Προς το περιεχόμενο

Baja ή ποιά αμερικάνικη Telecaster μέχρι 1600 euros?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οντως η G&L εχουν καλο consistency αυτο ομως που ΔΕΝ εχουν (εχω 2) ειναι ΚΛΑΣΣΙΚΟ ηχο τελε που μαλλον ζηταει το παλικαρι. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

συνεχιζω βεβαια να επιμενω πως αν σου κατσει καλη BAJA τα υπολοιπα ειναι απλα πεταμενα λεφτα ....

+2112

 

ψαξε για μια BAJA δοκιμασε οσες περισοτερες μπορεις!

θα βρεις την τελεια σιγουρα!  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι να παρεις τελε για να την πνιγεις στο distortion παιρνεις και μια squier & γλυτωνεις τα λεφτα σου ;D ,αυτο δεν ειναι ηχος τελε...

 

ΑΥΤΟΣ ειναι ηχος tele  (φυσικα μη ξεχνας οτι χρειαζεσαι και τον καταληλο ΕΝΙΣΧΥΤΗ μια και η τελε ειναι μονο το 1/3 της εξισωσης κιθαρα-ενισχυτης-εφε)

 

 

Οντως ξεφευγει απο το ''κλασσικο'' ήχο τελε αλλα δεν ειναι δα κ metal  ;)

Το έβαλα γιατι μου εχει κολήσει ο ηχος απο το voodoo child τις τελευταιες μέρες  ;D

οποτε συγχωρούμαι  :-*

 

Να κ η rockinger tele μου  8)

 

telecasterxt3.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ, παιδιά!

 

Θα ξεχυθώ, για αρχή, να δοκιμάσω Baja, αλλά και όποια άλλα μοντέλα telecaster βρω.

 

Το θέμα είναι τί γίνεται με τα μοντέλα που δεν υπάρχουν Ελλάδα. Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιο μοντέλο/σειρά telecaster, όπου οι πιθανότητες για μούφα κομμάτι είναι ελάχιστες,αν όχι μηδαμινές. Γνωρίζετε κάτι;

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες κιθάρες πρέπει να είναι οι Tyler! (δεν είχα ακόμα την τύχη να παίξω μία...)

 

Ούτε εγώ. Μάλλον θα παίξω μια και καλή όταν αγοράσω μία  :D

 

Αλλά αυτό το headstock που έχουν όλες βρε παιδί μου!!  :-\

 

Ναι όντως, το headstock είναι τραγικό  ;D.  Αλλά η συγκεκριμένη κιθάρα πρέπει να είναι super. Γενικά όλοι έχουν να λένε για την απίστευτη αίσθηση του neck όλων των tyler.

 

[offtopic] Επίσης ακούγονται τα καλύτερα και για την Tyler studio Elite

 

http://www.tylerguitars.com/index2.html  (κάντε έναν κόπο και δείτε το Link από το STORE  ;D)

 

Το όργανο είναι χλιδή, με απίστευτο finish και πρέπει να είναι τρομερά versatile, ειδικά η έκδοση με το mid boost, με ρυθμιζόμενο boost  :o...Βέβαια λέμε όχι στην έκδοση με floyd Rose  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.customshop.gr/gilles.html

Tέτοια πάρε...να πουλάς και μούρη και να μην έχει κανένας άλλος (και να μου κάνεις και σεφτέ!!!!)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου