Προς το περιεχόμενο

"Ασημένια" μέρη κιθάρας (όξινος τριγκοιδρώτας)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα ακόμη ποιοτικό θέμα να ανοίξω αφου εχω κ καιρο να ρωτήσω καμμια σοβαρή κάψα.

 

Το θυμάστε στο hagstrom το κεθαρόνι το τρελό ε?

 

Που λετε ο μακάκας τωρα το καλοκαιρι ιδρώνω πολύ κ το κάνω μπιχλομάνα ολο το καπάκι απο πάνω σε ενα 5λεπτο.Στο σιδερένιο θέμα που χει για να κρατάει τις χορδές φτάνει το χεράκι μου κ σημερα το είδα μαύρο στο σημείο εκείνο.Δηλαδη βρωμισε-σκούριασε δεν ξέρω κ πήρα ενα υγρό που χει η μάνα μου για να καθαρίζει ασημικά κ το περασα 6-7 φορες να φύγει.Εβγαλε μαυρίλα αλλα εμεινε μια θολούρα στο σημείο.Μου λεει το μάδερ οτι ειναι απλά σαπιοφτηνιαρικο υλικό για τενεκέδια κ οχι για εμφάνιση γι αυτο κ εγινε ετσι.Το ιδιο κ με τα καπάκια απο τους μαγνήτες.Στους μαγνήτες ομως εχουμε κ ενα αλλο παραγοντα,τον παραγοντα pronto για επιπλα.Οταν δηλαδη καθαρίζω ολο το σωμα απο σκόνες κ λίγδα με το pronto παιρνω κ τους μαγνήτες κ θολωσε κ το δικό τους ψευτοασημι.

 

Υπάρχει περιπτωση να βρώ τπτ να την γυαλίζω κ να μην μένει θολούρα?Ξενερωσα τωρα που την βλέπω τη θορουλα, εστω κ που ξέρω οτι υπάρχει γιατι απο μακρυα δεν φαίνεται.

 

Υ.Γ.Περιττο να σας πω οτι στο ξυλο-στηριγμα για το πενοχέρι εχει ενα hagstrom γραμμένο μια καινούρια κ στη δικια μου πλέον υπαρχει το μισο m στο τελος.Αμα θελετε αναλαμβάνω κ σε σπιτια κ λοιπα ξεβάματα με το μετρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...στο πλυντήριο μόνο δεν την έβαλες...υποτίθεται ότι υπάρχουν ειδικά υλικά για να καθαρίζεις τέτοια πράγματα (www.thomann.de ας πούμε...) αλλιώς όλοι θα χρησιμοποιούσανε Pronto...να ζήσει και η Fender!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να βάζεις στην ταστιερα δεν ειναι αυτά?

 

Δεν ξερω ρε μαραθωνι τι αλλο?Εβγαλε η φάντερ σίλβο κ μπράσο για μεταλλικά μερη ναπούμ?Ή μηπως πουλανε κ καθαριστικά λούστρου σε τιμές ευκαιρίας?

 

Σε τι κοσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας ρε?Αμα δεν γραφει φέντερ πάνω πέτα κ το καθαριστικό για τα τζάμια σε φάση μεταλ με τζάζ επιρροες κ διπλό μαγνήτη με τριπλή αποδοση ούλτρεξ 2 σε 1?Δεν καταλαβαίνω πια.....ξεφευγουμε απο το υπερδιάστημα με τα νεα χημικά της φέντερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε ρε λονγκ κ σπαι εκτος απ τον χαβαλέ με τι πρεπει να καθαρίζεται ενα λούστρο στην κιθάρα?Ειναι κατι διαφορετικό απο το λούστρο ενος επίπλου?Πρεπει παλι ντε κ καλα να λέει φέντερ απ εξω κι ας εχει τα ιδια συστατικά μέσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα μεταλλικά μέρη μπορείς να πάρεις ένα ειδικό καθαριστικό, π.χ. σαν το Metal Cleaner της Gibson, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Για το σώμα, αφού η κιθάρα σου έχει πολυεστερικό φινίρισμα, οποιοδήποτε καθαριστικό (για κιθάρες εννοείται ;D) του εμπορίου σου κάνει. Δεν είναι και τόσο ακριβά και θα σου κρατήσουν πολύ καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σωμα-ταστιερα καθαριζει πολυ καλα με zippoκαυσιμο (ναφθα)

 

για τα μεταλικς, δοκιμασε σιλβο ή μπρασσο και σκυψε να σου την περασω....  ;D  ;D  ;D

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ρε Trigga αφού δεν είσαι για ακριβές κιθάρες...πάρε ένα σκουπόξυλο και το Pronto είναι εντάξει

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου