Προς το περιεχόμενο

Με τι παίζαν τα ξύλινα σπαθιά;


stelios82k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!

 

Αν ξερει κανείς θα ήθελα να μάθω με τι παίζαν οι κιθαρίστες κατά καιρούς στα Ξύλινα Σπαθιά. Είμαι πολύ περίεργος να μάθω πως έβγαιναν τα παραμορφωμένα μέρη σε τραγούδια όπως π.χ. Ατλαντίς, ή αργότερα στους πιο ηλεκτρονικούς δίσκους. Μου αρέσει αυτός ο ήχος και αν κάποιος ξέρει κάτι ή έχει δει κάτι live θα ήθελα να το μοιραστεί μαζί μου!

Ευχαριστώ...

we need to re-discover communication

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει τον Παυλιδη να παίζει με Tele, με SG  και με Les Paul, αλλα αυτό έχει ελάχιστα να κάνει με το ηχητικό αποτέλεσμα. Με πεταλιέρες εφέ κ ενισχυτές χτίζεται ο ήχος ως γνωστόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ο παυλιδης συνηθως με sg και orange .Στη σολο καριερα ο παυλιδης παιζει με μια ασπρη prs και με fender twin reverb (νομιζω χωρις πεταλια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας!

 

Αν ξερει κανείς θα ήθελα να μάθω με τι παίζαν οι κιθαρίστες κατά καιρούς στα Ξύλινα Σπαθιά. Είμαι πολύ περίεργος να μάθω πως έβγαιναν τα παραμορφωμένα μέρη σε τραγούδια όπως π.χ. Ατλαντίς, ή αργότερα στους πιο ηλεκτρονικούς δίσκους. Μου αρέσει αυτός ο ήχος και αν κάποιος ξέρει κάτι ή έχει δει κάτι live θα ήθελα να το μοιραστεί μαζί μου!

Ευχαριστώ...

 

τελευταια με prs o παυλιδης παλιοτερα με tele με bigsby?? νομιζω tremolo + 2 dimarzio διπλους και gibson sg πιο παλια,επισης αναποσπαστο κοματι του ηχου του ειναι το πεταλι turborat το οποιο κανει τα drive του εδω και χρονια μαζι με Marshall amps,επισης εχω ρωτησει τον Ασκληπιο Ζαμπετα τον οποιο προσωπικα γνωριζω οι μιξεις του δισκου ''αλλη μια μερα''αν σε ενδιαφερει ειναι επισης με turborat στα γκαζια αλλα και οχι μονο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν ειναι απο Ξυλινα Σπαθια θα κανω ενα Post ετσι για την πληροφορια..

 

μαζι με ενα boss tuner

pavlidis1.jpg

pavlidis2.jpg

pavlidis3.jpg

pavlidis4.jpg

pavlidis5.jpg

pavlidis6.jpg

pavlidis7.jpg

pavlidis8.jpg

pavlidis9.jpg

 

και ενα stage plan που ειχα παρει απο Live τους

stageplanpavlidis.jpg?t=1234741903

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου