Προς το περιεχόμενο

Παραμορφωση ηχου στο cubase.


selfservice

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα εκανα setup την καινουργια καρτα ηχου που πηρα Presonus Firebox και εγκατεστησα το cubase LE 4 που το δινει η presonus με την καρτα.Ολα ωραια και καλα,εκανα device setup απο το cubase ,διαλεξα εισοδους-εξοδους,εβαλα την κιθαρα μου στην υποδοχη της καρτας και μου βγαζει παραμορφωμενο σημα στην εξοδο.Την ρυθμισα στα 96 khz.Τι λετε να φταιει?Ποια ρυθμιση εχω ξεχασει ρε γμτ?Υποψιν οτι δεν εχω monitor ηχεια.Παιζω με τα surround ηχεια 5.1 που εχω για τo pc.Σε λιγο καιρο θα αγορασω και monitor αλλα δεν νομιζω να ειναι το προβλημα στα ηχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ηχητικα "χιονια".Ακουω την κιθαρα μου αλλα με παραμορφωση..πως να στο πω..Φαντασου την τηλεοραση που δεν πιανει καλα ενα καναλι.Ακους τι λενε αλλα με παραμορφωμενο ηχο απο τα "χιονακια" στο σημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες δεν ξερω αν σας μεταφερω καλα αυτο που συμβαινει  ???..αλλα εχω ξενερωσει γιατι την πηρα σημερα και δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται.. :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε το Latency κοντά στα 8-10ms (αν το χεις πιο χαμηλά) και κάνε disable την κάρτα από το bios.

Το σήμα σου dry (δλδ σκέτο από την πηγή) το ακούς με χιόνια ή με κάποιο plugin?

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι ΕΓΡΑΨΕΣ!!!!Οντως ηταν το latency το οποιο ειχα στα 1,5ms :-X Τεσπα δεν ηξερα οτι κανει τετοια παραμορφωση με τοσο χαμηλο latency..

Σ'ευχαριστω πολυ.Να σαι καλα..Παω να τζαμαρω.. ;D ;D ;D ;D 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου