Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μαγνητών σε Epiphone Les Paul Standard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ο jazz έχει λιγότερο output απο τον 59.

ο 59 μου φαίνεται λίγο πιο ζεστός αλλά και πιο crunchy/βαβουριάρης.

o jazz είναι τρομερά ευκρινής, και σε καθαρα και σε γκάζια (ειδικά για lead είναι σούπερ).

my two cents, ο jazz είναι οτι καλύτερο έχω ακούσει απο Seymour Duncan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o 59 ειναι πιο μουντος απο τον jazz, με πολυ ασαφες μπασο, καπως πιο ζεστος και ιδανικος για τον κλασσικο les paul ηχο se neck pickup.

 

O jazz ειναι πολυ πιο hifi sounding, με περισσοτερα πριμα, καλυτερο σκασιμο (οσο εχει τελος παντων μια les paul) και καπως πιο articulate.

 

Επισης εξαιρετικος duncan o seth lover

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ'εμενα φοβερη δουλεια εχουν κανει οι DiMarzio dp194/195 πανω σε ταυρακι.τσεκαρε τους,πολυ γλυκα καθαρα και καλο ξυσιμο!δες τους και αν σ'ενδιαφερουν πες μου γιατι πηρα καινουρια κιθαρα και πλεον δεν τους χρειαζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ'εμενα φοβερη δουλεια εχουν κανει οι DiMarzio dp194/195 πανω σε ταυρακι.τσεκαρε τους,πολυ γλυκα καθαρα και καλο ξυσιμο!δες τους και αν σ'ενδιαφερουν πες μου γιατι πηρα καινουρια κιθαρα και πλεον δεν τους χρειαζομαι.

 

Thanks για την προσφορα, αλλα εχω κατασταλάξει στον jb/ '59. Koλλημενος με την μπαλα που λεμε! Τωρα εχω αλλο προβλημα...Εδω Κερκυρα κανενας δεν ξέρει να αλλάζει τους μαγνήτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου