Προς το περιεχόμενο

Τα φώτα σας για επιλογή audio interface


ex-cyclops

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω αυτη εχω και μεχρι στιγμης με εχει βγαλει ασπροσπροσωπο  :)

 

Την έχω και εγώ αυτή την κάρτα. Την αγόρασα για live καταστάσεις.

 

Την γουστάρω τρελά ! μικρή, ευέλικτη και οικονομική !

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω και εγώ αυτή την κάρτα. Την αγόρασα για live καταστάσεις.

 

Την γουστάρω τρελά ! μικρή, ευέλικτη και οικονομική !

 

Οικονομικη  ;D 400 ευρω εχει, λιγα για αυτα που δινει, αλλα εγω την ειχα παρει πριν χρονια, μολις ειχε βγει, μονο στο Turn-Key στο Λονδινο την ειχα βρει τοτε και την ειχα πληρωσει 730+ ευρω  :o

Μετα σιγα-σιγα επεσε και εφτασε στα 400!!! Στα 400 την πηρε και ενας κολητος (κοιτουσε για RME, αλλα δεν ειχαν πανω ολα αυτα που εχει το φαιρποντ, πολυ πιο ακριβες, και τελικα το φαιρποντ ειναι πολυ ποιοτικο), την χρησιμοποιει και αυτος συνεχεια, ολα καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογώ ότι και η Firepod, αλλά και η Saffire μου αρέσουν ιδιαίτερα, αλλά δεν είναι αυτό που χρειάζομαι, ιδίως η Saffire, καθώς δεν έχει αρκετές line εισόδους.

 

Υπάρχει κάποιος που να έχει στην κατοχή του την Edirol FA-101 ή να έχει προσωπική γνώμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου συνιστούσα να εστιάσεις σε δύο λύσεις, ανάλογα με το budget!

Η καλύτερη λύση (κατά τη άποψή μου πάντα και εξετάζοντας το τρίπτυχο I/O connectivity - solid drivers - value for money) είναι η RME FIREFACE 400, περίπου στα 800€.

 

Η αμέσως επόμενη λύση, (πάντα με τα ίδια κριτήρια) είναι η TC 24 με πολύ καλό ήχο και DSP περίπου μισά λεφτά.

 

Ότι και πάρεις όμως μην υποτιμάς το θέμα του firewire controller του PC σου. Κοίτα το compatibility list για όποια κάρτα και να πάρεις. Συνήθως οι Texas Instruments είναι οι πιο συμβατοί, ιδιαίτερα για φορητούς.

 

 

Φιλικά

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου συνιστούσα να εστιάσεις σε δύο λύσεις, ανάλογα με το budget!

Η καλύτερη λύση (κατά τη άποψή μου πάντα και εξετάζοντας το τρίπτυχο I/O connectivity - solid drivers - value for money) είναι η RME FIREFACE 400, περίπου στα 800€.

 

Η αμέσως επόμενη λύση, (πάντα με τα ίδια κριτήρια) είναι η TC 24 με πολύ καλό ήχο και DSP περίπου μισά λεφτά.

 

Ότι και πάρεις όμως μην υποτιμάς το θέμα του firewire controller του PC σου. Κοίτα το compatibility list για όποια κάρτα και να πάρεις. Συνήθως οι Texas Instruments είναι οι πιο συμβατοί, ιδιαίτερα για φορητούς.

 

 

Φιλικά

Γιάννης

 

Μακάρι να μπορούσα να διαθέσω όσα απαιτεί η αγορά της Fireface 400. Ξέρω τι είδους κάρτα είναι, πόσο ποιοτική, αλλά δυστυχώς είναι πάνω από τα διπλάσια απ' όσα μπορώ να διαθέσω αυτή τη στιγμή. Η TC electronic είναι στα υπόψη, αν μπορέσω να πετύχω χαμηλότερη τιμή, θα είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου