Προς το περιεχόμενο

Κι άλλο καινούριο θέμα-κλιπ (longshadow)


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΣΟΥΠΕΡ

ισως θα ηθελε καποια γεφυρα μονο για να δωσει "ταυτοτητα" στο κομματι και ταυτοχρονα να τονισει το κυρίως θεμα στην επιστροφη  ;)

 

+2112

 

Λονκ ακομα μια φορα εγραψες.....

πανεμορφο κοματι κ απιστευτο παιξιμο!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ευχαριστώ πολύ όλους όσους άκουσαν και σχολίασαν.. :) (αλλά και όσους απλώς άκουσαν...)

 

Επειδή ρωτήθηκε το πως γράφτηκαν οι κιθάρες, δεν έχουν γραφτεί όλες με τον ίδιο τρόπο.

 

Το βασικό θεματάκι έχει γραφτεί με ένα tube overdrive emulation plugin και ένα cabinet impulse στο τέλος.

Οι καθαρές κιθάρες περίπου με τον ίδιο τρόπο (πάλι με cabinet impulses δηλαδή)...

 

...ενώ το σόλο είναι ένα carl martin plexitone στο καθαρό κανάλι του mesa boogie dc-3 κι απο εκεί μέσω ενός palmer guitar di box στην soundcard.

(Η αλήθεια είναι οτι δεν είμαι και τόσο ευχαριστημένος απο το πως ακούγεται μέσα στο κομμάτι, θέλει λίγο ψάξιμο ακόμα απο μέρους μου..)

 

Όλα είναι παιγμένα στην strat μου με τους van zandts.

 

Φίλε Σπύρο (Delta66), σαν midi μόνο τα τύμπανα βλέπω μιας και δεν είναι φυσικά, όλα τ'άλλα είναι παιγμένα (πολύ απλά βέβαια, δεν είμαι πληκτράς) απο εμένα.

Αν έβαζα κάποιον άλλον να τα παίξει ναι μεν θα έπαιζε καλύτερα και μάλλον πολύ πιο ενδιαφέροντα πράγματα , αλλά οι ήχοι πάνω κάτω οι ίδιοι δεν θα ήταν?..(εκτός απο τα τύμπανα που είπα...)

 

(Εκτός κι αν μου κουβάλαγε ολόκληρο πραγματικό Hammond!!... ;D)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks guys!... ;)

 

Ρε σεις μόλις τώρα κατάλαβα ότι έχω κάνει μιά μίνι γκάφα... ::)

 

Έδωσα σχεδόν ίδιο τίτλο στο θέμα με αυτόν που είχα δώσει στο θέμα του προηγούμενου μου κλιπ... :D ;D

 

Απ'τη στιγμή που τα δύο κλιπ έχουν χρονική διαφορά μικρότερη του ενός μήνα , υποψιάζομαι οτι κάποιοι ίσως να νομίζουν οτι είναι το παλιό κλιπ το οποίο απλά απέκτησε κάποια καινούρια σχόλια και ίσως να μην μπηκαν καν στον κόπο να ακούσουν κάτι που νομίζουν οτι έχουν ήδη ακούσει!!... ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

Ρε σεις μόλις τώρα κατάλαβα ότι έχω κάνει μιά μίνι γκάφα... ::)

 

Έδωσα σχεδόν ίδιο τίτλο στο θέμα με αυτόν που είχα δώσει στο θέμα του προηγούμενου μου κλιπ... :D ;D

...

 

Προσέθεσα κάτι στον τίτλο. :)

(Μακάρι να μπορούσα να προσθέσω και στο κλιπ  ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο... Ρέει που είναι το βασικότερο και είναι πολύ μελωδικό και ταξιδιάρικο! Ωραίος και ο ήχος... Μπράβο!!!!!! ;D ;D ;D

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου, Γιώργη!

 

Μου θύμισε Εric Johnson το όλο κλίμα... Οι ήχοι στις κιθάρες απλά κορυφαίοι!

 

Όσο μπορώ να κρίνω από τα in-ear monitors (ψώνιο!) ο ήχος γενικά είναι μια χαρά... Ίσως θέλει κάτι πιο "ζωντανό" στα τύμπανα... ::)

 

Πες μας δυο λόγια για τον εξοπλισμό σου...

Δεν άκουσα κάτι που να μου θυμίζει Eric Johnson, αλλά άκουσα ένα ωραίο και ευχάριστο κομμάτι, με μελωδικό παίξιμο και ωραίο ήχο. Επίσης θα συμφωνήσω με τον Σπύρο, μια γέφυρα μάλλον τη χρειαζόταν.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου