Προς το περιεχόμενο

Αγορα απο Ιδιωτη και αποστολη με Courrier!!Βοηθεια,Επειγον!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.

 

Σκεφτομαι να αγορασω μια πεταλιερα απο ιδιωτη.Ειναι η πρωτη φορα που θα αγορασω κατι απο ιδιωτη.

Και σκεφτομαι να χρησιμοποιησω την επιλογη του Courier μεσω αντικαταβολης.Γνωριζω οτι υπαρχει κατι τετοιο...

Απλα δεν γνωριζω ολες τις παραμετρους...Δλδ οταν θα ερθει το κουριερ.Τοτε θα τον πληρωσω εγω,ο αλλος θα παρει τα χρηματα του η θα εχουμε τρεχαματα...Το κοστος παει αναλογα με τα κιλα...πως?

 

Kαι γενικα αμα χρειαζοταν να αγορασετε κατι απο ιδιωτη,πως θα κανατε την αγορα ετσι ωστε και να μην φτασουν τα εξοδα αποστολης την συνολκη αξια της αγορας(που σε μενα εινα μικρη 40 Ε).Γιατι θελω η αποστολη να γινει Βολό.

 

Σας παρακαλω βοηθηστε με!!!

 

 

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις χρεώσεις (συναρτήσει βάρους, όγκου, χρόνου παράδοσης ή κι εγώ δεν ξέρω τί άλλο) θα τις μάθεις απευθείας απ'τον εκάστοτε courier.

Στην αντικαταβολή πληρώνεις το delivery boy και είναι δική του δουλειά να παραδώσει τα λεφτά στον δικαιούχο.

 

Στο voucher που θα συμπληρώσεις/συμπληρώσει, θα σημειωθεί και ποιός απ'τους δυο σας θα επιβαρυνθεί με το κόστος αποστολής.

 

 

Τώρα για να μειώσεις το κόστος...τί να σου πω, κάντο .rar. ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα για να μειώσεις το κόστος...τί να σου πω, κάντο .rar. ;D

 

χαχαχα...αμα το κανεις απο Linux συμπιεζεται περισσοτερο...

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες....

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης υπαρχει και η επιλογη αντικαταβολη με τα ΕΛ.ΤΑ.Οικονομικο απο'οσο εχω εγω στειλει πραγματα.Ενας αλλος τροπος που εχω στειλει και λαβει πραγματα απο/προς αλλες πολεις ειναι τα ΚΤΕΛ.Αυτο,βεβαια,εχει σαν προυποθεση να καταβαλει ο αγοραστης τα λεφτα σε καποιο τραπεζικο λογαριασμο...Διαλεγεις..Καλη τυχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προσωπικά πάντως ποτέ δεν θα δεχόμουνα να πουλήσω κάτι με αντικαταβολή και δη courier, όπου μπορεί να πάρεις τα λεφτά σου και μετά από 10 μέρες και αρκετά τηλέφωνα...  ::) Ειδικά αν μιλάμε για 40 ευρώ...

 

Και, για να γίνω και λίγο κακός, δεν θα δεχόμουν να πουλήσω σε κανέναν που δεν με εμπιστεύεται για 40 ευρώ... ποιο είναι το πρόβλημα δηλαδή με το να του βάλεις τα λεφτά στην τράπεζα?

 

Αυτό δεν αποτελεί μομφή για σένα φίλε μου, απλώς λέω, μήπως το παραψειρίζεις το θέμα?  ;)

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απλα θελω να εχω την καλυτερη δυνατη συνεργασια με το αλλο το παιδι..

και βεβαια δεν ειναι τπτ να βαλω τα λεφτα σε μια τραπεζα και να μ το στειλει με το κτελ...

 

Και στο κατω κατω για να γινω και εγω κακος... ;D

Σε εποχες που ζουμε υπαρχουν ανθρωποι που δεν εμπιστευονται ουτε την μανα τους... :P(δεν αναφερομαι σε κανενα,και ειδικα δεν αναφερομαι στον ευατο μ...)

Απλα εχω και εγω καποιες επιφυλαξεις... :)

 

Απλα εγω το μονο που θελω ειναι να μ πει μετα κανενας εισαι πολυ κ%^παιδο μη με κλεβεις εμενα.... ;)

Καταλαβες?

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απλα θελω να εχω την καλυτερη δυνατη συνεργασια με το αλλο το παιδι..

και βεβαια δεν ειναι τπτ να βαλω τα λεφτα σε μια τραπεζα και να μ το στειλει με το κτελ...

 

Και στο κατω κατω για να γινω και εγω κακος... ;D

Σε εποχες που ζουμε υπαρχουν ανθρωποι που δεν εμπιστευονται ουτε την μανα τους... :P(δεν αναφερομαι σε κανενα,και ειδικα δεν αναφερομαι στον ευατο μ...)

Απλα εχω και εγω καποιες επιφυλαξεις... :)

 

Απλα εγω το μονο που θελω ειναι να μ πει μετα κανενας εισαι πολυ κ%^παιδο μη με κλεβεις εμενα.... ;)

Καταλαβες?

 

Εσύ καλά κάνεις και θέλεις να είσαι εντάξει, όπως και καλά κάνεις και έχεις τις επιφυλλάξεις σου.

 

Δυστυχώς, με τις συναλλαγές με αγνώστους, αυτά ισχύουν πάντοτε...

 

Για το λόγο αυτό, το θετικό feedback, για παράδειγμα, που αποδίδεται στις αγγελίες του forum αυτού, έχει την αξία του. Όπως και το ανάλογο feedback στο ebay, κλπ κλπ. Εξάλλου, αν πρόκειται για δοσοληψία μέσα στο forum, κανείς νομίζω δεν θα διακινδύνευε να γίνει ρόμπα για ένα ευτελές ποσό.  ;)

 

Προσωπικά έχω κάνει πάντως και το αντίθετο: έχω στείλει πράγματα στην επαρχία πριν πληρωθώ, με την βεβαιότητα ότι ο άλλος δεν θα γίνει καραγκιόζης για 40, 50 ή 80 ευρώ. 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια και απο εμενα ...

 

λοιπον το κουριερ μεχρι το πρωτο κιλο υπολογισε κανα 10-15 ευρα + 3 περιπου για την αντικαταβολη...

 

η μαμακια της αντικαταβολης ειναι οτι θελουν 10 εργασιμες για να παρεις τα χρηματα σου που οι απατεωνες εισπρατουν με την παραδοση !!!!!!!!  βαλε τωρα ποσες συναλλαγες καθε μερα για να καταλαβεις το λογο της καθηστερησης τους...ειδικα η Γενικη που ρωτησα θελει 25 μερες για να σου δωσει τα χρηματα σου ....η πιο γρηγορη στην πληρωμη φαινεται η Σπιντεξ ..αλλα θα σου πω οοοοοταν τα παρω μου ειπαν σε 7-10 μερες το πολυ !!!!

 

καλη μας τυχη μαγκες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορεις αποφυγε τα ιδιωτικα courier και κανε την συναλλαγη σου με τα ΕΛ.ΤΑ.

η αποδοση των χρηματων ειναι πιο γρηγορη και χωρις πολλα τηλ.

(αυτα απο προσωπικη εμπειρια)

και χωρις να θελω να κανω δυσφιμηση απλα θα ηθελα να σου πω να το σκεφτεις 2 φορες πριν χρησιμοποιησεις την σπηντεξ.

Καπου,καπως,καποτε,κατι πηγε στραβα στην εξελιξη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου