Προς το περιεχόμενο

Καρτα ηχου συμβατη για timecoded vinyls και cd


leonidas-4-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!Λοιπον!

Ψαχνω μια καρτα ηχου με την οποια θα μπορω να παιξω μουσικη με timecoded vinyls kai timecoded  cd

Με λιγα λογια αντι να παρω ολο το σετακι πχ. traktor,serato,finalscratch...να το φτιαξω κομματι κομματι αλλα χωρις την αυθεντικη καρτα ηχου η οποια ειναι και ακριβουτσικη!!!

θα λειτουργω σαν προγραμμα το traktor...και η καρτα αν γινεται θελω να εχει 4 εισοδους για να εχω τα 2 turn και τα 2 cd players ταυτοχρονα συνδεδεμενα για να παιζω απο ολα!

Αν καποιος μπορει να με βοηθησει...ας το κανει!!!!!

περιμενω προτασεις για καρτα!!!Αν γινεται για μια εσωτερικη και μια εξωτερικη...!

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σου φίλε Λεονίδα...

 

Για την περίπτωση σου, η πιο οικονομικά προσιτή λύση πιστεύω πως είναι αυτή:

 

http://www.thomann.de/gr/maudio_torq_conectiv2_vinyl_bundle.htm

 

Ρίξε μια ματιά και στο site της MAudio για περισσότερες λεπτομέρειες.

Nothing is said that has not been said before...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγγνωμη για το πρηγουμενο ποστ μου αλλα φρικαρε λιγο ο υπολογηστης μου...θα σου ελεγα να δωσεις κατι παραπανω και να παρεις το serato..το εχω και εγω και ειναι πλυ καλο στοtime coding!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε το καλύτερo πρόγραμμα για timecode είναι το Serato, όπως προαναφέρθηκε. Το Traktor επίσης, αλλά πολύ ακριβότερο σαν λύση γιατί:

 

Το timecode του Traktor, τουλάχιστον στην έκδοση 3 (γιατί τώρα βγήκε η σειρά "pro"), δεν συνεργαζόταν με όλες τις κάρτες ήχου, παρά μόνο με λίγες. Επίσης (πάλι για την έκδοση 3), το timecode στο Traktor, λειτουργούσε μόνο αν υπήρχε στον υπολογιστή εγκατεστημένο και το Traktor Scratch. Εάν θες να χρησιμοποιήσεις οπωσδήποτε Traktor, προτείνω να στείλεις mail στη Native Instruments, για να σου ξεκαθαρίσει τα δύο παραπάνω θέματα (στη σελίδα τους δεν είναι πολύ ξεκάθαρα).

 

Η δική μου πρόταση είναι:

-- για super scratching, Traktor Scratch Pro (όλο το πακέτο)

-- για πολύ καλή ποιότητα και αξιοπιστία, Serato Scratch Live

-- για καλή και φθηνότερη λύση, MixVibes DVS, Deckadance, Virtual Dj, Torq ή djDecks για software, συν οποιαδήποτε κάρτα ήχου με 2in 2out (4in 4out για turntables και cd players ταυτόχρονα).

 

Εννοείται πως χρειάζεσαι και μίκτη ή midi controller, για να έχεις crossfader. Εάν δεν έχεις μίκτη, υπάρχουν λύσεις μίκτης+κάρτα ήχου σε ένα. Δες στο link ορισμένους που λειτουργούν και με το Τraktor http://www.native-instruments.com/index.php?id=tscratchcertified&L=1

 

Τέλος, πρόσφατα κυκλοφόρησε και Serato IΤCH, διάδοχος του Serato Scratch Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σε όλους...Να κάνω και εγώ μια ερώτηση...Αγοράζοντας την Μ-Audio που πρότεινε ο φίλος πιο πάνω..και με σπασμένο traktor-cerato...etc...Θα παίξει????Επίσης...επειδή έχω ακούσει ότι τα vynils που δίνει η native instruments είναι πιο ποιοτικά..θα γίνεται να παίξει κάποιος με αυτά αντί της M-Audio????

 

Sorry,που μπαίνω με ερώτηση μέσα στο ποστ άλλου..αλλά νομίζω καλό είναι να υπάρχουν αυτές οι πληροφορίες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου