Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με αποστολή στο thomann


jazzmaster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακούστε πως έχει η κατάσταση .πριν από μια βδομάδα μου ήρθε από thomann ένα σετ από drums (τα yamaha manu chao junior kit) .Μόλις τα άνοιξα ανακάλυψα ότι ούτε το χρώμα ούτε οι διαστάσεις ήταν αυτές που είχα παραγγείλει .Επικοινώνησα με το Γιώργο και με διαβεβαίωσε ότι αυτά είναι τα drums που είχα παραγγείλει αλλά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αν δε τα θέλω μπορώ να τα επιστρέψω και να πάρω τα λεφτά μου πίσω . Τα πακετάρω και εγώ και πάω προς το ταχυδρομείο ,εκεί μου λένε ότι στέλνουν δεματά μέχρι 20 κιλά (τα drums ζυιζουν 40 κιλα).Τι να κάνω και εγώ πάω στην DHL εκεί μου λένε ότι για να τα στείλουνε θέλουνε 300 ευρό , σημειωτέο ότι τα drums κοστίζουνε 700 ευρο. Επικοινώνησα και με άλλες δυο μεταφορικές και η ταρίφα κυμαίνετε στα 250 με 300 ευρο. Αν έχει κανείς αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα θα ήθελα να μου πει τι έκανε, αν όχι πουλω αχρησιμοποίητο drums σετ yamaha στα κουτιά του τιμή συζητήσιμη

FONT face=impact size=3>once is a mistake twice is jazz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω να σου απαντήσω για την περίπτωση σου, απλά να σου πώ ότι είχα στείλει 2 φορές μια κιθάρα λόγω λάθους. Το δέμα ήταν 7-8 κιλά αν θυμάμαι καλά και τα ταχυδρομικά (ΕΛΤΑ) 48ευρώ οπότε 48x2=96 ευρω για τις 2 φορές τα οποία κάλυψε ο thomann, το μόνο που έκανα ήταν να στείλω τις αποδείξεις του ταχυδρομίου με mail. Τώρα 300 ευρώ δεν ξέρω αν θα τα καλύψει. Καλή τύχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην ΤΣΕΚΑΡΕ το προτιμολογιο (επιβεβαιωση παραγγελιας) που σου εστειλαν ΠΡΙΝ να σου στειλουν τα ντραμς,ειναι οντως λαθος δικο τους ή δικο σου?

κατα δευτερον,αν οντως ειναι δικο τους λαθος στειλε τους e-mail εξηγωντας τους το προβλημα σου 7 αν θα σε καλυψουν (κανονικα πρεπει να το κανουν αν το λαθος ειναι δικο τους & οχι δικο σου).

Μηπως θα μπορουσες να τα επιστρεψεις σε ΔΥΟ δεματα των 20 κιλων?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ φοβάμαι ότι το λάθος είναι δικό μου ,να τα στείλω σε δυο πακέτα δεν είναι άσχημη ιδέα αν και δεν είναι η προτιμότερη λύση .Εντωμεταξύ προσπαθώ να επικοινωνήσω με το Γιώργο να για να δω αν θα καλύψει το πόσο και το τηλ που έχω δε δουλεύει, αν έχει κανείς κανένα τηλέφωνο σίγουρο θα το εκτιμούσα

FONT face=impact size=3>once is a mistake twice is jazz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο οτι βλεπω ολα τα σετ yamaha manu chao junior εχουν τις ιδιες διαστασεις,αν δεν κανω λαθος,μηπως ειναι καλυτερο να "αγαπησεις" το διαφορετικο φινιρισμα?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερέ κιθαρίστα και φίλε μου Νικόλα αφού εσυ έκανες τη μ@λ@#!α δεν νομίζω ότι θα σου πληρώσει ο Θωμάς τα μεταφορικά... στείλτα σε 2 πακέτα που λέει και ο superfunk ...παράξενο που το τηλ δεν λειτουργεί... απ' ότι ξέρω πολλοί απο εδώ έχουν μιλήσει με το Γιώργο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ξέρω ότι το Manu Katche (και όχι Chao, ο οποίος τυγχάνει εξαιρετικός καλλτέχνης αλλά ουδόλως drummer) jr. kit βγαίνει μόνο σε συγκεκριμένες διαστάσεις (16x16, 13x13, 7x10 και 5x12).

Τώρα αν το χρώμα σε χαλάει πολύ, νομίζω ότι η πρόταση του Superfunk να τα στείλεις πίσω σε δύο δέματα με το ταχυδρομείο είναι η πλέον ενδεδειγμένη. Αν ανησυχείς μήπως χαθούν, μπορείς να τα ασφαλίσεις, υποθέτω με σχετικά μικρό κόστος.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις απολυτο δικιο,ακου Manu Tsao! :lol: :lol: (την πατησα & εγω!!) :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μίλησα με το Γιώργο στο τηλ. 00499546922355 (είναι αυτό που αναφέρεται και στα email του Thomann). Οπότε με αυτό θα κάνεις τη δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου