Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικη κιθάρα για metal με EMG <1000euro


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου αρέσει που έχει γράψει ο άνθρωπος ότι δεν το χρειάζεται το floyd και έχει ήδη κιθάρα με emg και πως θα ήθελε και κάτι διαφορετικό, και όλοι του προτείνετε κιθάρες με τρέμολα και emg's... :P

 

Λοιπόν Freddy, μιας και έχεις την exp gothic για βασική κιθάρα (καταπληκτική για τα λεφτά της, έχω και εγώ μια ίδια ;)) και την άλλη τη θέλεις για πιο χαμηλά κουρδίσματα, δεν σκέφτεσαι και την περιπτωση μιας baritone?

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αν και νομιζω υπερτιμημενη δεν σκευτεσαι την τσακ σκουλντινερ  bc rich??????????????????????

http://www.thomann.de/gr/bc_rich_stealth_chuck_schuldiner.htm

δεν σκεφτεσαι και την γουαρμοθ????????????

http://www.warmoth.com/Pages/Guitar.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω ολους για τις προτασεις αλλα οπως ειπα στην αρχη ειναι επιτακτικη αναγκη να δοκιμασω την κιθαρα ο ιδιος.

 

 

Λοιπον χτεσ και σημερα εψαξα ολη τον ομονοια το ART MUSIC (Ακαδημιας 69) ειπε schecter se 10 μερες.

Επισης πετηχα σε ενα μαγαζι τον ακη παπαδακη (ο 50-60αρης που δουλευε στον τριτιριδη) και τωρα εχει το music waves (μποταση 8 & σολωμου) ειπε οτι εχει αλλα μου ειπε 850ευρο και thomann 750.

Η telesound ειπε απριλιο θα φερει αλλα πρεπει να ξανατσεκαρω.

 

Θα πηγαινα να δοκιμασω την hellraiser στο music waves αλλα επιασε μπορα τρελη και εγινα λουτσα μεχρι τα εσωρουχα και σας γραφω και ειμαι λουτσα.

 

Στον νακα δοκιμασα μια ωραια DEAN ML 7string EMG707 αλλα ειχε 1285 τιμη θωμα μου εκανε το παιδι κιολας αλλα δεν παιζουν τοσα.

 

Λοιπον ευχαριστω για τις προτασεις παλι αλλα που μιλησα και με το ηρακλη απο το καγμακη και με κατι αλλους αποφασησα να μην κινηθω προς floydrose και EMG81/60  γιατι ΕΧΩ ΗΔΗ.Επισης αναγκαιο να εχω προσβαση στην κιθαρα για δοκιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που έχει γράψει ο άνθρωπος ότι δεν το χρειάζεται το floyd και έχει ήδη κιθάρα με emg και πως θα ήθελε και κάτι διαφορετικό, και όλοι του προτείνετε κιθάρες με τρέμολα και emg's... :P

 

Λοιπόν Freddy, μιας και έχεις την exp gothic για βασική κιθάρα (καταπληκτική για τα λεφτά της, έχω και εγώ μια ίδια ;)) και την άλλη τη θέλεις για πιο χαμηλά κουρδίσματα, δεν σκέφτεσαι και την περιπτωση μιας baritone?

 

+100^

 

Οσο για την baritone το εχω σκεφτει αλλα δεν εχω βρει κατι αξιολογο εχεις κατι κατα νου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και καμιά mayones, αν βρεις να δοκιμάσεις

http://www.matsikas.gr/Catalog-MAYONES_140.aspx

Είναι λίγο πάνω από 1000 βέβαια...

 

ελληνικης κατασκευης??? Που μπορω να βρω το οργανο αυτο για δοκιμη αν και ειναι αρκετα πανω απο το budget μου δλδ ειμαι τωρα στα 900 και πρεπει να μαζεψω αλλα 200 πραμα δυσκολο γιατι εχω ξεζουμισει ολο το πλανητη και εχω πουλησει οτι εχω και δεν εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι, πολωνικής

http://www.mayones.com/eng/

να σου πω την αλήθεια δεν έχω δοκιμάσει

απλώς το λέω σαν ιδέα

Έτσι κ αλλιώς δε θα πάρεις αν δε δοκιμάσεις.

ο Μάτσικας που σου δωσα λινκ παρά πάνω κάποια θα χει. Επικοινώνησε κ βλέπεις.

Όσο για τα λεφτά... Μια δοκιμή δε βλάπτει.

Δοκίμασε όσες μπορείς κ πάρε την καλύτερη στα λεφτά σου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που έχει γράψει ο άνθρωπος ότι δεν το χρειάζεται το floyd και έχει ήδη κιθάρα με emg και πως θα ήθελε και κάτι διαφορετικό, και όλοι του προτείνετε κιθάρες με τρέμολα και emg's... :P

 

Ηλεκτρικη κιθάρα για metal με EMG γραφει το topic δε φταιω εγω  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου