Προς το περιεχόμενο

Epiphone Valve Senior (ακόμα δεν τον είδαμε...) vs Fender Blues Jr


klhronomos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μάλλον την ώρα που πάταγε το "ΟΝ" διακτινίστηκε σε άλλη διάσταση ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΕΝΙΣΧΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΙΔΑ ΤΩΝ ΝΕΦΕΛΙΜ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΠΑΓΑΓΟΥΝ

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Ο γνωστός σε αρκετούς Andy Dokken (που βγάζει το ψωμί του μοντάροντας μέχρι θανάτου διάφορους φτηνούς ενισχυτές), πρόλαβε ήδη και έχει έτοιμη την... hot rod έκδοση:

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350293773775&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το μόνο σίγουρο πάντως είναι ότι όποιος παραγγέλλει τον εν λόγω ενισχυτή χάνεται απ' το φόρουμ...  ;D Κατά τα άλλα, ωραία τα βίδεα, αλλά ούτε λόγος γιά το πώς ακούγεται σε σχέση με τον Blues Jr κι αν αποτελεί καλή φτηνή εναλλακτική.

 

Δεν πειράζει, τώρα που συνηθίσαμε στην αναμονή μπορούμε να περιμένουμε κανένα 6-μηνο ακόμη στο χαλαρό γιά ριβιούς. Η αναμονή σε ό,τι αφορά τον Senior είναι πλέον θεσμός - μην πω ιεροτελεστία.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο σίγουρο πάντως είναι ότι όποιος παραγγέλλει τον εν λόγω ενισχυτή χάνεται απ' το φόρουμ...  ;D Κατά τα άλλα, ωραία τα βίδεα, αλλά ούτε λόγος γιά το πώς ακούγεται σε σχέση με τον Blues Jr κι αν αποτελεί καλή φτηνή εναλλακτική.

 

Δεν πειράζει, τώρα που συνηθίσαμε στην αναμονή μπορούμε να περιμένουμε κανένα 6-μηνο ακόμη στο χαλαρό γιά ριβιούς. Η αναμονή σε ό,τι αφορά τον Senior είναι πλέον θεσμός - μην πω ιεροτελεστία.  :)

 

Εμένα το δέμα εδώ και τέσσερις  μέρες λέει transpor στην dhl! ;D

Αλλά έχω υπομονή , κάποια στιγμή θα έρθει... ;D

(έχουν περάσει 15 μέρες από την παραγγελία, γ@μώ τα χριστούγεννα μου!!! ;D ;D)

 

Απορία:Όταν το θα λέει delivered στην dhl θα εννοεί σε εμένα ή ότι έφτασε στο Ελληνικό αεροδρόμιο ας πούμε??

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω λίγη βοήθεια εδώ γιατί δεν καταλαβαίνω τι γίνεται!!! :-\

 

Η παραγγελία που είχα κάνει ήταν :

  Epiphone Valve senior

  TBone MB75

  TBone βάση για μικρόφωνο

  TBone clip για μικρόφωνο

 

Η παραγγελία χωρίστηκε σε δύο πακέτα.Ένα ο ενισχυτής και ένα τα υπόλοιπα.

 

Και τα δύο έρχονταν με DHL.Ο ενισχυτής ερχόταν πιο αργά όπως φαινόταν στο status στην DHL, αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτό, εξάλλου γιορτές είναι φανταζόμουν πως θα υπήρχε καθυστέρηση.

 

Χθες μου ήρθε το πακέτο με το μικρόφωνο κλπ, ενώ αυτό του ενισχυτή στην DHL έλεγε ακόμα "Departure from outward Office of Exchange in Country of Origin" και ήταν στο σήμα με το φορτηγό(transportation).Έτσι φανταζόμουν πως απλά θα έρθει σε 2-3 μέρες αλλά σήμερα που μπήκα να δώ το status tou είδα αυτό:

 

"Electronic shipment advise received" και από εκεί που ήταν στο transportation με σήμα το φορτηγό(τα λέω έτσι γιατί φαντάζομαι πως τα έχετε ξαναδεί όλα αυτά μιας και έχετε κάνει πολλές παραγγελίες από thomann που ήρθαν με DHL) πήγε ένα κουτάκι πίσω ,σε αυτό που έχει σήμα ένα πακέτο και λέει "shipment or data received".

 

Δεν πολυκαταλαβαίνω τι θέλει να πεί ο ποιητής... ;D.Τι δεν τους είχε δοθεί τόσο καιρό και το έλαβαν σήμερα??? Το ότι πήγε στο "shipment or data received" (το οποίο βρίσκεται μία θέση πίσω από το στάδιο του transportation) σημαίνει πως και το πακέτο γύρισε πίσω ή απλά έλαβαν κάποιες παραπάνω πληροφορίες που δεν είχαν και για αυτό πήγε εκεί το Status????

 

Φαντάζομαι πως σε πολλούς θα φαίνονται γελοία όλα αυτά , αλλά λίγο ότι είναι πρώτη μου παραγγελία ,λίγο ότι έχουμε 30 Δεκεμβρίου και την έχω κάνει από 11 Δεκεμβρίου, λίγο το μυστήριο που επικρατεί γύρω από τον ενισχυτή έχω αρχίσει να μην είμαι τόσο σίγουρος για το που τελικά είναι αυτό το πακέτο!!! ;D ;D ;D ;D

 

Θα με βοηθούσαν πολύ οι απαντήσεις σας! ;)

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί για κάποιο λόγο να υπάρχει κόλλημα με την DHL και να μην μπορεί να στείλει το πακέτο. Μπορεί λογω όγκου η μεγέθους κτλ. Κάτι τέτοιο συνέβη και σε μένα όταν περίμενα από τον Thomann έναν Epiphone Blues Custom που είναι 2χ12 cοmbο και 32 κιλά. Είχα παραγγείλει μαζί και ένα Bad Monkey. Το πετάλι ήρθε σε 6 μέρες μονο του.

Και ό ενισχυτής πουθενά. Μίλησα με τον Αγγελόπουλο και τον ξαναέστειλε γιατι τους τον γυρισαν πίσω απο την DHL , περίμενα μέρες αλλά παλι τίποτα. Τελικά συνενοήθηκα τηλεφωνικά με έναν άλλο Σουηδό υπάλληλο ονόματι Johansen κάτι και κατάλαβε ο άνθρωπος οτι η DHL το γυρνάει πίσω γιατί μάλλον δεν προβλέπεται να στέλνει τοσο μεγάλα πακέτα από τον Thomann ή κάτι τέτοιο. Μου είπε οτι θα κανονίσει να σταλεί αμέσως με κάλυτερη εταιρία και τον εστειλε με UPS. Σε 5 μέρες από το τηλεφώνημα ο ενισχυτής ήταν σπίτι μου.

 

Για αυτό σε προτρέπω να τους πάρεις τηλέφωνο και να μιλήσεις με κάποιον για το θέμα.

Αυτοί θα ξέρουν πως να το λύσουν και να σου στείλουν τον ενισχυτή.

Οταν τον πάρεις αναμένουμε clips!

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά γιατί από όταν έκανα το τελευταίο post έχω στείλει δύο mail στον Thomann χωρίς να έχω λάβει καμία απάντηση , ξέρει κανείς αν είναι μεγάλη η χρέωση για κλήση σε σταθερό στην Γερμανία??

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως γιατί το έστειλες τελευταία εργάσιμη του 2009 και δεν έχει τελειώσει ακόμη η πρώτη εργάσιμη του 2010;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου