Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για μίξη τυμπάνων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις σήμερα αγόρασα την POWERCORE (όχι την Χ8, την προηγούμενη) και εγκατέστησα και τα WAVES RENAISSANCE. Προσπαθώ να μιξάρω τύμπανα (μια ερασιτεχνική ηχογράφηση για την ακρίβεια). Έχετε να προτείνετε κάποιο δοκιμασμένο Gate και κομπρέσσορα από τα παραπάνω γιατί ξαφνικά γέμισε η οθόνη μου με άγνωστα (στ' αυτιά μου) plug ins και έχασα τη μπάλα...

Γιάννης, Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το drum bus σε "ροκ" καταστασεις μου αρεσει ο multiband C4.

για τα ξεχωριστα καναλια καθε τυμπανου χαλαρα ο Rcomp (& o c1)

για ογκο στη μποτα προσθεσε λιγο rbass (διορθωνει τον συνηθως...αθλιο ηχο των Ελληνων ντραμμερ που μπουκωνουν τη μποτα μεχρι σκασμου και την κουρδιζουν σαν...ταμπουρο ;D ;D δινοντας λιγη "νοτα" στο ηχο)

gate δεν χρησιμοποιω ποτε μου οποτε δεν μπορω να σου πω.

φυσικα το Req (6 band) θα σου φανει πολυ χρησιμο σε πολλες εφαρμογες. 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τον προλαλισαντα... οσον αφορα για gate... και το vst dynamics που εχει μεσα το cubase nuendo μια χαρα ειναι... εχει μεγαλη σημασια να μπορεις να επιλεξεις ποια συχνοτικη περιοχη θες να βλεπει το gate σου... αφου με καλυπτει αυτη η αηδια της steinberg δεν εψαξα για κατι αλλο...

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου