Προς το περιεχόμενο

Line 6


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και γεννάται το ερώτημα: Αξίζουν 500 ευρώ για μια καινούρια Line 6 Variax 300? :?: :?: :?: Είναι μια αρκετά καλή απ' ό,τι έχω καταλάβει modelling κιθάρα με αρκετά καλούς ήχους που μπορείτε να ακούσετε κι εσείς οι ίδιοι :arrow: http://www.line6.com/variax/overview.html Ευχαριστώ προκαταβολικώς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κιθάρα δεν λέει πάρα πολλά, από άποψης κατασκευής και playability.

 

Η γνώμη μου είναι ότι, μ'αυτά τα χρήματα, μπορείς να αποκτήσεις μια πολύ καλύτερη κιθάρα, με μια εκτεταμένη τονικά "παλλέτα" ήχων. Από τη στιγμή που το "modelling" έχει νόημα ουσιαστικά σε ηχογραφήσεις, θα μπορούσες μετά να κάνεις χρήση είτε κάποιου software (Guitar Rig, Amplitute, κλπ), είτε κάποιου hardware (Tonelab, Pod, κλπ) για να προσδώσεις την επιθυμητή ποικιλία στον ήχο σου.

 

Θα έβλεπα πιο θετικά το όλο θέμα, αν ήταν ένα θεαματικά καλύτερο μουσικό όργανο, για τα λεφτά που κοστίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικά αν είναι να διαλέξεις μεταξύ modelling και playability σαφώς κατα τη γνώμη μου σε πρώτη μοίρα έρχεται η βολικότητα της κιθάρας.Επιπλέον τα αποτελέσματα με pod ή Tonelab που είπε ο φίλος Dienekes θα είναι πιο πλούσια σε ήχους και πιο ποιοτικά :wink: :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου