Προς το περιεχόμενο

Παλιό PC Πολλά Tracks


S3nTiNeL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έστω ότι έχω ένα κομμάτι με 5-6 Tracks στο DAW μου, τα οποία είναι Panned, Equalized και γενικώς έτοιμα από πλευράς Mix, αλλά το PC δεν τα σηκώνει κατά το Playback(κάνει διακοπές ο ήχος λόγω παλιού PC και ON-Board κάρτας ήχου).

Αν κάθε track το κάνω export σε Wav μορφή και ξανά import σε ένα New Project θα κρατηθούν τα Pan, Equalizer κ.τ.λ. ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχουν Plugins τα tracks, έχεις ελπίδα. Κάνε Freeze αν έχει το DAW σου, είναι πιο βολικό.

 

Αν πάλι τα tracks είναι "γυμνά", και απλά παίζεις με το EQ Και το PAN του προγράμματος, δε νομίζω να κερδίσεις πολλούς πόρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NAI  ;D ;D

εκ παραδρομης δεν διαβασα καλα το αρχικο σου ποστ και απαντησα σαν μαλακας - ζητω συγνωμη

 

λοιπον

αν κανεις export το κομματι σε wav θα παρεις ΜΟΝΟ το κομματι σε wav - οχι αν εχεις ανοιξει plug ins και vsts - θα κανεις απλα import το κομματι σαν κυματομορφη δλδ - αν με καταλαβαινεις πες μου - αλλιως να στο κανω πιο λιανα  ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δεν θα κρατηθουν τα pan! κανε freeze! Βασικα ΠΑΡΕ ΠΙΣΙ γιατι αμα δεν μπορεις να μιξαρεις

6 καναλια, σε λιγο δε θα μπορεις να μπαινεις ουτε στο noiz για να ρωτας τις αποριες σου!!! χεχε! :D :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και export να τα κάνεις σαν audio mix down, θα κρατηθούν ΌΛΕΣ οι ρυθμίσεις σου( και το pan).  To freeze (.vst)είναι για να αποφύγεις το export. Φυσικά εξυπακούεται ότι θα κάνεις export ένα-ένα κανάλι χωριστά (με solo ) . Πιστεύω ότι από άποψη χρόνου το ίδιο θα πάρει more or less (είτε επιλέξεις export είτε freeze). Απλά με το export «χαιρετάς» οιαδήποτε άλλη παραμετροποίηση. Από την άλλη αν έχεις καταλήξει στις ρυθμίσεις σου, ειναι το ίδιο και το αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισο...............να δω αν καταλαβα καλα

 

επιλεγεις τα καναλια που θελεις μεσα στο DAW και το freeze σου κανει audio τα καναλια αυτα σε ξεχωριστο καναλι ??

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

μισο...............να δω αν καταλαβα καλα

 

επιλεγεις τα καναλια που θελεις μεσα στο DAW και το freeze σου κανει audio τα καναλια αυτα σε ξεχωριστο καναλι ??

 

Όχι δεν κάνει χωριστό κανάλι, απλά «παγώνει» το vst. Δηλαδή ακούγεται με το .vst, απλά δεν «τρέχει» το .vst (και έτσι δεν χρησιμοποιείς επεξεργαστική ισχύ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου