Προς το περιεχόμενο

Παραγγελία από musikding.de


Peruvian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Μη στενοχωριέσαι. Συμβαίνουν αυτά. Μια ξαδέρφη μου, είχε σοβαρή σχέση 2 χρόνια με ένα παιδί -αρχιτέκτονα- αλλά οι γονείς του ήταν τόσο ξιπασμένοι που επέμεναν να του αγοράσουν αυτοκίνητο και ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΟΥΝ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ πριν το γάμο. Το θέμα ήταν ότι οι γονείς της κοπέλας είχαν κάθε καλή διάθεση να εξυπηρετήσουν το παιδί αλλά εκείνος ήθελε το πεντάθυρο το οποίο έκανε 3500 Ευρώ παραπάνω. Τελικά χάλασε ο αρραβώνας αλλά τα παιδιά παρέμειναν φίλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ξαναπαντώ γιατί τελευταία δεν συγκρατώ τα νεύρα μου και τρώω κάρμα -1!!!

Μια ερώτηση έκανα να δω αν το χει και άλλος…ζήτω συγγνώμη ταπεινά για το ακραίο λάθος μου…ζήτω απαγχονισμό εις δημόσιον θέα…

 

ΥΓ: οι πίτσες από τον Thomann είναι χάλια…Άσε που τις φέρνουν και Κρύες!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

1. Peruvian. Δεν ήταν για σένα η μομφή. ΑΠλά παρατηρείται το φαινόμενο να παραγγέλνει κανείς ένα μουσικό όργανο, στην πορεία να έχει οποιδήποτε θέμα με την ημερομηνία αποστολής/ διαθεσιμότητα/ τελωνείο/ταχυδρομείο και να σκέφτεται ότι την απάντηση θα τη βρεί σε forum μουσικής τεχνολογίας. Δηλαδή αν είχε παραγγείλει ζαντολάστιχα που θα ρώταγε? Στο www.tsitagazi.gr ?

 

2. Alderbody.... δεν συμφωνώ. Το οτι 2 μέλη θα γράψουν ότι το δέμα τους έχει καθυστερήσει δεν προσφέρει πληροφορία για το "ποια sites αργουν". Μπορεί ας πούμε άλλα 102 μέλη να έλαβαν το πακέτο στην ώρα τους και να μην έκριναν σκόπιμο να το αναφέρουν....  Είναι  λοιπόν "κακή" στατιστική. Επίσης... είναι καλή στατιστική γιατί υπάρχουν χιλιάδες διαφορετικά προϊόντα (και πολύ διαφορετικά μεγέθη/βάρη συσκευασιών) και πολλές διαφορετικές μέθοδοι αποστολής.

 

Με βάση αυτές τις 2 σκέψεις... έγραψα το αστειάκι με τις πίτσες στην αρχή. Νόμιζα ότι ήταν γενικώς προφανείς οι λόγοι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Peruvian. Δεν ήταν για σένα η μομφή. Απλά παρατηρείται το φαινόμενο να παραγγέλνει κανείς ένα μουσικό όργανο και να έχει οποιδήποτε θέμα με την ημερομηνία αποστολής/ διαθεσιμότητα/ τελωνείο/ταχυδρομείο και να σκέφτεται ότι την απάντηση θα τη βρεί σε forum μουσικής τεχνολογίας.

 

Οκ, κατανοητά όλα...

δεν ζήτησα απλά κάτι παράλογο από τους Forumites(δηλαδή να μου που ποτέ θα έρθει το δέμα)...

Απλά ήθελα να δω αν υπάρχει γενικά καθυστέρηση ή όχι από το συγκεκριμένο...

γιατί, ειδικά από Γερμανία, πρώτη φορά μου καθυστέρησε κάτι τόσο πολύ...

 

Το κατάλαβα ότι δεν ητο μομφή προς εμε...

για αυτό το έριξα και στην πλάκα...

και κατάλαβα επίσης και ότι τέτοιου είδους συζητήσεις όπως αυτές δεν είναι πολύ ενδιαφέροντες για όλους...(μπορεί όμως και να ναι!!!)

 

Nobody Knows...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα εν προκειμενω μοιαζει με καθυστερηση ΕΛΤΑ.

 

 

 

Ενα εχω να σου πω... η καθυστερηση των ΕΛΤΑ ειναι παιχνιδακι μπροστα στην πραγματικη καθυστερηση.  ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)(ειμαι σε αναμονη αντιστοιχου θεματος στο νοιζ...)

 

 

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Alderbody.... δεν συμφωνώ. Το οτι 2 μέλη θα γράψουν ότι το δέμα τους έχει καθυστερήσει δεν προσφέρει πληροφορία για το "ποια sites αργουν". Μπορεί ας πούμε άλλα 102 μέλη να έλαβαν το πακέτο στην ώρα τους και να μην έκριναν σκόπιμο να το αναφέρουν....  Είναι  λοιπόν "κακή" στατιστική. Επίσης... είναι καλή στατιστική γιατί υπάρχουν χιλιάδες διαφορετικά προϊόντα (και πολύ διαφορετικά μεγέθη/βάρη συσκευασιών) και πολλές διαφορετικές μέθοδοι αποστολής.

 

δεν εχεις αδικο (εν μερει)...   

 

Αλλα, τα αλλα 102 "ικανοποιημενα" ατομα μπορουν να μπουν και να αντικρουσουν ή να καταθεσουν απλα τη δικη τους εμπειρια. Μην κρινεις απο αυτο το thread που ουτως ή αλλως καταδικαστηκε...

 

Εξαλλου, εξισου "κακη στατιστικη" θα μπορουσε να ειναι η γνωμη καποιου επι συγκεκριμενου θεματος, αν δεν προσθεσει τη φραση "κατα τη γνωμη μου" (πραγμα το οποιο σπανιως συμβαινει)

 

Αν βρεθουν και δυο τρεις ακομα "ομοιδεατες", βγηκε το (βεβιασμενο) συμπερασμα... (κλασσικο φαινομενο σε forum παν-ιντερνετικως)  ;D

 

Αρα εδω υπεισερχεται η κριτικη ικανοτητα του εκαστοτε Οnline αγοραστη, να εκτιμησει αν αυτα που διαβαζει ειναι μπουρδες και "πολωμενες" αντιληψεις, ή αξιολογες πληροφοριες.

 

Υποτιθεται οτι ειμαστε μια παρεα, μια οικογενεια που ο ενας βοηθαει τον αλλο βασει των δικων του εμπειριων.

 

Εσυ δηλαδη οταν μπηκες για πρωτη φορα στο ιντερνετ και θελησες να κανεις μια αγορα, δεν εψαξες εστω και τα πιο αναξιοπιστα reviews για να εχεις μια ελαχιστη ιδεα?...

 

Μην ξεχνας οτι ολοι εκει εξω δεν εχουν τις ιδιες εμπειριες/γνωσεις κλπ...

 

Επαναλαμβανω, δεν διαφωνω με την επισημανση σου, αλλα υπαρχουν κι αλλες πτυχες στην υποθεση.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

...θα μπορούσε πολύ απλά να υπάρχει ένα στίκυ θέμα για εντυπώσεις από ιντερνετικα μαγαζιά και παρόμοιες υπηρεσίες, που ο καθένας θα μπορεί να ρωτάει ή απλά να προσθέτει-μοιράζεται την εμπειρία του αν θέλει......

 

Το να εμφανίζονται όμως συνέχεια καινούρια θέματα κάθε φορά που κάποιος παραγγέλνει κάτι ή θέλει να παραγείλει κάτι είναι λίγο έως πολύ κουραστικό....ειδικά καθώς εμφανίζεται τόσο στην πρώτη σελίδα του φόρουμ όσο και στην αριστερή στήλη με τα τελευταία μηνύματα, χαντακώνωντας πολύ πιο ενδιαφέροντα θέματα

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε δίκιο Mr. Nikodemos...

Από εμε δεν θα ξαναγινεί....

 

και το καλύτερο θα ήτανε να σβηστεί ή να κλειδωθεί το θέμα...

γιατί ήδη έχει παρεκτραπεί από το σκοπό του…

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 και όποια καινούρια σχετικά θέματα δημιουργεί κάποιος να τα μεταφέρουμε σα συνέχεια του sticky.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εσυ δηλαδη οταν μπηκες για πρωτη φορα στο ιντερνετ και θελησες να κανεις μια αγορα, δεν εψαξες εστω και τα πιο αναξιοπιστα reviews για να εχεις μια ελαχιστη ιδεα?...

 

Ακριβως επειδη ολοι μας μπαινοντας στο ιντερνετ, η κανοντας την πρωτη μας διαδικτυακη συναλλαγη, ξεκινησαμε απο την ιδια αφετηρια μου κανει εντυπωση το γεγονος οτι εγω, και πιθανολογω ο harilatron και εσυ, διαβασα reviews μαγαζιων σε απειρα sites που υπαρχουν ακριβως για το σκοπο αυτο, διαβασα τα help των paypal, ebay κ.λ.π,  εφερα κιθαρα απο Αμερικη το 2002 χωρις να γραψω επιφυλλιδες για την καθυστερηση στο τελωνειο, ενω αλλοι προτιμουν να τα εχουν ολα στο πιατο, αδιαφορωντας για το αν ρωτανε στο σωστο φορουμ, για το αν το θεμα εχει συζητηθει και εξαντληθει. Και εδω που τα λεμε δεν ειναι το οτι ανοιξε ενα επιπλεον θεμα το ενοχλητικο, αλλα η ιδια η νοοτροπια που οδηγει σε αυτο. Εχω δε την αισθηση, αλλα μπορει να κανω και λαθος, οτι αναλογα θεματα και συμπεριφορες παρατηρουνται απο νεοτερα ηλικιακα μελη παροτι θεωρητικα θα επρεπε να ειναι πιο εξοικειωμενα με την τεχνολογια και τον κοσμο του ιντερνετ.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου