Προς το περιεχόμενο

Υπάρχει θέμα με τους drivers της Focusrite saffire pro40;


metal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά η καρτουλα που είχα (terratec phase 26) πέθανε και σκέφτομαι να παραγείλω καποια απο thomann άμεσα. Είδα αυτή http://www.thomann.de/gr/focusrite_saffire_pro_40.htm που μου κάνει σαν χαρακτιρηστικα απλα έχω εναν ενδιασμο:

Έχω ακούσει απο ηχολήπτες οτι οι focusrite έχουν πρόβλημα με τους drivers στα windows. Ισχύει κάτι τέτοιο? Αν ναι ποια αλλη εταιρία θα προτείνατε? (Μου έχουν πει για τη presonus, λέει?).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γενικότερα οι focusrite έχουν ένα ψιλοθέμα με τους drivers αλλά είναι να σου κάτσει

σε μερικούς παίζουν μια χαρά και σε άλλους βγάζουν προβλήματα

 

εγώ θα σου λεγα να κοιτάξεις αυτήν εδώ http://www.thomann.de/gr/maudio_profire_2626.htm

μπορεί να μην υπάρχει στο thomann ακόμα αλλά υπάρχει στην Ελλάδα και σε χαμηλότερες τιμές

έχει ωραία specs και απ ότι έχω ακούσει έχει μια χαρά drivers (όπως όλες οι m-audio)

αυτές οι νέες m-audio το βλέπω θα κάνουν πάταγο ;D

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν specs συμφωνώ οτι είναι πολύ καλα. Δεν μου κάθεται όμως καλά η m-audio σαν εταιρία για κάρτες ήχου, δεδομένου οτι είναι κ η καλύτερη καρτα ήχου που εχει βγαλει αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος. Η αν την έχει δοκιμάσει κάποιος να μου πει την εντυπωσή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως είχα μια focusrite 10/10 και ήταν ό,τι πιο σταθερό έχω τρέξει. Ακόμη και να έχανε κάποια φορά επαφή, την έσβηνα και την ξαναάναβα κι δούλευε, σε αντίθεση με μια 410 που είχα και η οποία όταν έχανε επαφή έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση. Αυτά στα Windows. Γιατί σε Mac είναι οκ.

Σαν προενυσχίσεις προτιμούσα την focusrite πάντως.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακουσει πραγματι οτι h focusrite ειναι κορυφη στις προενισχυσεις και με ενδιαφέρει πολυ αυτο το θέμα γιατι ηχογραφώ πολλά όργανα (κιθαρα, μπασσο, βιολι κ.α.).

αξιζει όμως το ρίσκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι presonus εχουν μεγαλυτερο θεμα με drivers...εχω δουλεψει με saffire pro 26 και ηταν επισης οτι πιο σταθερο εχω δουλεψει...το θεμα ειναι το μηχανημα να ειναι στημενο σωστα και ολα θα δουλεψουν οκ.....η καινουργια (pro 40)μαλιστα εχει και dsp  mixer ...

  Η καινουργια  maudio  επισης ειναι φοβερη καρτα με πολυ καλες προενισχυσεις επισης..(octane..)

....εγω θα ημουν αναμεσα σε αυτες που ανεφερες και την pro 10...ολα εχουν να κανουν απο εκει κ περα αν χρειαζεσαι ολα τα inputs-outputs(adat κ.τ.λ...) που διαθετει η καθε καρτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου