Προς το περιεχόμενο

Εγχείρηση σε κιθάρα για εκμάθηση...!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλη την noiz ομάδα.Από ότι καταλαβαίνετε και από τον τίτλο του θέματος μου ,ετοιμάζεται μια εγχείρηση χωρίς αναισθητικό για την παλιά μου ηλεκτρική κιθάρα και να την πλησιάσω να μοιάζει σαν μια stratocaster με καλό σκαστό και καθαρό ήχο...Θα μου πείτε πολλά ζητάω,τέλοσπάντων!

Είναι μία Harley Benton ούτε ξέρω τι μοντέλο ούτε και με πολύ ενδιαφέρει (δώρο ήταν)  ;D την παραθέτω παρακάτω για να πάρετε μια ιδέα..

 

DSCN0120-1.jpg

 

Θα με ενδιέφερε καταρχάς να μάθω αν γίνεται και πώς ,να αλλάξω το υποτιθέμενο σύστημα floyd rose που έχει ,το οποίο από τότε που γεννήθηκε πιστεύω στην συγκεκριμένη κιθάρα δεν γεννήθηκε για καλό  :P,με μια απλή γέφυρα σε στύλ Fender stratocaster...

 

DSCN0119-1.jpg

 

Αν με το καλό γίνει αυτό θέλω να προχωρήσω σε αλλαγή μαγνητών και το τελευταίο και πιο καλό να αλλάξω το μπράτσο με ένα άλλο σε λευκό vintage...

To μπράτσο στην κιθάρα μου από πίσω είναι έτσι

 

DSCN0125-1.jpgDSCN0128.jpg

 

Τί λέτε ρε παιδιά θα γίνει κάτι?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για όσους δώσουν χρόνο να ασχοληθούν με αυτό το θέμα...

Θα περιμένω να με φωτήσετε όσοι από εσάς ξέρετε από εγχειρήσεις... ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να φαινεται και ωραιο να βγαλεις το FloydRose και να βαλεις ενα Strat-tremolo.

Θα φαινεται το routing απο πισω...

 

Μαλλον ειναι καλυτερη ιδεα να ξεκινησεις ενα καινουργιο προτζεκτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε παρε και ενα σωμα fender και κανε μια fender!!! ;)

Από ότι φαίνεται μάλλον σε κάτι τέτοιο θα καταλλήξω απλά ήθελα πρώτα να δω αν μπορώ να πειραματιστώ λίγο στην αρχή,έτσι για να αρχίσω να μαθαίνω...

Και αν μπορούυσα να έχω και κάποιον καλό γνώστη της κατάστασης απο κοντά να με βοηθάει θα ήταν πολύ καλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να φαινεται και ωραιο να βγαλεις το FloydRose και να βαλεις ενα Strat-tremolo.

Θα φαινεται το routing απο πισω...

 

Μαλλον ειναι καλυτερη ιδεα να ξεκινησεις ενα καινουργιο προτζεκτ.

Ναι όντως θα φαίνεται άσχημα αυτό το είχα σκεφτεί και εγώ αλλά το project αυτό έτσι και αλλιώς θα είναι για εκμάθηση...

Το κανονικό το project θα γίνει αργότερα και θα πέσει πολύ χρήμα αυτό το έχω στο νου μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου