Προς το περιεχόμενο

Ποιοί είναι οι Enigma


giannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα είπαμε από κοντά τα λέμε και τώρα  ;D ;D...

Φυσικά ο καθένας μέσα από  την διαφορετικότητα του θέτει τα δικά του κριτήρια.Κατ`εμε όμως υπερισχύει η άποψη του οτι πάντα πρέπει να υπάρχει λόγος σε ότι κανεις..Μουσική για να είναι απλά μουσική χωρίς κάποιο ιδιαίτερο σκοπό η λόγο δεν υπάρχει λόγος να γίνει...

Πιστεύεις ότι η floyd που ξέρω ότι σ`αρεσουν παρα πολύ δεν είχαν λόγο να γράψουν την διαχρονική υπερμουσική,η ο ποιητής τραγουδοποιός Jim Morrison??(πέρα από το ρεύμα της εποχής και ναρκωτικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα είπαμε από κοντά τα λέμε και τώρα  ;D ;D...

Φυσικά ο καθένας μέσα από  την διαφορετικότητα του θέτει τα δικά του κριτήρια.Κατ`εμε όμως υπερισχύει η άποψη του οτι πάντα πρέπει να υπάρχει λόγος σε ότι κανεις..Μουσική για να είναι απλά μουσική χωρίς κάποιο ιδιαίτερο σκοπό η λόγο δεν υπάρχει λόγος να γίνει...

Πιστεύεις ότι η floyd που ξέρω ότι σ`αρεσουν παρα πολύ δεν είχαν λόγο να γράψουν την διαχρονική υπερμουσική,η ο ποιητής τραγουδοποιός Jim Morrison??(πέρα από το ρεύμα της εποχής και ναρκωτικά)

 

Το κάνεις και ακούγεται ότι υπάρχει περίπτωση να φτιάξεις ένα κομμάτι χωρίς σκοπό. Οι άνθρωποι είναι πλάσματα της λογικής ακόμα και στα συναισθήματα  τους, υπάρχει σκοπός σε ότι κάνουν όσο και χαοτικό να φένεται. Απο εκεί και πέρα είναι κατα πόσο ο σκοπός έχει κάτι πρωτότυπο αλλά και ποιοτικό να δείξει. Ο σκοπός βέβαια είναι το πιό εύκολο , το πώς φτάνεις στον στόχο είναι η μέγα μαγκιά.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχνάς τα βασικά Δημήτρη...Στον κανόνα δημιουργία μουσικής ξεχνάμε τα συστατικά επιτυχία/δόξα/χρήμα,είναι ένα κομμάτι του ευατού σου,και ας μην κάνει ποτε επιτυχία...Σε αντιπροσωπεύει αυτό?Εάν ναι.Και αν το`χεις ..Θα διαπρέψεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχνάς τα βασικά Δημήτρη...Στον κανόνα δημιουργία μουσικής ξεχνάμε τα συστατικά επιτυχία/δόξα/χρήμα,είναι ένα κομμάτι του ευατού σου,και ας μην κάνει ποτε επιτυχία...Σε αντιπροσωπεύει αυτό?Εάν ναι.Και αν το`χεις ..Θα διαπρέψεις...

 

Εδω θα συμφωνήσω κατακόρυφα αλλά είναι τρομερά δύσκολο να μην είσαι ο εαυτό σου και να προσπαθείς να είσαι κάποιος άλλος , όχι λόγω ικανότητας αλλά κυρίως λόγω οτι θα πρέπει να αλλάξεις συνήθειες αυτό που σε ορίζει ως άτομο. Και οι συνήθειες δύσκολα αλλάζουν.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είπα να μην είσαι,αλλα αντίθετος να πλησιάσεις ακόμα πιο πολύ τον πυρήνα σου.Να συνειδητοποιήσεις ακριβώς τι θέλεις να κανεις,όλα τα αλλα απλά είναι οι οδηγεί σου,με εννοείς?

 

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είπα να μην είσαι,αλλα αντίθετος να πλησιάσεις ακόμα πιο πολύ τον πυρήνα σου.Να συνειδητοποιήσεις ακριβώς τι θέλεις να κανεις,όλα τα αλλα απλά είναι οι οδηγεί σου,με εννοείς?

 

:D

 

Τώρα το λές , πριν δεν το είπες , είσαι ζαβολιάρης.

 

Ναι αλλά στην ζωή δεν κάνουμε πάντα αυτό που ακριβώς θελουμε. Μην ξεχνάμε οτι αυτοί οι άνθρωποι είναι μέγιστοι επιχειρηματίες , τίποτα δεν κάνουν τυχαία. Το project Εnigma μόνο τυχαίο δεν ήταν ή καθαρά προσωπικό όπως λες, ήταν μια έξυπνη σχεδιασμένη κίνηση στο να προσφέρει στον κόσμο κάτι καινούργιο που το έχει ανάγκη να το ακούσει. O enigma άνοιξε το δρόμο για ένα χείμαρο μουσικής που υπάρχει μέχρι σήμερα και είναι τρομερά εμπορικός. Αυτός είναι ο ορισμός της επιτυχίας.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το ηξερα οτι αυτος (και η sandra) ειναι οι enigma . επαθα πλακα .

 

Κι εγω παντα αναρωτιόμουν που χαθηκε αυτη η κοπελα... Κι αυτη κανει βουτιες στην πισίνα της κατα Ibiza μεριά... Γερμανίδες...

 

ξεχαστηκε να μπει το κλασσικο βιντεακι:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μου θύμισες με το βιντεάκι ρε παιδί μου.... νομίζω το '89 πρέπει να ήταν. Γυμνάσιο πήγαινα τότε. ά...ρε γεράσαμε. ;D  Το έβαζα (το κομμάτι) και σε μια πιτσιρίκα που μου άρεσε τότε αλλά δεν έπιανε τόπο Χεχεχε.  ;D

 

Πάντως οι παράγωγες του Michael Cretu πιστεύω πως ξεχώριζαν για δεκαετία 80 και για το είδος μουσικής που έγραφε. Μιλώντας πάντα για τα ποιο εμπορικά τα δικά του και της Sandra. Είχαν βάθος, όγκο και ατμόσφαιρα, κάτι που δεν το ακούω-άκουγα σε dancefloor κομμάτια της εποχής. Όχι πως δεν μου άρεσαν (αρέσουν) και οι ξερές παραγωγές τύπου ''italo-electro-wave-άδικα'' 80's (οι γνώστες καταλαβαίνουν τι εννοώ). Άλλο το ένα και άλλο το άλλο και τα δύο μια χαρά είναι, σου βγάζουν κάτι διαφορετικό.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου