Προς το περιεχόμενο

Καταραμένοι-Είναι άδικο (πραγματικά)


ex-Q.O.T.S.A.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ετσι και αλλιως υπαρχει τεραστια αισθητικη διαφορα μεταξυ των δυο "αστειων" κατα την γνωμη μου. Το ενα ειναι μια προσπαθεια για μουσικη εκφραση, το αλλο ειναι μια αγγελια που καποιος ψαχνει κατι. Δεν ειναι το ιδιο να κοροιδευεις την προσπαθεια καποιου να μαθει οδηγηση με το να κοροιδευεις την αγγελια ενος που ζηταει εναν οδηγο αυτοκινητου.

 

Ανεξαρτητως αυτου, το shoutbox σημειολογικα δεν ειναι το ιδιο με το post και τα comments του. Τα posts ΕΙΝΑΙ το site. Αυτα συνδεονται αρρηκτα μεταξυ τους, παραμενουν για παντα, ευρετηριαζονται απο το google, απο το search engine του noiz, τα διαβαζεις και μετα απο 2 χρονια, υπαγονται σε κατηγοριες, αυξανουν το συνολικο θορυβο η πληροφορια ενος site κλπ. To shoutbox ειναι κατι volatile, ανεξαρτητο απο την ιδια την λειτουργια του σαιτ και προσανατολισμενο περισσοτερο προς τον χαβαλε. Ο,τι και να γραψει κανεις εκει θα ειναι αναγκαστικα μικρο και ασυνδετο με οτιδηποτε αλλο και θα παψει να υπαρχει μετα απο μια μερα η λιγοτερο.

 

Ουδεμια συγκριση με λιγα λογια...

 

(Επισης, ποιος τρομπετιστας θα τολμουσε να επαιζε με καποιους, με κινδυνο αν δεν το παει καλα το γραμμα, μετα να τον ανεβασουν σε video για να γελασουν με τους φιλους τους? )

Εισαι απλα παραλογος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μην είσαι άδικος. Εδώ πρόκειται για δουλειά που έχει κυκλοφορήσει επίσημα και έχει εκδοθεί από τους ίδιους και τον Ατλαντίς. Δεν το ανέβασει κανείς για να τους κάνει ρεζίλι ;)

 

Δεν το ανεβασε κανεις ΕΔΩ για να τους κανει ρεζιλι?

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά το υλικό έχει κυκλοφορήσει επισήμως, δεν το έβγαλε κάποιος χωρίς τη θέλησή τους για να τους γελοιοποιήσει ;) Δεν είναι το ίδιο. Άλλο να πάρουν μια ηχογράφησή μου που φαλτσάρω και να την ανεβάσουν κάπου για να γελάνε (όπως είπες πριν) και άλλο να πάρουν έναν δίσκο μου που ΕΓΩ έχω κυκλοφορήσει με τη θέλησή μου και να τους φαίνεται αστείο το αποτέλεσμα. Δεν έχει διαφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι απλα παραλογος

Ετσι που μου τα λες δεν βοηθας τον εαυτο σου (βλεπεις, οταν μεγαλωσω θελω να μαθω τρομπετα).

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά το υλικό έχει κυκλοφορήσει επισήμως, δεν το έβγαλε κάποιος χωρίς τη θέλησή τους για να τους γελοιοποιήσει ;) Δεν είναι το ίδιο. Άλλο να πάρουν μια ηχογράφησή μου που φαλτσάρω και να την ανεβάσουν κάπου για να γελάνε (όπως είπες πριν) και άλλο να πάρουν έναν δίσκο μου που ΕΓΩ έχω κυκλοφορήσει με τη θέλησή μου και να τους φαίνεται αστείο το αποτέλεσμα. Δεν έχει διαφορά;

 

Αντιθετα. Να ειχες στειλει ΕΣΥ στο νοιζ τη δουλεια ΣΟΥ, να πω τα θελες και τα παθες (που και παλι δεν θα μου αρεσε να σε γελοιοποιησουμε για την προσπαθεια σου). Να βαλω ομως ΕΓΩ ενα κομματι ΣΟΥ που κυκλοφορει, στο νοιζ για να γελασουμε εμεις, το παρεακι με τους παικταραδες, ειναι ολιγον πιο ακομψο.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες ρε φιλε (και ολοι σας) το "ετσι παιζονται οι νιρβανα" και θα δεις οτι αυτο που γινεται εδω, ηταν πιο λογικο να συμβει εκει...

Γιατι ηταν απο live, που δεν ειναι σιγουρο οτι τα παιδια αυτα γνωριζουν οτι κυκλοφορει το βιντεο τους στο youtube,

ενω οι καταραμενοι τα χουν ανεβασει μονοι τους και στο προσωπικο τους site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες ρε φιλε (και ολοι σας) το "ετσι παιζονται οι νιρβανα" και θα δεις οτι αυτο που γινεται εδω, ηταν πιο λογικο να συμβει εκει...

Γιατι ηταν απο live, που δεν ειναι σιγουρο οτι τα παιδια αυτα γνωριζουν οτι κυκλοφορει το βιντεο τους στο youtube,

ενω οι καταραμενοι τα χουν ανεβασει μονοι τους και στο προσωπικο τους site.

 

Και το point σου πιο ειναι? Οτι αφου εγινε μια, γιατι δεν γελασαμε και την δευτερη, στο αστειο σου (γελατε ρε, και το προηγουμενο αστειο περιπου τετοιο ηταν)?

 

Αν σε ενδιαφερει η γνωμη μου (που θα επρεπε, ως μελλοντικου τρομπετιστα, σπανιζουν κιολας) ελπιζω στην τριτη επαναληψη να γελασουν ακομα λιγοτεροι και τεταρτη να μην υπαρχει...

 

 

Ρε yameth δεν το σβηνεις alltogether, το κουρασαμε...

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη αλλα δεν εχω συνηθησει να κρινω τους ανθρωπους απο το ποιο ειναι το μελλοντικο οργανο που θα παιζουν! κ εχω το δικαιωμα να μη με ενδιαφερει η γνωμη σου... ξερεις, δε σε εχω αναγκη (κ ας το παρουσιαζεις αλλιως)

 

Απο κει κ περα ειπα πως "ηταν πιο λογικο να συμβει εκει".

Δεν ανεφερα αν γελασαμε η οχι! απλα προσπαθω να σου δειξω ποσο λαθος εισαι.

 

Θες να γελασεις? γελα.

δε θες? παρατα μας κ μην ασχολεισαι!

 

TOO FUCKIN EASY

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεϊλες και σε αυτό το θρεντ λοιπόν..

 

Με την πρώτη ακροαση το τραγούδι είναι όντως για γέλια. Μην τρελαθούμε κιόλας. Η μουσική είναι κάτω του μετρίου και η φωνή χάλια. Εχουμε  fact λοιπον.

 

Τώρα το αν είναι μπάντα που εχουν δισκογραφική δουλειά κλπ, να πω την αλήθεια, δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Ετσι και δω ενα αστειο(οπως αυτό, που μουσικά είναι αστείο λόγω φωνης), θα γελάσω, θα πετάξω το "λολ" και μετά πάμε για άλλα. Απλά μου προσφερε 4 sec γέλιου και αυτό ήταν. Και σίγουρα μπορώ να τους κρίνω σαν ακροατής. Σαν "μουσικός" μπορεί να είμαι και ακόμα χειρότερους απο αυτούς, αλλά αυτό δεν μου απαγορεύει να τους κρίνω σαν ακροατής. Τωρα αν πάλι είμαι πχ χειρότερους από αυτούς, έχω δουλειά που έχω δημοσιεύσει και είναι όντως χειρότερη από αυτούς, τότε απλά πάει να πεί ότι κάτι δεν πάει καλά με μένα και δεν θα πρέπει κάποιος να λαμβάνει σοβαρά υπόψην του τα λεγομενα μου.

 

Παμε παρακατω. το να γίνει ένα θρεντ σε φάση "γελάστε" και απλά να έχουμε κλασσικές απαντήσεις, τότε δεν μου φαίνεται να είχε πρόβλημα κανεις. Απο την άλλη αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι ενοχλεί η εμμονή της qotsa να συνεχίζει να κοροιδευει. Λογικό όταν έχει και ένα Α "κακό" παρελθον εδώ. Λαμβάνουμε λοιπόν υπόψην μας την υποτιθέμενη ηλικία του ποστερ-με οσα μπορει να λεει κατι αυτο, λαμβάνουμε υπόψην τα λεγόμενα του και αναλόγως κινούμαστε.

 

Το να είναι για ακόμα μια φορά αντιδραση στην εφηβική συμπεριφορά της qotsa οι απαντήσεις, το βρίσκω λογικό, αλλά δεν βρίσκεται λίγο χαμένο χρόνο αυτό το πράγμα? Δλδ τόσα έχουν γίνει, τόσοι της την  έχουν πει, η συμπεριφορα παραμένει ίδια, ποιο το νοημα εν τελει?

 

Επισης βρίσκω ανούσιο να γίνεται αναλυση για κάτι τόσο απλό. Οι τύποι στο τραγούδι έχουν γέλιο. Η qotsa είναι ακόμα λίγο ανώριμη στην διαδικτυακή της συμπεριφορα. 6 σελίδες για αυτά?

 

Τελος αυτά για τις κριτικές χωρις την συγκατάθεση των δημιουργων κλπ. Τοτε θα πρεπει να κοπουν ΟΛΑ τα βιντεο στο νοιζ. Ανεξαρτήτως χρήσης. Στο ενα μπορει να εκθειαζεις τον αλλον ή να τον θαβεις. Πηραμε στην συγκαταθεση του? Μην τρελαθούμε κιολας. Οταν θέλουμε χρησιμοποιουμε το youtube και όταν δεν θέλουμε(κατα την γνωμη μας παντα) να την λεμε στους αλλους.

 

Ο Μενελαος με καλυψε σε αυτό.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1) Απο την άλλη αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι ενοχλεί η εμμονή της qotsa να συνεχίζει να κοροιδευει.

 

2) Λαμβάνουμε λοιπόν υπόψην μας την υποτιθέμενη ηλικία του ποστερ-με οσα μπορει να λεει κατι αυτο, λαμβάνουμε υπόψην τα λεγόμενα του και αναλόγως κινούμαστε.

 

 

Για το 1) Σαφως η εμμονη στην κοροιδια ειναι αυτη που τελικα το τοποθετει στα αισθητικως φαουλ posts. Και επιπλεον με καποιο τροπο η γραμμη αυτη που χτιζεται δυσχεραινει το να τολμαει ο οποιοσδηποτε να στελνει τις προσπαθειες του και πρεπει να σταματησει...

 

Για το 2) δεν το ηξερα οτι τελικα ειμαστε συνομηλικοι με την QOTSA. :) Οντως αυτο κανει την συνεχεια της συζητησης ολιγον ματαιη οπως σωστα λες.

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου