Προς το περιεχόμενο

Το νεο Δολλαριο...


alderbody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως, ακομα και στα χωρια που το τοπικιστικο αισθημα περι αμιγοτητας ειναι αυξημενο, πια μαζευονται στο τι και πως το λενε... Εχω πετυχει συζητηση στο χωριο μου που 3-4 γεροι στο καφενειο κατι λενε απο αυτα τα επικα τυπου "ρε τους κ*λοΑλβαν*υς που τους καναμε ανθρωπους κλπ κλπ" και στο ιδιο τραπεζι καθονται 2 νεοτεροι Ελληνες και οι δυο παντρεμενοι με Αλβανιδες και εχοντες και παιδια μαζι τους. Μετα μαζευτηκαν βεβαια "καλα δεν μιλαμε για ... ε βεβαια ολοι εδω μια οικογενεια ειμαστε ... για τους αλλους λεγαμε ...ξερεις.. εσεις τωρα εννοειται οτι εισαστε δικοι μας ανθρωποι ... Ελληνες"

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 222
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μα....ΕΛΛΗΝΕΣ ειναι οι ανθρωποι ετσι κι αλλοιως (η τουλαχιστον ειναι τοσο Ελληνες οσο ειναι Αμερικανοι οι Ελληνες μεταναστες της Αμερικης) και αν δεν ειναι ...100% Ελληνες τωρα τα παιδια των παιδιων τους καρα-Ελληνες θα ειναι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είμαστε όλοι μπασταρδεμένοι και έχουμε απογόνους Τούρκους και Βούλγαρους και ότι άλλο,ΓΙΑΤΙ δεν μιλάμε και τη γλώσσα τους εκτός απ τη δική μας?  ???  ??? Δεν είναι μια απλή

τυπική διαδικασία χρωμοσωμάτων?

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είμαστε όλοι μπασταρδεμένοι και έχουμε απογόνους Τούρκους και Βούλγαρους και ότι άλλο,ΓΙΑΤΙ δεν μιλάμε και τη γλώσσα τους εκτός απ τη δική μας?  ???  ??? Δεν είναι μια απλή

τυπική διαδικασία χρωμοσωμάτων?

 

Συγγνώμη, αλλά το παράλογο του επιχειρήματος δεν επιδέχεται αντίλογο.

 

Just for the record though, η γνώση της γλώσσας δεν περιέχεται/αποθηκεύεται στα χρωμοσώματα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα....ΕΛΛΗΝΕΣ ειναι οι ανθρωποι ετσι κι αλλοιως (η τουλαχιστον ειναι τοσο Ελληνες οσο ειναι Αμερικανοι οι Ελληνες μεταναστες της Αμερικης) και αν δεν ειναι ...100% Ελληνες τωρα τα παιδια των παιδιων τους καρα-Ελληνες θα ειναι.

 

Κοιταξε, οπως το βλεπω εγω, υπαρχουν 2 ορισμοι.

1) Ειμαι οτι νιωθω

2) Ειμαι οτι λεει το DNA μου.

 

Στην 1η εκδοχη ο καθε ενας που γουσταρει να νιωθει Ελληνας η Μακεδονας η ... feel free to do that ειτε ηρθε χθες ειτε πριν 34 χρονια ειτε πριν 234. Εδω εγω νιωθω και γουσταρω να λεγομαι μελος της Ευρωπαικης Ενωσης και βαζω και τις σημαιες της στα κτηρια μου και μπορει να μην εχω δει ουτε μια χωρα απο τις αλλες της ενωσης στην οποια ανηκω η να μη μιλαω ουτε λεξη σε καμια απο τις γλωσσες της.

 

Στη 2η εκδοχη κανεις δεν μπορει να ισχυριστει ετσι και αλλιως οτι το γονιδιο του δεν εχει "μπολιαστει" ανα τους αιωνας με ο,τι μπορει να φανταστει ο ανθρωπινος νους.

 

Και στις δυο περιπτωσεις η παραμυθα της καθαροτητας θα επρεπε να τελειωσει παραυτα.

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είμαστε όλοι μπασταρδεμένοι και έχουμε απογόνους Τούρκους και Βούλγαρους και ότι άλλο,ΓΙΑΤΙ δεν μιλάμε και τη γλώσσα τους εκτός απ τη δική μας?  ???  ??? Δεν είναι μια απλή

τυπική διαδικασία χρωμοσωμάτων?

 

Εχεις μπερδεψει τους καθηγητες Αγγλικων με τους μοριακους βιολογους :)

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις μπερδεψει τους καθηγητες Αγγλικων με τους μοριακους βιολογους :)

 

οντως... ;D ;D ;D

 

η μπορει να συμβαινει και το ακομα χειροτερο...δηλ. το γεγονος οτι ειμαστε οντως "μπασταρδεμενοι" δεν μας επιτρεπει μερικες φορες να ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ή ΛΕΝΕ οι αλλοι...οταν γραφουν στην...."εθνικη" μας γλωσσα ;D ;D ;D

 

με αλλα λογια ρε ανθρωπε μου δηλ. η 3η γενια των Ελληνων,Τουρκων,Εβραιων,Σλαβων,Ινδων,Πακιστανων κτλ. της ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ ή της Αγγλιας που ΔΕΝ μιλανε ΛΕΞΗ απο τη "μητρικη" τους γλωσσα ΤΙ ειναι??? ;D ;D ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΙ ΑΡΕΙΟΙ & ΑΓΓΛΟΣΑΞΩΝΕΣ??? :)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν (αξιωθώ ποτέ και) κάνω παιδί με Ελληνίδα μπορεί δλδ να μου μιλήσει σαν μητρική τα...Αγγλικά?

Δεν έχω μπερδέψει τίποτα,μη μου ανησυχείτε. :-*

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν (αξιωθώ ποτέ και) κάνω παιδί με Ελληνίδα μπορεί δλδ να μου μιλήσει σαν μητρική τα...Αγγλικά?

Δεν έχω μπερδέψει τίποτα,μη μου ανησυχείτε. :-*

 

Δηλαδη ρε pastelius αν το παιδι μου βγει μουγγο δεν θα εχει πατριδα :) ?

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ρε pastelius αν το παιδι μου βγει μουγγο δεν θα εχει πατριδα :) ?

 

Λολ, ξανάλολ και ξαναματάπάλιλολ.  ;D

 

+1.

 

Υπάρχουν τυπικοί ξένοι που είναι εκατοντάδες φορές πιο ουσιαστικοί Ελληνες από τους τυπικούς Ελληνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου