Προς το περιεχόμενο

Φορητό cd player και discman προκοπής?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά, αύριο θα πάω για ψώνια, για ρίχτε καμιά ιδέα για κάνα καλό discman εώς 50€ και κάνα καλό φορητό εώς 100€.

 

Γλιτώστε με λίγο από το ψάξιμο.

 

Τhanks! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ένα discman sony d121 από το 1997, πολύ κλασσικό μοντέλο:

 

180px-Discman_D121.jpg

 

 

Έχει περάσει 3ήμερες, 7ήμερες, καμιά 10αριά εκδρομές, 1 στρατιωτική θητεία, το έχω δανείσει άπειρες φορές και λειτουργεί ακόμη. Αμφιβάλω βέβαια αν κυκλοφορεί, τελευταία φορά νομίζω το είχε πάρει το μάτι μου σε ένα παλιό Ράδιο Αθήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτο ρε!! Έχω το ίδιο, από το 1995 παρακαλώ! Ένας θεός ξέρει αν παίζει ακόμα, πάντως θυμάμαι ότι ρούφαγε τις αλκαλικές σε ένα 5ωρο  ;D

 

Hary νομίζω ότι αν πάρεις φορητό cd player θα το μετανιώσεις. Γιατί δε μετατρέπεις τα cd σου mp3 και να τα περάσεις σε ένα mp3 player? Θα σε γλιτώσει από πολύ κόπο.

 

Με 84 euro παίρνεις αυτό  http://us.creative.com/products/product.asp?category=213&subcategory=214&product=16999

 

Το οποίο έχει 4gb και μπορείς να τα επεκτείνεις αργότερα αγοράζοντας μια κάρτα sd. Το έχω δεί από κοντά και είναι πανάλαφρο και με καλό ήχο. Θα σε βολέψει πολύ στη φορητότητα, μετά το cd player θα σου φαίνεται μαούνα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Flea, ούτε το Google καλά-καλά δεν το βγάζει.  ;D

 

Τhanks, πάντως.

 

Παίδες, creative δεν ξαναπαίρνω, είχα το Microphoto 8gb που έπαιζε και υψηλή ανάλυση wav αν θυμάμαι καλά, αλλά είχα βλαστημήσει μέχρι που τα κακάρωσε τελείως.

 

Γενικά στο discman απολαμβάνω και ποιότητα (που έλεγε και ο Σημίτης) δεν γουστάρω mp3. Αλλά για να πάρω "mp3 player" που να δέχεται wav, και ακριβό θα είναι , και λίγα τραγούδια θα χωράει.

 

Τέλος πάντων μάλλον θα πάρω ένα άσπρo phillips που έχω δει και ο θεός βοηθός. Όσο για φορητό μάλλον θα ανέβω στο Budget και η αγορά θα μετατραπεί σε Mini hi-fi γύρω στα 200-250€ γιατί με αυτά που άκουσα σήμερα θα πρέπει να επισκευτώ κανένα ωρυλά +ότι το ξανασκέφτηκα και θα ήθελα και ένα συστηματάκι για να συνοδεύει ικανοποιητικά σε κανένα παρτάκι. Μιλάμε πάντως για τζάμπα λεφτά ότι και αν άκουσα (γύρω στα 30 συστηματάκια) και το μόνα που επέζησαν του τεστ ήταν 2 μοντέλα της sony,

το cmt-bx5

28435

 

που έχει γύρω στα 130€, η πλάκα όμως είναι ότι τα ψευτοηχειάκια του πλησίαζαν αρκετά σε αυτό που άκουγα φορώντας τα mdr-7509 που είχα μαζί μου!!. Κοινώς έπαθα ζημιά, απλώς το μειονέκτημα ήταν ότι δεν μπορείς να κάνεις και πάρτι με αυτά οπότε ανεβαίνουμε κατηγορία και πάμε στο

cmt-hx70btr

l_00490980.jpg

 

το οποίο έχει γύρω στα 230-240€ και είναι απόλαυση!

 

Αnyway, επειδή έριξα μπόλικο ψάξιμο ίσως αυτά είναι χρήσιμα και σε κάποιον άλλο, Αύριο θα γίνουν οι αγορές οπότε μέχρι τότε αλλάξτε μου γνώμη!! ;D

 

Ευχαριστώ παίδες όσοι έχετε απαντήσει εώς τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου