Προς το περιεχόμενο

νέο κομμάτι απο giannis


giannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κύριοι καλημέρα σας,

 

Aνεβάζω ετούτο το κομματάτσι να μου πείτε πως σας φάνηκε.

Οι ρυθμοί εφτιάχθηκαν με το battery της native,το σολάρισμα παίχθηκε στο πληκτρολόγιο του φορητού (solo&pad είναι απο reaktor με nord synth) ,φυσικά με τα up/down των οτκάβων (στο ableton βλέπε z,x,)γιατί είμαι και πολύ γρήγορος.Το q δεν το πάτησα,νότες δεν διόρθωσα..Τα πράγματα είναι αγνά και αλφαδιασμένα στην κλάση μας...(τρίγγα νιώθεις ότι μπορείς να τζαμάρεις απάνω,να κόψω τα sola μου να εβάλεις τα δικά σου?)  :D

 

υγεία στην μονοτονία μου..  8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορετικο μου ακουστηκε αλλα καλουτσικο ηταν.Κιθαριες δεν μπορω να φανταστω πως θα μπουνε εδω ομως.Τα αλλα που εκανες ηταν πιο house/acid δεν ξερω κ πως να το περιγραψω.

 

Ισως καποιο μελλοντικο σου κομματι να μου κανει το κλικ για να γραψω κατι.

 

Φκαριστώ για την προταση και για την προσπαθεια να μου κανεις ενα κομματι ρε φιλε τζόνυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω ακούσει κάτι άλλο απο σένα φίλε Gianni αλλά πάντως εμενα προσωπικά μ'αρεσεεεεεεεεε !

Μπράβο ! Όσο για κιθαριές τι θα έλεγες για κάτι σαν ακουστικά arpeggios για να γεμίσει το κομμάτι περισσότερο?

Nothing is said that has not been said before...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα σε καλά φιλε τρίγγα και Σάκης,είμαι πάντα ανοικτός,και μαθαίνω να πούμε..Τούτο το κομμάτι φτιάχθηκε με ακουστικά στην δουλειά,τώρα που το ξανακούω βλέπω τρανταχτές ατέλειες,ωστόσο πήρατε μια ιδεούλα από το συναίσθημα που βγάζω ο άτιμος (μεράκι)...

Ο καημένος όμως δεν έχω υπομονή,δέκα κλικ λίγο παίξιμο και μπαμ.Πως το λένε αυτό?Ελληνική τεμπελιά,προσωπική τεμπελιά,δεν έχω όρεξη??Χα!Πάντως φτιάχνει ο καιρός μαζί με αυτόν και η δημιουργικότητα μου..Ε,και yo..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟλύ καλό κομμάτι για το είδος του, βγάζει πολύ συναίσθημα και εχει ωραία συνθ και με καλές ιδέες..

Βεβαια αν εμπαινε φωνη το αποτέλεσμα θα άλλαζε.. εκεί θελω να δω τι θα γινει..

:0

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ που ασχολήθηκες φίλε tugito,βασικά δεν μπορώ να φανταστώ φωνή,έτσι όπως το σκέφτομαι βεβαια θα πρέπει να γραφτεί από την αρχή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα αρχισω απο τα ντραμς, τα βρηκα αρκετα μονοτονα καλυτερα να διαλεξεις ετοιμη λουπα.Φαλτσαρεις στο 3.13.Η ροη του κοματιου ειναι σαν χειμαρος που δεν σταματα πουθενα, χρειαζεται να παρει μερικες ανασες.Το lead που χρησιμοποιεις ακουγεται πολυ φτηνο υπαρχουν πολλα καλυτερα.Η μελωδια σου βγαζει ενα συναισθημα αλλα γενικα δεν εχει δομη το κοματι.Παρολα αυτα ολα διορθωνονται με την προσπαθεια και την πειρα  ;) 

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από κομμάτι του διώρου,φτιαγμένο με ακουστικά,χωρίς την ύπαρξη κλαβιέ,κάτω από εργασιακές συνθήκες όντας σε μεγάλη εταιρία,μην περιμένεις πολλά.Ουρανοκατέβατες ιδέες ήταν,αγνές όπως περιέγραψα...Τώρα γιατι το ανέβασα??

 

γιατι σε νιώθω και με νιώθεις και εσύ.σα λαλαλαλαλα χαχαχα

 

 

:D :D :D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου