Προς το περιεχόμενο

Οι μικρες μου Τσεχες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδια εχει κανενας εμπειρια πως παιζουν? Η το οτι ειναι ωραιες και φθηνες αρκει για αρκετους? Με ενδιαφερει και μενα το ζητημα αλλα μεχρι τωρα δεν εχω διαβασει μαρτυρια για τις παικτικες ικανοτητες των οργανων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχει κανενας εμπειρια πως παιζουν? Η το οτι ειναι ωραιες και φθηνες αρκει για αρκετους? Με ενδιαφερει και μενα το ζητημα αλλα μεχρι τωρα δεν εχω διαβασει μαρτυρια για τις παικτικες ικανοτητες των οργανων.

 

Εγω απο την αλλη, εχω διαβασει (εκτος απο εμενα) γνωμες απο superfunk, flea, dkall, kwstas79...

 

Ισως φταιει το φορουμ που συχναζεις.Εγω διαβαζω noiz και ενημερωνομαι καλυτερα.  :P

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο την αλλη, εχω διαβασει (εκτος απο εμενα) γνωμες απο superfunk, flea, dkall, kwstas79...

 

Ισως φταιει το φορουμ που συχναζεις.Εγω διαβαζω noiz και ενημερωνομαι καλυτερα.

 

Μπραβο.  ;) (βασικα και γω το διαβαζω το φορουμ εδω και χρονια, απλα δεν πολυγραφω - απορω πως δεν πηρε το ματι μου τα θρεντς) Το μονο που βρηκα απο το search ειναι αυτο το θρεντ το οποιο αφορα μπασο http://www.noiz.gr/index.php?topic=9161.0 . Μπορεις να πεις εν συντομια ποια ειναι η γενικη εικονα για τα οργανα οσον αφορα την παικτικη συμπεριφορα τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο.  ;) (βασικα και γω το διαβαζω το φορουμ εδω και χρονια, απλα δεν πολυγραφω - απορω πως δεν πηρε το ματι μου τα θρεντς) Το μονο που βρηκα απο το search ειναι αυτο το θρεντ το οποιο αφορα μπασο http://www.noiz.gr/index.php?topic=9161.0 . Μπορεις να πεις εν συντομια ποια ειναι η γενικη εικονα για τα οργανα οσον αφορα την παικτικη συμπεριφορα τους?

 

Προχθες το απογευμα τα ελαβα.

 

Χθες λιγο τα ρυθμισα και αλλαξα καμια χορδη, απογευμα noizοσυναξη. Παει η μερα.

 

Σημερα παιξαμε λιγο το μεσημερι. Για 2 ωρες παιξιμο μια χαρα τις βρηκα λειτουργικα... ανετες. Απο ηχο οι default μαγνητες μια χαρα ειναι αρκετα διαυγεις, δεν τσιριζουν. Γενικως δεν μου δημιουργηθηκε καποιο κακο feeling τυπου: αυτο να μην ηταν ετσι, χμμμ το αλλο μαλλον πρεπει να το αλλαξω κλπ. Ισα ισα,  ζωηρουλες και παιχνιδιαρες μου φανηκαν, ευκολοπαικτες, υπηρξε θετικο vibe.

 

Δεν ξερω τι περιμενεις να ακουσεις ...

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να πεις εν συντομια ποια ειναι η γενικη εικονα για τα οργανα οσον αφορα την παικτικη συμπεριφορα τους?

Aυτο παλι δεν μπορω να το καταλαβω, τι παει να πει 'συμπεριφορα'?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθες το απογευμα τα ελαβα.

 

Χθες λιγο τα ρυθμισα και αλλαξα καμια χορδη, απογευμα noizοσυναξη. Παει η μερα.

 

Σημερα παιξαμε λιγο το μεσημερι. Για 2 ωρες παιξιμο μια χαρα τις βρηκα λειτουργικα... ανετες. Απο ηχο οι default μαγνητες μια χαρα ειναι αρκετα διαυγεις, δεν τσιριζουν. Γενικως δεν μου δημιουργηθηκε καποιο κακο feeling τυπου: αυτο να μην ηταν ετσι, χμμμ το αλλο μαλλον πρεπει να το αλλαξω κλπ. Ισα ισα,  ζωηρουλες και παιχνιδιαρες μου φανηκαν, ευκολοπαικτες, υπηρξε θετικο vibe.

 

Δεν ξερω τι περιμενεις να ακουσεις ...

 

Thanks με καλυψες αρκετα (οσο γινεται απο συζητηση σε φορουμ τουλαχιστον). Καλοπαιχτες και παλι evris

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μα καλά...έχετε τρελαθεί όλοι? Θα τρίβουν τα χέρια τους οι Κινέζοι...

Ρώτησε κανείς που κατασκευάζονται; Διότι πουθενά δεν αναφέρεται και κυρίως  οι άνθρωποι λένε ξεκάθαρα ότι τα μέλη της εταιρίας προέρχονται από import / export business. Το πιθανότερο είναι ότι τα όργανα δεν έχουν καμμια σχέση με Τσεχία και ταξιδεύουν πολλά χιλιόμετρα πριν φτάσουν εκεί. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν είναι καλές. Εξ άλλου και οι βαρβάτες Ταϊβανέζικες του faltsoo με τις περικοκλάδες κλπ που είδαμε χτες, το αποδεικνύουν. Η άποψη μου είναι ότι μια καλή κιθάρα είναι πάντα μια... καλή κιθάρα. Οπου κι αν φτιάχνεται. Κίνα, Αμερική ή Παραγουάη. Καλορίζικες!

 

Υ.Γ. Εγώ ζαχάρωσα αυτό από τους Ιταλούς αντιπρόσωπους. Παραδόξως το σάιτ έχει ενδιαφέρον και αμφιλεγόμενο όνομα. Noizewood?

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιθανότερο είναι ότι τα όργανα δεν έχουν καμμια σχέση με Τσεχία και ταξιδεύουν πολλά χιλιόμετρα πριν φτάσουν εκεί.

Που φτασαμε ρε yameth, να μην ξερει κανεις πια απο που βασταει η Τσεχα του ...

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη ρε παιδια,τα παλικαρια εκει περα εχουν ξεπουλησει η ειναι η ιδεα μου ???? Παντως τα κιθαρονια μαμανε ασχημα !  8) Για να πω την αληθεια καμια σχεση με τις Epiphone που εχω δει. Και σκεφτητε την διαφορα τιμης ε ? Επειδη εχω ψηθει ασχημα αλλα ξενερωσα με τα Sold out les paul-ιδια ξερουμε ποτε θα ξαναπουλησουν τα παλικαρια ?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου