Προς το περιεχόμενο

Ένα καλό tutorial για τα VSTi –


underwater

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Εδώ και μέρες ψάχνω να καταλάβω πως μπορώ να κατεβάσω και να ακούσω VSTi με το CUBASE 4 LE που περιλαμβανόταν με την LEXICON κάρτα ήχο που αγόρασα.

 

Ενθουσιαστικά με τα VSTi γιατί από τη κατάλαβα, θεωρητικά θα μπορέσω με ένα φτηνό παλιό digital piano με συνδυασμό με ένα PC και δωρεάν PIANO VSTi από το ιντερνέτ να έχω ήχους άψιλης ποιότητας (ενός ακριβού digital piano τελευταίας γενιάς)

Εάν κατάλαβα καλά για να μπορέσω να ακούσω τους ήχους θα πρέπει

 

• Να βρω ένα sample player application (υποθέτω ότι το CUBASE 4 LE είναι ένα player ?)

• Να βρω τους VSTi από το Internet (π.χ. Torrent network)?

 

Ψάχνω να βρω κάποιο guide που να εξηγεί τα διάφορα format που κυκλοφορούν από τις διάφορες εταιρίες κλπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου καλά θα κάνεις να διαβάσεις τους κανονισμούς του φόρουμ πρώτα και να διορθώσεις το μήνυμά σου ανάλογα. Απαγορεύονται αναφορές σε πειρατικό λογισμικό. Επειδή αυτό που ρωτάς έχει ουσία και θα χρησιμέψει και σε άλλους, καλό είναι να μην χαθεί το θέμα απο μια βλακεία.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=161256.0   Ολα οσα θες να μαθεις.

 

Αυτο ειναι ενα απο τα καλυτερα ποστ που εχω δει στο φορουμ ειδικα για αυτους που ξεκινανε τα πρωτα τους βηματα στο nuendo ή sto cubase.

Νομιζω καλυτερα το θεμα να μετακινηθει απο τα απαντημενα για να του ριχνουν και καμια ματια.

Για free vst-i εδω ---> http://www.noiz.gr/index.php?topic=738.0 και μετα βλεπεις

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου