Προς το περιεχόμενο

Floyd Rose σε Epiphone LP


Pakos69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

sry για την καθυστεριση να απαντησω αλλα ειχα καποιες δουλειες...

anyway, βασικά θα το ήθελα για περίεργες χρησεις....τύπου solo ala Slayer...παιζει να δουλεψει αυτο που θέλω να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός του ότι LP με floyd rose είναι ότι πιο αποκρουστικό μπορείς να κάνεις (κατ'εμέ), με όλα τα φράγκα που θα σκάσεις, συν ίσως λίγα ακόμα παραπάνω παίρνεις μια μεταχειρισμένη κιθαρίτσα με FR για να κάνεις τη δουλειά σου. Μη "σφάξεις" την κιθάρα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τέτοιου τύπου χρήση χρειάζεσαι κάτι εντελώς διαφορετικό από αυτά που προτάθηκαν - το οποίο μάλλον θα προϋποθέτει και σκάψιμο της κιθάρας. Η πιο προσιτή λύση θα είναι κάποιο τρέμολο Kahler από εδώ:

 

http://www.wammiworld.com/

 

(Άλλωστε νομίζω ότι και ο Kerry King έχει Kahler στις κιθάρες του - πρέπει όμως να τους στείλεις email  για να σου προτείνουν το καταλληλότερο μοντέλο για Les Paul,εγώ δεν ξέρω να σου πω)

 

Στο συγκεκριμένο site είχα κάνει σχετικά πρόσφατα μια παραγγελία και ήταν άψογοι, αλλά νομίζω ότι το τελικό κόστος (μαζί με το locking nut και την εγκατάσταση από μάστορα) θα είναι αρκετά μεγάλο.

 

Οπότε θα συμφωνήσω με τον Χ-minor: κράτησε τα χρήματά σου για μια κιθάρα με floyd rose (ρίξε μια ματιά και στις αγγελίες του noiz όπου έχει πολύ υλικό) και θα βγεις διπλά κερδισμένος!

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός του ότι LP με floyd rose είναι ότι πιο αποκρουστικό μπορείς να κάνεις (κατ'εμέ), με όλα τα φράγκα που θα σκάσεις, συν ίσως λίγα ακόμα παραπάνω παίρνεις μια μεταχειρισμένη κιθαρίτσα με FR για να κάνεις τη δουλειά σου. Μη "σφάξεις" την κιθάρα σου.

 

Εκει θα συμφωνησω και εγω. Εφ'οσον θες να κανεις αυτη τη μοντα, το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να αγορασεις μια κιθαρα που να ειναι αφιερωμενη ειδικα σε στυλ παιξηματος Slayer (με κιθαρες τυπου super-strat, δεν παιζουν;). Αν τιθεται θεμα με τον ηχο της Λες Πωλ και το αν σου αρεσει περισσοτερο αυτο, τοτε πολυ απλα αλλαζεις τους μαγνητες και τους βαζεις στην FR κιθαρα!  ;)

Gibson Les Paul, Vox AC30, και ξερο ψωμι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου