Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικές κιθάρες πρώην ανατολικού μπλόκ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω στην κατοχή μου μια απομίμηση στρατ αλλά το μόνο γνωστό στοιχείο για αυτή είναι το s/n 817029 που είναι χτυπημένο στο neck plate και το γεγονός πως το 1990 (περίπου) στον τότε ιδιοκτήτη της του είπαν πως υπήρχε αυτοκόλλητο που έγραφε Made in East Germany. Το μπράτσο maple και rosewood σώμα άγνωστο.

Κκαμιά ιδέα κανείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ...το μόνο που ξέρω είναι οτι στα περισσότερα προιόντα τα δύο πρώτα ψηφία του s/n συμβολίζει τα πόσα χρόνια εχουν περάσει απο την έναρξη παραγωγής...δλδ αν η αιτερία αρχισε την παραγωγή το 1950 και το s/n είναι s/n 02(8528732) τότε η κιθάρα φτιάχτικε το 1950 + 2 = 1952 ελπίζω να βοήθησα έστω και στο ελάχιστο αλλιώς καταγράψτε το στο αχρηστοpidia  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερώση νέα. Η κιθάρα αγοράστηκε από το Λυρικόν, και εκτος του Made in East Germany το αυτοκόλλητο έγραφε και Sound center.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: το u.r.l. ξέχασα ο χαζός  :-\ (κάτι ξέρουν που με λένε χρυσόψαρο) ελπίζω να βρείς κάτι εδώ

 

http://jazzgitarren.k-server.org/introduction.html δες όλες τις εικόνες για να ταιριάξεις...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτο και γρηγορα.Μυριζομαι παλαια Framus, η αδυναμια μου.

 

H FRAMUS ηταν & ειναι στην ΒΑΥΑΡΙΑ,δηλ.στη ΔΥΤΙΚΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου