Προς το περιεχόμενο

TC G-Major Vs. Lexicon MX300


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως λεει και ο τίτλος είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο για αγορά ως πολυεφέ σε rack. Θέλω να το συνδεω στον ENGL preamp μου και να μπορώ μέσω midi footswitch να αλλάζω τόσο τα εφφε όσο και τα κανάλια του ενισχυτη(αν δεν κανω λάθος και με τα δύο γίνεται).

 

Το θέμα ειναι πιο είναι πιο καλό και αν καποιο εχει τη δυνατοτητα να τροφοδοτει το mdid footswitch ψστε να μην εχω πολλα καλωδια...

 

όποια άλλη καλη επιλογη εχετε πειτε!!!

 

thnx

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μάλλον δεν εγινα και πολύ κατανοητος!!!

 

http://www.thomann.de/gr/tc_electronic_gmajor.htm

 

http://www.thomann.de/gr/lexicon_mx_300.htm

 

τέτοιας μορφής είναι αυτό που ψάχνω...

 

κανεις αλλος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια χαζη ερωτηση, on-topic παρ'ολ'αυτα. Ζητώ συγγνώμη απο τον Pakos69 για την κατάληψη.

Πως γίνεται να αλλάζουμε ταυτόχρονα και κανάλια ενισχυτή και FX?

Σε άλλο midi channel τα presets του FX και σε άλλο του ενισχυτή?

απο το footswitch στο midi in του FX και απο το midi out του FX στο midi in του ενισχυτή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως τα λέει ο stavrilian είναι, και τα δύο εφφε έχουν ενα jack που είναι "footswitch out" το συνδέεις με το "in" του ενισχυτη και έτσι ελέγχεις και τα δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται να αλλάζουμε ταυτόχρονα και κανάλια ενισχυτή και FX?

Σε άλλο midi channel τα presets του FX και σε άλλο του ενισχυτή?

 

Όχι, μπορείς απλά να ρυθμίσεις τα μηχανήματα στο ίδιο Midi channel χωρίς πρόβλημα.

 

απο το footswitch στο midi in του FX και απο το midi out του FX στο midi in του ενισχυτή?

 

Απο το Midi out του midi controller στο midi in του FX και από το midi out/thru (ή το midi thru, αν έχει) του fx στο midi in του ενισχυτή.

 

Aν ο ενισχυτής σου έχει midi μην ασχολείσαι με τα relays, αν και όπως είπαν και οι προλαλήσαντες, γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσεκαρε επισης το rocktron xpression

εχοντας ακουσει τον προκατοχο του rocktron (intellifex) και το g major προτιμησα το τελευταιο

το μονο που με ''χαλαει'' στο g major ειναι οτι το chorus θα μπορουσε να ειναι κ καλυτερο

κατα τ αλλα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος

 

το lexicon δεν το εχω ακουσει αλλα δεν θα το προτινα ως κιθαριστικο εφφε γιατι μπορεις να χρησιμοποιησεις ταυτοχρονα 2 εφφε το πολυ  ::)

 

 

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που είπες για το lexicon βοηθαει αρκετα ωστε να βγει απο την συγκριση μιας και αν παιρνει το πολυ 2 εφφε το περιοριζει. Αυτο βέβαια ειναι συγουρο?

 

το Rocktron Xpression το έχω σκεφτει και γω. αλλά δεν ξέρω αν έχει relay για να αλλάζω και τα amp channel ταυτόχρονα μιας και δεν εχει midi

 

επίσης έχω σκεφτει και το Digitech GSP1101

 

γνώμες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου