Προς το περιεχόμενο

Eastwood Airline H44.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέσα στην εβδομάδα, κατέθφασε απο Γερμανία η Εastwood Airline H44 std...

Η παραγγελία έγινε απο taranaki guitars (www.coolguitars.de)

O Arne, ο οποίος έχει το "μαγαζί" είναι εξαιρετικά εξυπηρετικός, συνεννοήσιμος, ευγενικός, εν ολίγοις, είναι ό,τι καλύτερο έχω συναντήσει εδώ και κάποια χρονια που κάνω το shopping μου δικτυακά.

 

Όσον αφορά στην κιθάρα...Είναι ένας μικρός διάολος! Έχει πολύ μικρο σώμα, και ΠΟΛΥ χονδρο λαιμο...έχει τον πιο χονδρο λαιμό που έχω παίξει ποτέ... Baseball bat neck they say...and they're damn right too...

Το action ειναι αρκετά υψηλό, μιας και προορίζεται κυρίως για slide,  προσωπικά με βόλεψε πολύ χωρίς να σκοπεύω να παίξω slide αμεσα...

Volume και Tone δουλευουν εξαιρετικά και, αν και συνήθως δεν τα πολυπειράζω όταν παίζω, στην συγκεκριμένη κιθάρα, η χρήση αμφότερων προσθέτει πολλά στην "παλέττα" των ηχοχρωμάτων... Σε γενικές γραμμές, για τα 410 ευρώ που κόστισε, έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, "χαρακτήρα" και great looks, although beauty is in the eyes of the beholder...

 

Παραθέτω κι ένα κλιπάκι τραβηγμένο με την κάμερα του mac και το ενσωματωμένο μικρόφωνο...

Πολύ πρόχειρα όλα, καρφί στον HB ga5 και νομίζω και Ηoly Grail reverb... 

 

http://www.youtube.com/watch?v=5QfBYhjGr5U

 

Θα ανεβάσω και φωτογραφίες σύντομα, μιας και στο clip δε φαίνεται καθόλου καλα...

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ αγαπητέ, ήταν πολυ πρόχειρη η δουλειά ωστόσο...με την camera του imac και λίγο final cut για να "σωθεί" κάπως η εικόνα :)

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν καμία σημασία τα μέσα,

αν το έχεις το έχεις. Μπράβο

και θα ήθελα να την δοκιμάσω

κάποια στιγμή με ένα brass slide  ;)

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τον ενα μαγνήτη είναι κι αυτή...τί να τον κάνεις τον δεύτερο...

 

Zappa, ευχαρίστως να στη δώσω για ένα "test drive" , απλά δε βρίσκομαι στην Αθήνα...

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δε με βλέπω να προλαβαίνω να βγάζω καμία αξιοπρεπή φωτογραφία, παραθέτω αυτή απο το website. Το χρώμα της από κοντά, φέρνει λίγο περισσότερο προς το κόκκινο, απ'ότι στη φωτογραφία.

h44_1pup_copper.jpg

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Εastwood είναι απίστευτα value for money κιθάρες . Έχω τη Delta 6 (από τον Arne και εγώ) και είμαι πολύ ευχαριστημένος

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου