Προς το περιεχόμενο

Overdrive Biyang


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από την καθιερωμένη στάση στην ουρά των ΕΛΤΑ, παρέλαβα σήμερα (για έναν φίλο που έπεισα  ::) ) το  πεταλάκι της Byiang OD-8. Το πεταλάκι είναι άλλο ένα overdrive που στηρίζεται (και αυτό) στο TS αλλά με ένα twist.

Πέραν του διακόπτη που διαθέτει TS/Bright/Warm, διαθέτει και από κάτω μία απευθείας πρόσβαση στο κεντρικό τσιπάκι. Πράγμα το οποίο σημαίνει οτι μπορείς να μεταβάλεις τον ήχο αλλάζοντας το τσιπ. Το original είναι το JRC4558 συμπεριλαμβάνει για άλλαγμα τα KWK737, το πασίγνωστο NE5532 και το ποιοτικότατο OPA2604.

Σε δευτερόλεπτα !!!

Αν αυτό δεν είναι η χαρά του tweaker, τότε τι είναι...........

Το πεταλάκι το έχω στο γραφείο και δεν το έχω ακούσει ακόμα αλλά δείχνει ποιοτικότατο, αντοχής και well thought off.

Ξέρω ότι μπορεί να σας αφήνω πεινασμένους, αλλά θα προσπαθήσω να ετοιμάσω κλιπάκια μέσα στο ΣΚ (ευελπιστώ) . Θα βάλω και ένα Blues Drive & ένα αντίστοιχο Behringer για να έχουμε μέτρα σύγκρισης.

 

Εις το επαναpostειν.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος Κωστα!!!! Δεν το ξερω το συγκεκριμενο πεταλι  περιμενουμε κλιπακια κυριως σε σχεση με το κλασσικο ΤS. Ωραια θα ητανε να μπορουσες να αλλαξεις κ τις διοδους ειτε το ειδος του clipping ( συμμετρικο - ασυμμετρο) για να ητανε το απολυτο εργαλειο για tweaking!! Για δοκιμασε κ το TL072!! Εγω για να ζηλεψεις προσφατα απεκτησα ( εκτος απο μια κουκλα κορη!) ενα BB plus της xotic!!! Εργαλειο!!!!! Δοκιμη δεκτη!!!!!!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω για να ζηλεψεις προσφατα απεκτησα ( ....  μια κουκλα κορη!)............

 

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΒΡΕ ΓΙΩΡΓΟ !!

Δεν το ήξερα. Κάθε ευτυχία. Επιτέλους έχεις και το αυθεντικό Cry Baby  ;D

 

Τώρα για το πεταλάκι κλιπάκια θα φτιάξω. Για πείραγμα δεν το βλέπω γιατί δεν είναι δικό μου

Εκτός κι αν το κρατήσω..........λές ;;

Θα δούμε.

Σειρά έχει να κ**οπειράξω το Blues Drive. Θα δούμε, θα δούμε.

 

Και πάλι ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΒΡΕ ΓΙΩΡΓΟ !!

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΒΡΕ ΓΙΩΡΓΟ !!

Δεν το ήξερα. Κάθε ευτυχία. Επιτέλους έχεις και το αυθεντικό Cry Baby  ;D

 

Τώρα για το πεταλάκι κλιπάκια θα φτιάξω. Για πείραγμα δεν το βλέπω γιατί δεν είναι δικό μου

Εκτός κι αν το κρατήσω..........λές ;;

Θα δούμε.

Σειρά έχει να κ**οπειράξω το Blues Drive. Θα δούμε, θα δούμε.

 

Και πάλι ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΒΡΕ ΓΙΩΡΓΟ !!

 

 

Να σαι καλα φιλε Κωστη!!! Απο cry baby αλλο τιποτα!!!!!!! Αχ ποτε θα μεγαλωσει!!!!!!!!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..................Αχ ποτε θα μεγαλωσει!!!!!!!!

 

Ποτέ βρε Γιώργο, ποτέ. Forever Young, που λέει και ο Dylan, I wish they stay, forever young.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου