Προς το περιεχόμενο

προβλημα θορυβου στην "E" χορδη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταρχας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας.πρεπει να ειναι κανα μηνα οι χορδες στον οποιο δεν επαιζα τρελα.παντος θυμαμαι οτι με το που τις εβαλα ειχε δημιουργηθει αυτο το θεμα αλλα το ιδιο σετ τις εβαλα δεν αλλαξα κατι.

Ναι η Ε μπασα ειναι.θα κοιταξω αυτα που μου ειπατε αλλα μαλλον θα ακολουθησω την συμβουλη του φιλου xrusopsaro και θα την παω σε μαστορα:P να τελιωνει η υποθεση αν και δεν μπορω την ταλεπωρια αλλα τεσπα.

 

  αν μένεις ηράκλειο Κρήτης στείλε μου p.m. να σου πω 2-3 μάστορες που ξέρω και τιμές για set up

 

 

Ειμαι αθηνα,αλλα αν μπορει να βοηθησει καποιος αλλος..

 

 

και παλι ευχαριστω πολυ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αφού μπορείς να φορτώσεις το πρόβλημα σου σε κάποιον άλλο γιατί δεν το κάνεις?

Πήγαινέ την σε μάστορα.

Όπως λένε: Αν ο γιατρός σου σου βρει πρόβλημα, αλλάζεις γιατρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδεχομενος να χρειαζονται τριψιμο τα ταστα σου αλλα αυτο μονο απο μαστορα!!μπορει επισης καποιο ταστο να εχει πιτσικαρει και να δημιουργει αυτο το προβλημα. εντοπισε το αν μπορεις και χτυπα το ελαφρα μπας και κατσει στη θεση του.το προβλημα μπορει να προερχεται απο κατι τετοιο και ασ ειναι θεμα χιλιοστου και λιγοτερο απο χιλιοστο μη σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδεχομενος να χρειαζονται τριψιμο τα ταστα σου αλλα αυτο μονο απο μαστορα!!μπορει επισης καποιο ταστο να εχει πιτσικαρει και να δημιουργει αυτο το προβλημα. εντοπισε το αν μπορεις και χτυπα το ελαφρα μπας και κατσει στη θεση του.το προβλημα μπορει να προερχεται απο κατι τετοιο και ασ ειναι θεμα χιλιοστου και λιγοτερο απο χιλιοστο μη σου πω.

Mπορει επισης,και μπορει επισης,και επισης μπορει επισης! ;D

 

Μην χτυπησεις τιποτα,πριν τη δει ο μαστορας σου!!

 

Υπαρχουν και αλλα πραγματα που εκεινος ξερει,και οι παικτες οχι!!

 

Δεν σας τα λεμε ολα,(οι μαστορες στους παικτες) οπως και δεν γραφονται ολα στο ιντερνετ.... :-X

 

 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

Δεν σας τα λεμε ολα,(οι μαστορες στους παικτες) οπως και δεν γραφονται ολα στο ιντερνετ.... :-X

 

Τι λε ρε μάστορα? Σοβαρά? Μήπως να σου στείλει καλύτερα ένα pm να κανονίσετε να του τη φτιάξεις?  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λε ρε μάστορα? Σοβαρά? Μήπως να σου στείλει καλύτερα ένα pm να κανονίσετε να του τη φτιάξεις?  ::)

Εγω...ΟΧΙ!!! ;D

Εχω βαρεθει να το κανω,και το κανω συχνα για τους δικους μου...Να πω σε αλλον τι θελει και να το κανει αυτος,ναι!(αλλα το "μυστικο" οχι,χεεεεχε!) ;)

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να πω και εγω τον πονο μου.

Αγορασα μια squier affinity fat strat και οταν παταω το 4 ταστο της Ε τασταρει αρκετα.Μονο τοτε και σε καμια αλλη χορδη.Ανεβασα αρκετα το υψος της χορδης με αποτελεσμα  να μην τασταρει σε "μετριο" χτυπημα αλλα μονο σε πιο δυνατο.Επισης δεν ακουγεται εντονα σε καποια συγχορδια αλλα μονη της.

Να την παω πισω οσο ειναι καιρος ή ειναι ψιλοφυσιολογικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιλοφυσιολογικο?

Ειναι. Αν φαινεται σηκωμενη η πανω πλευρα του 5ου ταστου σε σχεση με τα υπολοιπα, μπορεις να προσπαθησεις να το πιεσεις προς τα κατω με κατι σκληρο, σιγα σιγα ομως. Αν δεις οτι 'εκατσε' καπως καλυτερα αλλα το τασταρισμα συνεχιζεται θα πρεπει (σταδιακα και με δοκιμες παντα) να το λιμαρεις ή να το ξυσεις με γυαλοχαρτο στην περιοχη που ερχεται σε επαφη με το ταστο. Ελπιζω να... ψιλοκαταλαβες! Παλι καλα να λες που δεν εχεις προβληματα χαμηλοτερα στα τελευταια ταστα (οπως ειχα εγω σε squier) γιατι εκει γινονται και bends και ειναι πιο περιπλοκα τα πραγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πράγματι. Πολύ προσεκτικά μπορείς να προσπαθήσεις να "κατεβάσεις" το 5ο τάστο. Είτε πρεσσάροντάς το στη θέση του είτε τρίβοντάς το. Βάλε και λίγο ταινία στην ταστιέρα δεξιά κι αριστερά για να μην την τραυματίσεις. Προσωπικά θα απέφευγα το τρίψιμο αν δεν είχα λίμα να το "στρογγυλέψω" μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου