Προς το περιεχόμενο

Στοιχεία για 2 Charvel


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος^^^.

Με αυτούς τους μαγνήτες ήταν ή έβαλες χέρι;

 

Για τα παραπάνω τι λες;

Δηλαδή Charvel,Kramer τώρα vs. 80s 90s era και σε συνάρτηση με κόστος κτλ;

 

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους emgδες τους έβαλα εγώ. Τον mini duncan τον έβαλε ο φίλος που μου την πούλησε (το 1991).

Εγώ προσωπικά είμαι υπέρ των personal mods, αλλιώς θα την είχα βάλει σε μια γυάλα και θα περίμενα καμιά 20αριά χρόνια ακόμα για να τη πουλήσω και ..."να κονομήσω".

Κάτι σα τους κατοχους "Ηarley" η "Ferrari", που τις έχουν κλεισμένες στα πάρκινγκ και τις βγάζουν τη Κυριακή για καφέ για να πουλήσουν τρέλλα. και αυτό όταν δε βρέχει για να μη τις λερώσουν ;D

Οσο για συγκρίσεις μεταξύ 80ς και 90ς δε μου αρέσει να κάνω ειδικά στις Kramer, γιατί ενω τα κάνανε σκατά μεταξύ τους και φαληρήσανε την εταιρεία, ήρθε και η Gibson να ξεφτιλήσει και το όνομα. Κρίμα.

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμένη κιθάρα (την οποία είχα παίξει προ '91 όταν την είχε ακόμα ο προηγούμενος ιδιοκτήτης) είναι η πιο άνετη και γρήγορη κιθάρα που έχω παίξει στη ζωή μου. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί. Αλλά μου άφησε ένα απωθημένο να αποκτήσω κάποτε μια Nightswan αν και είναι πολύ πιθανόν να μη μου κάνει την ίδια εντύπωση σήμερα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^^To ίδιο έχω διαβάσει για αυτή τη κιθάρα σχετικά με το  set-up/playability που προσφέρει και είμαι περίεργος για το πόσο "καλή" είναι.

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμένη κιθάρα (την οποία είχα παίξει προ '91 όταν την είχε ακόμα ο προηγούμενος ιδιοκτήτης) είναι η πιο άνετη και γρήγορη κιθάρα που έχω παίξει στη ζωή μου. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί. Αλλά μου άφησε ένα απωθημένο να αποκτήσω κάποτε μια Nightswan αν και είναι πολύ πιθανόν να μη μου κάνει την ίδια εντύπωση σήμερα.

Γέρασες.... ;D

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου