Προς το περιεχόμενο

mod σε καμπίνα 2x12


jmone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Framus φαινεται πιο "αλητικη". Η αλλη ειναι σα κουμπαρας και μου θυμιζει και Petrucci και ξενερωνω  ;D. Μονο που δεν ξερω αν η Framus σπλιταρει (κι αν σε ενδιαφερει αυτο)

 

μπορω να "καλωδιωσω" καταλληλως εσωτερικα τα μεγαφωνα ωστε να παιζει σαν δυο 8ohm.

ετσι κι αλλιως 2χ60w / 8ohm δινει ο τελικος

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τοτε super, αν σ αρεσουν και τα vintage 30s.............  ::)  ::)  ::) (φωτιαααααα, φωτιααααα ειν ο εωτας που ζουμεεεε) ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε super, αν σ αρεσουν και τα vintage 30s.............  ::)  ::)  ::) (φωτιαααααα, φωτιααααα ειν ο εωτας που ζουμεεεε) ;D

 

για αρχη ισως τα κρατησω. μετα ομως θα αλλαχτουν με τα αγαπημενα μου....

eminence rules!!

 

χεχεχε

;D ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καινούρια, built to order, με μεγάλη γκάμα tolex/grillcloth/μεγαφώνων...

 

www.tubetown.de  ;)

 

Δεν έχω ψωνίσει (κόντεψα), αλλά έχω δει δουλειά τους από κοντά και είναι top.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις καμπινες παιζουν και αλλα πραγματα ρολο και οχι μονο τα μεγαφωνα (που στη συγκεκριμενη Framus ειναι τα ιδια με αυτα που φορανε πολλες Marshall καμπινες δηλ.τα δημοφιλη Vintage 30) και κυριως η κατασκευη και ο ΟΓΚΟΣ τους.

 

Προσωπικα ποτε μου δεν θα εβαζα ενα 60αρι μεγαφωνο να συνεργαστει με εναν 60αρι ενισχυτη αλλα αν παιζεις σε λογικες εντασεις δεν θα εχεις προβλημα φανταζομαι & βεβαια μπορεις παντα να τα αλλαξεις με καποια.... σοβαρα  ;Dμεγαφωνα καποια στιγμη (ενα σετακι 150w Eminence Tonker  π.χ. ;)) μια και ευκολα θα τα πουλησεις .

 

Eμενα οι closed back καμπινες δεν μου αρεσουν (χανουν σε αερα και καθαρα) αλλα η συγκεκριμενη Framus εχει removable πλατη οποτε μπορεις να πειραματιστεις.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερομαι για καμπινα 2χ12 κατω απο 300 ευρω, και σκεφτομουν την laney.  Ξερω οτι δεν εχω πολλες επιλογες. Θελω ηχο με μπασσα, και precence. Kαποια προταση? (κατι ειδα οτι για μπασσα πρεπει να παω σε closed back)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου