Προς το περιεχόμενο

Billy Cobham-videos


makispoll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαλλειματακι απο την δουλεια (σιγα σκοτωθηκες πες :P) με 2 βιντεακια και ειπα να τα μοιραστω μαζι σας. Δεν ξερω αν εχουν παιχτει ξανα, εκανα search  Cobham και βρηκα 800 αποτελεσματα...... To live εχω την εντυπωση ειναι απο το blue note και το ειχα πετυχει σε καποια φαση στο καναλι Μezzo..... Anyway enjoy.....

 

http://www.youtube.com/watch?v=aKRCt4FK9Vk

 

http://www.youtube.com/watch?v=8ae3l12PM2c&feature=related

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To "Culture Mix" σχήμα του Billy είχε περάσει κι απ'το Ρόδον, είχες πάει;

 

Απ'τα σοφότερα πράγματα που έχω κάνει ήταν το να ενδώσω στο pressing του κολλητού και να πάω.

 

Εξαιρώντας τον γιωτά πληκτρά (που ήταν συνέχεια έτοιμος να κλάψει μ'αυτά που έβλεπε στην παρτιτούρα  ;D) ήταν όλοι τους ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΑ ΑΝΕΤΟΙ, και το καταγγέλλω. 8)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To "Culture Mix" σχήμα του Billy είχε περάσει κι απ'το Ρόδον, είχες πάει;

 

Απ'τα σοφότερα πράγματα που έχω κάνει ήταν το να ενδώσω στο pressing του κολλητού και να πάω.

 

Εξαιρώντας τον γιωτά πληκτρά (που ήταν συνέχεια έτοιμος να κλάψει μ'αυτά που έβλεπε στην παρτιτούρα  ;D) ήταν όλοι τους ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΑ ΑΝΕΤΟΙ, και το καταγγέλλω. 8)

 

Oχι δυστυχως δεν τον ειχα δει με αυτο το line up. Toν εχω δει με Lydia Filipovic band και μαλιστα στη Λαρισα (!). Aρκετα διαφορετικο απο το Culture Mix αλλα Cobham ειναι αυτος και οι μουσικοι του παντα εχουν καποιο επιπεδο που μενεις μ@μ@κ@ς.

Για την ιστορια η μπαντα τοτε ηταν

 

Lidia Filipovic

Billy Cobham

Theodossi Spassov

Inbar Fridman

Camelia Ben Neceur

Olivier Gatto

 

 

Θυμιστε μου ρε παιδια επειση κολλησα το ονομα του κιθαριστα...

 

Per Gade

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου