Προς το περιεχόμενο

guitar rig????


Προτεινόμενες αναρτήσεις

να σασ ρωτησω κατι ... εχω το προγραμμα αλλα δεν εχω το πεταλι που δινει στο πακετο  τι ακριβοσ χρειαζομαι για να συνδεσω την κιθαρα στο πσ ???????? plzzzzzzzzzzzzzz help

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πού το βρήκες το πρόγραμμα χωρίς το πετάλι?

Εκεί που το έχουμε βρεί όλοι μας...η ΝΙ το πουλάει και σαν software only με πάρα πολύ καλή τιμή

να σασ ρωτησω κατι ... εχω το προγραμμα αλλα δεν εχω το πεταλι που δινει στο πακετο τι ακριβοσ χρειαζομαι για να συνδεσω την κιθαρα στο πσ ???????? plzzzzzzzzzzzzzz help

ένα μικρό καρφί σε μεγάλο, ούτε κάν sampler, το Guitar Rig παίζει και σαν standalone...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πού το βρήκες το πρόγραμμα χωρίς το πετάλι?

 

τι σε νοιαζει μπρε σερλοκ? αμα το αναφερει μονος του οτι ειναι σπασμενο αντε να του την πεις .

Το αγορασε  λογικα , και εχασε την πεταλιερα , ή την χαρισε σε καποιον ,ή την δανεισε , ή την πεταξε ή την εχει αλλα χαλασε επειδη εχυσε μπιρα (ισως και ουισκυ) επανω της .  ή μπορει να πηρε το demo για να το try_before-buy. υπαρχουν χιλιες δυο εξηγησεις . μη γινομαστε υπερβολικοι.Δε χρειαζεται να ανακρινουμε του παντες εδω μεσα.

Warrel  δε χρειαζεσαι τιποτα αλλο εκτος απο καρτα ηχου .Το πισι που το βρηκες ? δε πιστευω να ειναι λαθραιο ή προιον κλεπταποδοχης? Γιατι αν κρινω απο τον γραφικο σου χαρακτηρα κατι υποπτο παιζει .... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην δαγκώνετε ρε παιδιά...

 

Ρώτησα που το βρήκε για να το βρω και γω!  ;D 8)

 

Τεσπα για να απαντήσουμε στον υπο αμφισβήτηση πειρατή φίλο μας:

 

Χρειάζεσαι μια κάρτα ήχου με asio drivers για χαμηλή καθυστέρηση. Μπορείς επίσης να χρησιμοποιήσεις το asio4all ένα freeware προγραμματάκι το οποίο εξομοιώνει asio drivers για αρκετές απλές κάρτες ήχου (και τις onboard)

 

Μετά το μόνο που μένει είναι το κατάληλο καλώδιο για να συνδέσεις την κιθάρα σου στην είσοδο της κάρτας ήχου. Ίσως να χρειαστείς και κάποια προενίσχυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην δαγκώνετε ρε παιδιά...

Ρώτησα που το βρήκε για να το βρω και γω!   ;D 8)

...εάν δεν έχεις το πρόγραμμα πώς δίνεις συμβουλές??? Υποθέτεις φαντάζομαι όχι ξέρεις...εκτός εάν το έχεις δεί σε κάποιο φίλο σου...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τώρα που είπατε για guitar rig ακούστε κάτι σπαστικό που μου συμβαίνει…

 

Έχω βρει ένα preset που μου αρέσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, το only space cabs που βρίσκεται στο section pop.

 

Που λέτε όταν ακούω αυτό το preset από τα ακουστικά είναι φανταστικό! Όταν όμως το ακούω από τα monitors ακούγεται μάπα! Λες και έρχεται ο ήχος από κανένα πηγάδι!  Why?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως τα ακουστικα σου ειναι της πυρκαγιας ή τα μονιτορ.Αλλα συνηθως κ τελεια να ειναι τα ακουστικα κρυβουν ατελειες γιατι δεν σκορπιζει στον χωρο ο ηχος.Επισης εχεις ακουστικα φταγμενο χωρο ή γινεται της τσατσας το καγκελο απο γυμνο τοιχο,τετραγωνο,ανακλαση,αντηχηση,διαχυση,επιστρωση,διαπλαση,μεγενθυνση,σμικρυνση,αποσβεση,διατριση,επιβλεψη,ανακαταταξη,διαβαθμιση κ.α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει το preset να εχει τιποτα μικροdelays και να προκαλει  σηματα εκτος φασης και οταν το ακους στο δωματιο να ακους και μικρο-ακυρωσεις στο φασμα, ενω οταν τα ακους "αποστειρωμενα " τα δυο καναλια στα ακουστικα να εντυπωσιαζεσαι απο την στερεοφωνια και τα εξωτικα εφε χωρου που ισως αυτο το space preset να εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου