Προς το περιεχόμενο

Εξωτερική Κάρτα Ήχου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από λίγο ψάξιμο στο forum καθώς και σε ένα πρόσφατο thread ,επειδή δεν βρήκα μια ικανοποιητική απάντηση,έφτιαξα ένα καινούριο.

 

Διαλέγω τα μέρη λοιπόν για ένα καινούριο pc, και σκεφτόμουν να βάλω μια εξωτερική κάρτα ήχου,για να μπορώ να χρησιμοποιήσω το guitar rig,για τον ήχο κυρίως,loop κλπ      (έχω έναν παλιο line6 spider 2 30W και μία boss me-50 οπότε καταλαβαίνετε...)

Μόνο για κιθάρα και μουσική metal+

 

Διάβασα το thread από jmone που προτείνουν την E-MU 0404 USB 2.0 και STEALTH PLUG , αλλά καλύπτουν τις ανάγκες μου?βασικά το stealth plug.Η E-MU λογικά θα τις καλύπτει με το παραπάνω αλλα η τιμή είναι που με χαλάει

 

Δεν έχω βέβαια ιδέα σχετικά με το τι πρέπει να έχει η κάρτα οπότε χρειάζομαι λίγη βοήθεια.

Σχετικά με την τιμή, κάτω απο 200Ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως τα κατάφερες να ψάξεις στο noiz και να μην βρείς πληροφορίες για κάρτες ήχου μέχρι 200 ευρώ;

 

Τέλος πάντων, η σύντομη και ουσιαστική απάντηση, είναι ότι στη κατηγορία τιμής που σε ενδιαφέρει (150-200 ευρώ) όλες οι κάρτες το ίδιο είναι. Πάρε όποια σου αρέσει περισσότερο οπτικά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα και την 0202 αντί για την 0404

 

103Ε στο ελάντα

 

καθώς και την Line6 UX1, 125Ε στο Νάκα και 112.5Ε αν την παραγγείλεις "στη γραμμή"  ;D

 

δεν ξέρω αν η UX1 μπορεί να χρησιμοποιηθεί και με άλλα λογισμικά, π.χ. το Guitar Rig, αλλά δεν βλέπω γιατί όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλη τη σειρά UX της Line6 μπορείς να χρησιμοποιήσεις,εκτός απο το Pod Farm που έρχεται μαζί με την κάρτα,οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα όπως π.χ. Guitar rig,amplitube κ.τ.λ.Eπίσης αν δε σε ενδιαφέρει η είσοδος για μικρόφωνο,κοίτα και το φθηνότερο GX http://line6.com/podstudiogx/

Εχω Φ-εντερικές διαταραχές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου