Προς το περιεχόμενο

Μετατροπή Combo ενισχυτή σε Cabin+Head


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση: Έχω τον ενισχυτή Warwick Sweet 15.2 (http://bass-guitars.musiciansfriend.com/product/Warwick-Sweet-15.2-150W-Bass-Combo?sku=483058) και θα ήθελα να ρωτήσω (επειδή κάτι προέκυψε) αν γίνεται από combo να γίνει Cabin+Head και πόσο δύσκολο είναι...

Kαι επίσης αν τέλος πάντων βγει ο preamp χρειάζεται να μπεί σε case?

 

Ευχαριστω.

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε αυτο το θεμα

http://www.noiz.gr/index.php?topic=156032.0

 

Ναι το τσέκαρα αυτό... Γι αυτο ρώτησα τι παίζει με το case...

 

Στέκεται μόνος του ο ενισχυτής?

 

Τι ενοείς?

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις με το "τι παιζει με το case"?

Προφανως απ'οτι ειδες γινεται, τωρα το κατα ποσο είναι ευκολο ή δυσκολο αυτο εξαρταται απο εσένα πιστευω!

Δεν θα προτεινα να αφησεις γυμνο τον ενισχυτη, πρωτα απ'ολα για λογους ασφαλειας!!!

 

Αν χρειαστείς βοηθεια εδω ειμαστε  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ τι θα συμβει οταν ξεκοιλιάσεις τον combo. Θα έχεις εναν αυτονομο κομψό ενισχυτή warwick ή θα ειναι ενα τερατουργημα με καλώδια να κρέμονται απο παντου. Ο συγκεκριμένος νομιζω πως έχει και κόρνα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι πράγματι γουρουνάκι. =)

 

έχοντας αποκεφαλίσει 4-5 ενισχυτές κιθάρας, άνοιξε το μηχάνημα σου και ρίξε μια ματιά στο καλώδιο που φεύγει απο τον ενισχυτή και πηγαίνει στο μεγάφωνο...

εαν υπάρχει Jack η διαδικασία σου είναι απλή. (απο ότι βλέπω δεν υπάρχει)

 

εαν δεν υπάρχει jack, πάλι είναι απλή η διαδικασία σου αλλα δεν το εχω κάνει ποτέ

Κατασκευή ιστοσελίδων[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι πράγματι γουρουνάκι. =)

 

έχοντας αποκεφαλίσει 4-5 ενισχυτές κιθάρας, άνοιξε το μηχάνημα σου και ρίξε μια ματιά στο καλώδιο που φεύγει απο τον ενισχυτή και πηγαίνει στο μεγάφωνο...

εαν υπάρχει Jack η διαδικασία σου είναι απλή. (απο ότι βλέπω δεν υπάρχει)

 

εαν δεν υπάρχει jack, πάλι είναι απλή η διαδικασία σου αλλα δεν το εχω κάνει ποτέ

 

Και ομως υπαρχει jack. Αυτο που ρωταω και μαλλον δεν με καταλαβαινετε ειναι αν μπορω απλα να βγαλω τον preamp και να μην το βαλω σε case... Οπως ειναι τοσοι preamp...

 

Tthawth Ναι εχει κορνα...

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ομως υπαρχει jack. Αυτο που ρωταω και μαλλον δεν με καταλαβαινετε ειναι αν μπορω απλα να βγαλω τον preamp και να μην το βαλω σε case... Οπως ειναι τοσοι preamp...

 

Θες να ξεχωρισεις την καμπινα και τον τελικο και να μεινεις με προενισχυση? (το κοβω χλωμο να γινεται) Εγω νομιζα οτι θες να ξεχωρισεις την καμπινα απο ολο το ενισχυτη (το πανω μερος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να ξεχωρισεις την καμπινα και τον τελικο και να μεινεις με προενισχυση? (το κοβω χλωμο να γινεται) Εγω νομιζα οτι θες να ξεχωρισεις την καμπινα απο ολο το ενισχυτη (το πανω μερος)

 

Για να μην μπερδευομαστε: Ενας φιλος φτιαχνει studio, τον ενισχυτη δεν μπορω να τον κουβαλαω καθε φορα εκει περα και ετσι θελω να μπορει να βγαινει ΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΤΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ που εχει ολα τα κουμπακια, ωστε να το συνδεο με ακουστικα και να μπορω να παιζω και σπιτι μου εχοντας μονο την Cabin (ενοοντας ο κομματι που εχει το ηχειο) στο studio.

Αλλα τωρα που το ξανασκεφτομαι οι μονες βιδες που βλεπω ειναι πισω (τεσερις) που ειναι γυρω απο ενα ανεμιστιρακι... Τι γινεται ρε παιδια, τα εχω παιξει ;D 8)

 

Θα ανεβασω φοτος το συντομοτερο δυνατο αν πιστευετε οτι χρειαζονται...

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου