Προς το περιεχόμενο

Απονομή χρυσού δίσκου εν ώρα λειτουργίας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σα δεν ντρεπομαστε λεω εγω.

Και μετα μου λεει ο SF οτι ο λογος που δεν εχω σεβασμο στην παραδοση ειναι το μισος μου λεει για την ελληνικη μουσικη. Ιδου λοιπον, και να την χαιρεστε (οσοι γουσταρετε) παραδοση.

Προτιμω τα ....ξενοφερτα. Ξενερωνουν λιγοτερο

 

ΥΓ. καμμια επιθεση στον SF, απλα ειναι κατι που συζηταγαμε σε αλλο θεμα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε playloud,λίγο έλεος.Τι σού φταίει η ελληνική μουσική εδώ;Μήπως αντιπροσωπεύεται από τη Γαϊτάνου και την κάθε κραγμένη,που βρίσκει αφορμή κάθε φορά να βγει μπροστά και να διαφημιστεί;

 

Αντιπροσωπεύεται η μουσική μας από τούς χρυσοφορεμένους και κοπρανόκοιλους παππάδες;Από τη γκλαμουριά;

 

Ντάξ,δεν την γουστάρεις και δικαίωμά σου.Όπως δεν γουστάρω εγώ τούς πίθηκους με τίς χαίτες ως τη μέση,που κοπανιώνται συνοδεία 200 οκάδων distortion,διπλόκασων,ουρλιαχτών,νεκροκεφαλών και άλλων φαιδρών.

 

Κι ο Σπάθας κάποτε έτσι ήταν εμφανισιακά.Δεν μπορώ να τον βάλω όμως στον ίδιο ντορβά με τον καραγκιόζη που πλακώνεται στο tapping για να κάνει εντύπωση!

 

Θέλω να πω δηλαδή,δεν είναι όλα ίσωμα ρε αδερφέ!! ;)

moto perpetuo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το να παίρνουμε αφορμή από ένα γελοίο γεγονός και να στιγματίζουμε τον (πολύ) ευρύτερο χώρο στον οποίο ανήκει καθένας από τους εμπλεκόμενους μόνο και μόνο για να πούμε τον πόνο μας στερείται λογικής.

 

κοπρανόκοιλους παππάδες

Ξέχασες το "τερψίπρωκτους".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετα μου λεει ο SF οτι ο λογος που δεν εχω σεβασμο στην παραδοση ειναι το μισος μου λεει για την ελληνικη μουσικη. Ιδου λοιπον, και να την χαιρεστε (οσοι γουσταρετε) παραδοση.

Προτιμω τα ....ξενοφερτα. Ξενερωνουν λιγοτερο

 

Ναι, την χαιρόμαστε. Προσωπικά μου αρέσει πολύ & είμαι υπερήφανος που αποτελεί τμήμα της μουσικής μας παράδοσης (ή που απλά έχω την ψευδαίσθηση ότι συμβαίνει αυτό). Επειδή σε "ξενερώνει", θα πρέπει να μας πεις "να την χαιρόμαστε". Εύγε.  ::) Χάου λόου κεν γιου γκόου;

 

Η αντίρρησή σου πού βρίσκεται ακριβώς επί του θέματος του θρεντ (αν μπορείς να την στηρίξεις σε ένα μόριο λογικής)? Η δικιά μου βρίσκεται στο ύψος της αμοιβής (με γεια του με χαρά του αν πήρε τόσα, βέβαια) και πολύ περισσότερο στον χώρο που έγινε η βράβευση και η συναυλία. Kαι αν νομίζεις ότι είμαι στρατευμένος κατά των "ξενόφερτων" ή υπέρ της "πατρίδας-θρησκείας-οικογένειας", boy, I've got news for you... ακούω τα πιο κουφά και αταίριαστα είδη μουσικής που (δεν) μπορείς να σκεφτείς.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικιά μου βρίσκεται στο ύψος της αμοιβής (με γεια του με χαρά του αν πήρε τόσα, βέβαια) και πολύ περισσότερο στον χώρο που έγινε η βράβευση και η συναυλία.

 

Ακριβως, κι εμενα. Εγιναν και οι εκκλησιες το...σκυλαδικο της θρησκειας. Το ειδαμε και αυτο. Ο καθε τομεας εχει και το σκυλαδικο του. Και μη μου πεις οτι η θρησκεια δεν (θεωρειται οτι) ειναι απο τα ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ σημεια της παραδοσης μας (σας). Οποτε η ξεφτιλα lives on. Αλλα να μου πεις και σε ποιο τομεα εδω δεν ισχυει αυτο.

 

Φιλε paco, μπορει να μην αντιπροσωπευται η ελληνικη μουσικη μονο απο τον Γαιτανο, αλλα chances are να δεις τον Γαιτανο στο fucking μεγαρο μουσικης (τρομαρα του) παρα τους Nightstalker (τυχαιο παραδειγμα, γεια σου ρε Αργυρη ατομο) ως πιο ......καθωσπρεπει. Τωρα τα περι ζωικου βασιλειου που λες, απο τον τροπο που αναφερεσαι σε αυτα (σαν 70χρονη γιαγια τυπου μαλλιαδες, με τα σκουλαρικια) δεν αξιζει να αναφερθω.

 

Bloody, επισης δεν με ενδιαφερει ΤΙ ακους και ΠΟΣΟ καλα ξερεις απο μουσικη. Μακαρι να εισαι ο καλυτερος, απλα δε με ενδιαφερει

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα τα περι ζωικου βασιλειου που λες, απο τον τροπο που αναφερεσαι σε αυτα (σαν 70χρονη γιαγια τυπου μαλλιαδες, με τα σκουλαρικια) δεν αξιζει να αναφερθω.

 

Λέγοντας "πιθήκους",εννοώ αυτόν τον ανόητο μιμητισμό και τίποτ' άλλο.Ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί οι μεταλλάδες έχουν αυτομαντρωθεί μ' αυτον τον τρόπο.

Ξεκίνησε κάποιος τη μόδα πριν από πόσα χρόνια,και σήμερα η ίδια μόδο ζει και βασιλεύει.Μακρύ μαλλί,νεκροκεφαλές,τερατόμορφες φάτσες,επιθετικότητα,μαύρο παντού,γενικά...ξέρεις...μη μάς πάρουνε και για φλώρους.

Το ίδιο βέβαια συμβαίνει και συνέβαινε και με άλλα είδη μουσικής.Άκουσον άκουσον.Για ένα λουκ ζούμε!Τέλος πάντων,μού τη σπάει η κουβέντα γιατί μού θυμίζει ποδοσφαιρικό οπαδηλίκι.

Τι δουλειά έχει το ντύσιμο με τη μουσική!

 

Ένα άλλο που δεν έχω καταλάβει...Καλά,χρυσά και άγια τα ροκ κομμάτια,που κι εγώ τα έχω λατρέψει,αλλά ρε φίλε....

 

δεν μού μιλάει στην καρδιά ούτε το "hurricane",ούτε το "wish you were here",ούτε το "moonchild",με τον τρόπο που μού μιλάνε "ο πασατέμπος",ο "Αύγουστος", και "το μινόρε τής αυγής".

 

Θαυμάσια κομμάτια όλα τους,αλλά είμαστε Έλληνες.Βρίσκω πολύ καλό και ευρηματικό τον στίχο τού "stairway to heaven",η φράση όμως....."γιε μου σπλάχνο τών σπλάχνων μου,καρδούλα τής καρδιάς μου",θα με κάνει να βάλω τα κλάμματα.

 

Όσο για τα 70,ε....έχω λίγο καιρό ακόμα.Κάτσε να κλείσω τα 45 πρώτα. ;D

 

moto perpetuo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Playloud το αν το Α η το Β προσωπο (η ακομα χειροτερα θεσμος) καπηλευεται την παραδοση, φταιει η παραδοση για αυτο?

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου