Προς το περιεχόμενο

new rack day!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

... αφου τα γυρισα ολα πανω, κατω, δεξια, αριστερα... κατεληξα και μου φαινεται πιο oμορφο απο ποτε...ο λογος για το rack μου... ειναι αρκετος καιρος τωρα που ολο αλλαζα θεση στα μηχανηματα αλλα δεν μου εκανε (στο ματι)... σημερα ομως... εδεσε η συνταγη... και εχει ως εξης...

 

@10u gator railled case

furman m-10lx

korg dtr 1000 rack tuner

vht gp3 preamp

tc g system brain

shelf #1 xotic bb preamp (tc loop 1), xotic ac (tc loop 2), hermida mosferatu (tc loop 3), lovepedal karl fuzz (tc loop 4)

rack drawer (adam hall 1u) eventide modfactor, eventide timefactor

 

@the floor

tc g system pedalboard

boss fv500 for expression (με custom switcher ελεγχει τα δυο eventide και το tc)

*στη πισω πλευρα του rack υπαρχει custom panel interface στο οποιο βρισκονται ολα τα in/ουt απο το vht,tc,eventide επιτρεποντας την αλλαγη καλωδιωσης ανα πασα στιγμη χωρις να χρειαστει να μπει μεσα χερι... ;D επισης υπαρχουν εξοδοι ρευματος για να ταισουν ενισχυτες, πεταλια, η ακομα και αλλο rack... (λεμε τωρα...)

 

*ολα τα καλωδια ειναι evidence και belden (τα belden συντομα θα γινουν evidence... ;D ) ολα τα βυσματα ειναι neutrik

 

*vht,tc, και τα eventide ειναι συνδεδεμενα μεσω midi και ελεγχονται απο το pedalboard του tc

 

* τι του λειπει? ενας τελικος και καμπινες για να γινει stereo... λιγο υπομονη ακομα...

 

***εντυπωσεις... πανεμορφο, με απιστευτο ηχο και πολυ πιο ελαφρυ απο οτι περιμενα... με δυνατοτητα δρομολογησης οποιου εφφε θες σε οποιο σημειο της αλυσιδας θες... ειμαι πολυ χαρουμενος και ευτυχισμενος!!!!

 

viva

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καμμενα χαρτια... τι περιμενεις?   ;D ;D ;D ;D

 

αυτο ειναι ολο απο εμενα φταιγμενο (δεν εχει ακουμπησει κανενας αλλος-δαγκωνω ασχημα)... καλωδια , σχεδιασμος, συνδεσεις... τρελη χαρα να το πειραζω συνεχεια...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε παιδι μου τι εχεις εκει περα? Πρεπει να εχεις κιθαρα που να κανει 3000ευρο για να ισοφαρησει τον υπολοιπο εξοπλισμο.Μου φενεται τα racks ειναι αρρωστια (G.A.S).

Εγω ρε παιδι μου ουτε ενα πεταλι δεν εχω.Μονο μια μεταλιερα της κακιας ωρας (behringer Vamp) που την χρεισημοποιω για κουρδιστηρι και μετα το ξεσυνδεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμμενα χαρτια... τι περιμενεις?   ;D ;D ;D ;D

 

αυτο ειναι ολο απο εμενα φταιγμενο (δεν εχει ακουμπησει κανενας αλλος-δαγκωνω ασχημα)... καλωδια , σχεδιασμος, συνδεσεις... τρελη χαρα να το πειραζω συνεχεια...

 

Να σου πω κιθαρα παιζεις η εισαι ντραμερ??? ΗΑΑΗΑΗΑΗΑΑΗ joking

πρεπει να εχεις πορωσει παντως με αυτα εεε? Εγω τα βαριεμαι μεχρι αιδιας ουτε reverb δεν βαζω να φανταστεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι καψιμο το "σπορ"... δεν σταματας να λες θελω αυτο η εκεινο... κιθαρα των 3000... ε οχι καπου στα 2000-2500 ειναι και θελω και μια tom anderson... και ενα tc 2290...και ενα evenide eclipse... και ενα vht 2/50/2... και ενα ams...και ενα summit stereo compressor... και δεν θα σταματησω αν αρχισω...

 

... και εγω απο μια tonelab ξεκινησα.... ;D ;D ;D

 

..ουτε το ενα ουτε το αλλο..φωτα κανω σε συναυλιες... απλα μου αρεσουν τα λαμπακια τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω ρε παιδι μου πολλα λεφτα και μετα ελεγα οτι το ενυδριο ειναι ακριβω αθλημα (χομπι) αλλα δεν πιανει μια μπροστα σου.Αναθεμα και αν ξερω τι ειναι ολα αυτα που ειπες οταν βλεπω φετες και μεγαλες πεταλιερες με πολλα κουμπακια και φωτακια αρρωσταινω.

Βασικα εχω κανει μια συμβαση με τον εαυτο μου για λογους υγειηνης να μην παρω ποτε κατι που να εχει πανω απο 1000-1500ευρο (κιθαρα,ενισχυτη) και 500ευρο για πεταλιερες και μαραφετια πολυ απλα λεω στον εαυτο μου (ρε ****** τι τα θες αυτα αφου δεν εισαι PRO χομπι κανεις)  αμα εισαι pro αλλαζει το πραμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου