Προς το περιεχόμενο

Σκύλος-Φύλακας


evris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάμε για μπύρες...χαλαρά...αλλά ναι και το εκπαιδευμένο τρώει φόλες όπως και τα μη εκπαιδευμένα.

Δεν μου χαλάς τίποτα. Δεν είναι κακό όμως, κάποια στιγμή, να παραδεχόμαστε ότι είχαμε και μια λάθος έκφραση

Εκπαιδευμενο σκυλι-φονιας....

Εκτός εάν δεν καταλαβαίνουμε τι γράφουμε. Τέλος από μένα

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κακό όμως, κάποια στιγμή, να παραδεχόμαστε ότι είχαμε και μια λάθος έκφρασηΕκτός εάν δεν καταλαβαίνουμε τι γράφουμε. Τέλος από μένα

 

Εκπαιδευμενο σκυλι-φονιας (κατι σε πιτμπουλ, ροτβαιλερ, ντοπερμαν κλπ) με εντολη να δαγκωσει για να ακινητοποιησει τον οποιονδηποτε ξενο

 

Παραθετω την αρχικη ατακα 2500 σχολια πριν. Νομιζω οτι αν απο μονη της δεν ειναι αρκετη, σε συνδυασμο με μια διευκρινηση που εκανα 1004 comments πριν θα επρεπε να το ειχε ξεκαθαρισει προ πολλου.

 

Σκυλι-φονιας ρε marathon χαρακτηρισμος = καποια απο τις ρατσες που αναφερω στην παρενθεση. Να υποδηλωση οτι μιλαμε για τα μεγαλα, τα αγρια, τα τρομακτικα, πως το λενε, οχι σκυλι-λουλου (κανις, γκριφον, γιορκσαιρ). Αλλωστε μετα αναφερω ρητα: να ακινητοποιησει. Δε σου λεω να σε σκοτωσει.

 

 

Τα υπολοιπα στις μπυρες.

 

@Wow!: επειδη με εκνευρισε ο marathon :) στο επομενο φλεημ σας εχεις την αμεριστη συμπαρασταση μου, θα τον πλαγιοκοπησω και οταν τον αποδυναμωσω, ριξτου!

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως έχει γίνει το πράγμα και εκπαιδευμένες τίγρεις παρέα με τον robocop να βάλεις πάλι θα καταφέρουν να μπούν και να σου πάρουν ότι έχεις. Τόσα έχουν δεί τα μάτια μας, ακόμα και σε φυλαγμένους από ένα σωρό, ζώντα και μη, χώρους, και πάλι nada. Εδώ θα συμφωνήσω με τον SF, όσον αφορά την ασφάλιση, μια και την "ψυχική οδύνη" (εντός και εκτός εισαγωγικών) δεν θα σου την αντισταθμίσει κανένα χρηματικό ποσό - και μιλάω και για τον χαμό ενός σκύλου, όπως προαναφέρθηκε, όχι μόνο των οργάνων/εξοπλισμού. Σε όλα αυτά, μόνο ένα έχω να πώ. Κρίμα, και λυπάμαι που κατήντησε έτσι το θέμα παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σε εκνεύρισα...θα κεράσεις εσύ τις μπύρες!!!. Και μην ανακατεύεις τον Eye...είμαστε στη διαδικασία να κάνουμε συγκρότημα, με όλα μιξαρισμένα στο Garageband.

Και για να ξαναγυρίσουμε στην ασφάλεια, εάν κάποιος είναι αποφασισμένος να μπουκάρει δεν θα τον σταματήσει κανένας σκύλος, όπως είπα προτιμώ να μου πάρουν την ακριβότερη κιθάρα μου παρά να μου σκοτώσουν τον σκύλο.

Από εκεί και πέρα όσο περισσότερα εμπόδια αντέχει η τσέπη σου να βάλεις στους εισβολείς (σιδεριές στις πόρτες, συναγερμούς, ερμήδες, ηλεκτροφόρα καλώδια...) τόσο το καλύτερο. Ατυχώς όλοι το σκεφτόμαστε αφού την πατήσουμε...

 

Ε ναι ρε χαιρω πολυ. Αν ειναι να μπει καποιος με μυδραλιο και προκειται να σου σκοτωσει το σκυλο, να κοψει το κεφαλι του σεκιουριτα, να πυροβολησει τον αστυνομο, να σφαξει τον αδερφο σου τον πυγμαχο, να γκρεμισει την θωρακισμενη πορτα με μπουλτοζα και να ανατιναξει το χρηματοκιβωτιο, να κλεισουμε ενα ραντεβου στο Μπακακο να του δωσω απο την αρχη την κιθαρα. Ο σκυλος ειναι (ειπαμε;) εκτος απο παρεα κλπ ενα μεγαλο (κατ' εμε) μετρο αποτρεπτικο και μη. Φυσικα, αν ο αλλος ειναι νιντζα μπορει να βιασει τον σκυλο, σολαρει στα 340 bpm, κλεψει την κιθαρα και εξαφανιστει μεσα σε πρασινο ατμο, υπογραφοντας στον καθρεφτη "Babis was here". Για κοινους θνητους κλεφτες (οχι Σαολιν) , τελικα πρεπει να δεχτεις οτι ενα ντοπερμαν που σουλατσαρει στον κηπο ισως και να ψιλοαποτρεπει...

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω σε διαμέρισμα & έχω 4 σκυλιά δολοφόνους,εκπεδευμένα στις φόλες

σκυλιά με όλη την σημασία της λέξεως !!! ('Blue Bulldog' Celestion )

 

 

[pre][pre][pre][pre][pre][pre][pre][pre]Για σιγουριά εκανα και μια ασφάλεια κλοπής[/pre][/pre][/pre][/pre][/pre][/pre][/pre][/pre]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θυμάμαι πάντως στο στρατό είχανε φέρει μια μέρα στη μονάδα ένα σκύλο για να ψάξει τους θαλάμους για ναρκωτικά. Εγω είχα στο φοριαμό διάφορα σάντουιτς και τοστ στεργίου και το σκυλί πήγε με τη μία εκέι. Με βάλανε να το ανοίξω να δουνε τι έχω μέσα και έπεσε πολή γέλιο. Του έδωσα και ζαμπονάκι του σκυλιού και πρέπει να με συμπάθησε.

 

Κατα τ'άλλα ειχαμε δυο σκυλιά στο σπίτι (γερασανε και πεθάνανε) που ηταν οι χειρότεροι φύλακες. Είχανε μπεί και μας κλεψαν και αυτά καναν χαρές... :-\

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας κ συγνωμη  που παρεμβαινω αλλα μιας κ το εφερε η κουβεντα κ ειδα οτι πολλοι εχετε σκυλια, ψαχνω για ροτβαιλερ η λυκοσκυλο (αρσενικα)

Αν καποιος εχει κανενα κουταβακι θα χαρω να το φροντιζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω σε διαμέρισμα & έχω 4 σκυλιά δολοφόνους,εκπεδευμένα στις φόλες

σκυλιά με όλη την σημασία της λέξεως !!! ('Blue Bulldog' Celestion )

 

Πάρε κι ένα kurzweiler για να σωθείς βρε Μάκη... ;D

 

 

[pre][pre][pre][pre][pre][pre][pre][pre]Για σιγουριά εκανα και μια ασφάλεια κλοπής[/pre][/pre][/pre][/pre][/pre][/pre][/pre][/pre]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου