Προς το περιεχόμενο

TC G-Major Vs. Lexicon MX300


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλιως δινεις 160 ευρω και περνεις το Behringer FCB1010, το οποιο ειναι απο τα καλυτερα μιντι-κοντρολερς, και εχει και ΔΥΟ εξοδους ρελε για να ελεγχεις καναλια λουπες κτλ στον ενισχυτη σου.

 

+1000 (θα κανεις το κοπο βεβαια να αποκρυπτογραφησεις το manual του βεβαια που ειναι απο τα πιο κακογραμμενα που εχω δει) Αγοραζοντας το αφενος ρυθμιζεις ολες τις παραμετρους του rack σου μεσω midi αφετερου δεν σε απασχολει καν αν το rack σου εχει δυνατοτητα channel switching γιατι εχει το fcb1010

 

Εφ' οσον περιοριζεσαι σε rack ριξε μια ματια στα ακολουθα

rocktron xpression (εχει ως προγονο το replifex και οχι το intellifex)

Aκαταφερεις να το βρεις πολυ καλο το rocktron intelliverb

Lexicon mpx1 (θα πρεπει να μαθεις να ζεις με ενα σχετικο lag στην αλλαγη των presets αλλα ο ηχος ειναι ο καλυτερος ολων)

TC g force

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αλλιως δινεις 160 ευρω και περνεις το Behringer FCB1010, το οποιο ειναι απο τα καλυτερα μιντι-κοντρολερς, και εχει και ΔΥΟ εξοδους ρελε για να ελεγχεις καναλια λουπες κτλ στον ενισχυτη σου.

+1 για fcb (και κανει λιγοτερο απο 160E)

ειδικα με ενα uno upgrade ειναι ενα απο τα καλυτερα midi controllers

 

δεν εχει τυχει να ακουσω το gt-10 και δεν μπορω να εκφερω αποψη αλλα ως (πρων κατοχος gt-8)  & g major προτιμω το τελευταιο

 

 

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα καλό που είδα είναι το Digitech GSP1101 μαζί με το footcontroller 2...

 

plusyear αμα δεν κάνω λάθος έχεις το G-major...πως ειναι το set up σου? (με τα καλώδια...!!!!)

 

thnx!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα τα βαλεις σε ενα rack case ειναι ολα τακτοποιημενα

με κατι τετοιο http://www.thomann.de/gr/phonic_ppc_9000_e.htm εχεις απλα ενα καλωδιο τροφοδοσιας που φευγει απο το ρακ

τα υπολοιπα καλωδια ειναι 1 Midi μεταξυ fcb1010 και rack και 2 guitar cables (1 απο κιθαρα σε wah&od και 1 απο τα πεταλια στην εισοδο του προενισχυτη)

 

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφω παντως με τον ENGLπροενισχυτη μου και με το gmajor ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.μονο απο την fcb 1010 εχω προβλημα και με την πρωτη ευκαιρια θα την αλαξω.και μια συμβουλη..οποιος σκεφτεται για gmajor η gforce μακρυα απο την fcb 1010!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

maze πως κ ετσι? για πες αμα μπορεις και εσυ το set up σου περιλαμβανομένου καλώδια και τροφοδοτικα...plz?

 

thnx!!!

εκτος του οτι ειναι πολυ δυσχρηστη,ειχα προβλημα με τα expression pedals τα οποια δε δουλευουνε σωστα.ενας φιλος μου που ειχε παρομοια προβληματα με την ιδια πεταλιερα και το gforce επικοινωνησε με την tc και του ειπανε οτι οντως υπαρχει θεμα συμβατοτητας με τη συγκεκριμενη πεταλιερα.η behringer δεν απαντησε.τελικα ο φιλος μου πηρε μια roland και βρηκε την ησυχια του.

το σετ up μου ειναι  engl e570,gmajor,brunetti.τωρα απο καλωδια ουτε που θυμαμαι.τροφοδοτικο δεν χρειαστηκα για καπου απλα πισω απο το ραψκ εχω ενα πολυμπριζο το οποιο προστατευει <και καλα> απο την υπερταση.αυτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το lexicon δεν το εχω ακουσει αλλα δεν θα το προτινα ως κιθαριστικο εφφε γιατι μπορεις να χρησιμοποιησεις ταυτοχρονα 2 εφφε το πολυ  ::)

 

Αν πάλι δώσεις λίγα παραπάνω και πάρεις το MX400 τότε θα μπορείς να έχεις μέχρι 4 εφφέ...

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου