Προς το περιεχόμενο

EMG vs. Seymour Duncan - Active vs. Passive Pickups


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στα δικα μου αυτια οι Seymour ηταν πιο "κακοι" στη βρωμια ενω ταυτοχρονα ειχαν περισσοτερη γλυκα στα καθαρα.Μαλλον αυτους θα επελεγα δηλαδη.Παντος νομιζω οτι η συγκρηση θα ειχε μεγαλυτερο νοημα αν γινοταν πανω στην ιδια κιθαρα με διαφορετικους μαγνητες.

 

Πολυ καλη η προσπαθεια που εκανε το παλικαρι αλλα και στο clean που εγραψε οτι θα παιξει , πιστεψα οτι θα ακουγα τις ιδιες μεταλοριφιες ,στο καθαρο καναλι ομως.Μεγας καφρος με την καλη...

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πονεσε το κεφαλι μου με αυατ που παιζει κ δεν μπορεσα να τον ακουσω...

γαμωτο θα λεγε η συγκριση

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι emg ειναι οι 81 που ξυρίζουν με 4 λεπίδες και χωρίς αφρό, οι SD είναι οι JB που είναι εξαιρετικοί. Όντως οι SD ακούγονται καλύτερα, αλλά νομίζω πως η σύγκριση είναι άδικη. Οι 85 ή οι 60 (με 18V) θα τα πήγαιναν καλύτερα.

 

Μας αδίκησε η διαιτησία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρον θα είχε αν έκανε σύγκριση με τους καινούρους blackouts που λιβανίζω αυτόν τον καιρό που η εταιρία υποστηρίζει ότι έχουν όλα τα πλεονεκτήματα και τον μεν και των δε.Μάλιστα στην ιστοσελίδα των ντανκαν αναφέρεται εμμέσως..."the other usa company that mades active pickups" ή κάπως έτσι τέλος πάντων  ;D ;D ;D Έχει πάει την τεχνολογία ένα βήμα μπροστά πιστεύω.H EMG επαναπαύτικε η αλήθεια.Ο #7 των Slipknot άλλαξε τους EMG και έβαλε blackouts κάτι θα ξέρει  ;D

 

Εγώ έχω αγαπημένους μαγνήτες και στις δυο εταιρίες.Όσο για το ότι οι Seymour ακούγονται πιο κακοί έχει να κανει με το ότι το EQ τους είναι διαφορετικό.Πίστεψτε με δεν θέλετε να ακούσεται κακούς EMG.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου