Προς το περιεχόμενο

Με το ζορι λαικα....


slurpo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε slurpo όταν ενδιαφέρθηκες να αγοράσεις  το όργανο μήπως σου είπε ότι θα σου βάλει ήχους ?? γιατί από ότι ξέρω τα ανοίγουν τα όργανα και περνάνε λίγους ήχους και διάφορα άλλα για τα ελληνικά δεδομένα. Μήπως ο άνθρωπος τα ετοίμασε και το ξανά σφράγισε μην τον αποπαίρνουμε κιόλας ορισμένοι βέβαια τα λέω αυτά χωρίς καν να το ξέρω, μπορεί να έχετε και δίκιο αλλά δεν παίρνω κανενός το μέρος.

Γι αυτόν ακριβός το λόγω  apos το κάνουν πολλά μαγαζιά γιατί οι Ιταλοί και οι Ιάπωνες δεν έχουν βιολιά ζουρνάδες κτλ.

Χαχχαχαχχαχα yameth  με πρόλαβες. Ταυτόχρονα τα γράψαμε τα post.

Και εγώ αυτό συμπεραίνω εν τέλι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eυχαριστω πολυ ολους για την αμεση ανταποκριση και τις πολυτιμες συμβουλες σας.

Καταφερα απο το manual να επαναφερω στο οργανο ολα τα factory presets και να διαγραφτουν οι υπολοιποι λαικοι ηχοι και ειναι σαν να εχω διαφορετικο οργανο....!

Τωρα οσον αφορα για το προβλημα που παρουσιαστηκε και για να ειμαι δικαιος το παλικαρι ο αντωνης και εξυπηρετικος ηταν και φιλικος και γενικοτερα πολυ καλος στη δουλεια του,και εκτος αυτο το οργανο το παρηγγειλα στη 1 το μεσημερι και το πηρα στις 5 το ιδιο απογευμα οποτε μαλλον απο τα bon εγινε οτι εγινε.

Α για να μην ειμαστε καχυποπτοι θα συμφωνησω με τον pliktra1234 και τον yameth,πιθανοτατα επειδη το synth ερχεται ελλαδα να του βαζουν πακετο λαικων ηχων,βεβαια εγω δεν ζητησα κατι αλλα τι να κανουμε,αφου το ανεστησα.....  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν υποτίθεται ότι ένα καινούριο όργανο είναι σφραγισμένο στο κουτί του και δεν έχει ανοιχτεί ποτε από κανέναν αντιπρόσωπο ή καταστηματάρχη στην Ελλάδα;

 

Ειλικρινά πάντως πρώτη φορά ακούω να πέρνει κάποιος "καινούριο" όργανο στα χέρια του χώρις τους Preset ήχους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα όπως και να'χει είναι απαράδεκτο! Είναι σαν να παίρνεις Gibson και να σου βάζουν αυτόματα EMG επειδή παίζει να παίξεις και metal!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά και εγώ όταν πήρα το korg pa50 απο εδώ Ελλάδα ήταν ανοιγμένο και είχαν βάλει λαικούς ήχους.Φαινόταν βέβαια ότι δεν είχε παιχτεί,αλλά γιατί να το ανοίξουν δηλαδή δεν το κατάλαβα?Απλά επιδή δεν γνώριζα και πολλά τότε δεν ασχολήθηκα ιδαίτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

επισης πολλα μαγαζια ανοιγουν καποια μηχανηματα πριν τα δωσουν και ψιλοτσεκαρουν οτι ολα δουλευουν ενταξει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην ειμαστε καχυποπτοι θα συμφωνησω με τον pliktra1234 και τον yameth,πιθανοτατα επειδη το synth ερχεται ελλαδα να του βαζουν πακετο λαικων ηχων
Παίζουν και αλλά ήδη μουσικής φίλε slurpo… διάβασα  εδώ στο forum παλιότερα πλήκτρας  αγόρασε όργανο που σε δυο εβδομάδες το πήγε πίσω χάνοντας 200-300ευρο….και λέω εγώ ??? αυτός ο μαγαζάτορας το πούλησε για μεταχειρισμένο η για καινούργιο για {2}φορά  αυτός είναι ο λόγος που κάνουμε αυτή την συζήτηση τέλος καλό όλα καλά καλορίζικο φίλε slurpo :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω πιστευω οτι παιζουν μεταχειρισμενα σε καταστηματα κ τα πλασαρουν ως καινουργια ! πηγα στην ομονοια στο corner κ τον ρωτησα ποσο το εχεις το κοργ πα 800 κ μου λεει εχω ενα μου λεει ..με 3 χρονια εγγυηση στην ζελατινα του 2200 ... αλλα παραξενευτικα διοτι λεω τι μου λεει ..τωρα.. γιατι μου λεει

στην ζελατινα του κ τετοια..αφου για καινουργιο τον ρωταο..κ τελικα πηγα κ το πηρα απ το διαμαντοπουλο 2000 ευρω κ μπροστα μου ο ανθρωπος το παραγγειλε απ το Bon studio το οποιο το πουλαει ..2250...:P παντως το πηρα το οργανακι στο κουτι του με την μυρωδια του εργοστασιου!:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ μπροστα μου ο ανθρωπος το παραγγειλε απ το Bon studio το οποιο το πουλαει ..2250...:P

 

ετσι πρεπει να πουλαει το Bon , ακριβοτερα για να μην ανταγωνιζεται τα μαγαζια που πουλανε τα μηχανηματα του , μην παραξενευεσαι , και μην το βρισκεις ως προσον ενος μαγαζιου το α εχει φθηνοτερη τιμη απο το bon .

 

επισης αυτο που λες παραπανω με την ζελατινα , ενταξει, δεν ειναι και αποδειξη οτι κυκλοφορουν μεταχειρισμενα . πχ εμενα με παραξενευει παντα η εκφραση των αντιπροσωπειων " με το κλειδι στο χερι" .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι πρεπει να πουλαει το Bon , ακριβοτερα για να μην ανταγωνιζεται τα μαγαζια που πουλανε τα μηχανηματα του , μην παραξενευεσαι , και μην το βρισκεις ως προσον ενος μαγαζιου το α εχει φθηνοτερη τιμη απο το bon .

 

επισης αυτο που λες παραπανω με την ζελατινα , ενταξει, δεν ειναι και αποδειξη οτι κυκλοφορουν μεταχειρισμενα . πχ εμενα με παραξενευει παντα η εκφραση των αντιπροσωπειων " με το κλειδι στο χερι" .

 

Σε περίπτωση οργάνου, "με τα ποτενσιόμετρα στη θέση τους".  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου