Προς το περιεχόμενο

fender classic player 50's strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά τα λες ignantios για το χρώμα αλλά μην ξεχνάμε ότι το Poser-factor  ;D είναι πολύ σημαντικό  :)

εχεις τα δικια σου σε αυτο....ειδικα στις γυναικες........ειναι το Α και το Ω ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ αυτο εννοω για blues ειναι καλυτερη(ταιριαζει καλυτερα)η 50's ειναι ετσι?

και οι 2 κανουν για blues αλιμονο fender ειναι με vintage μαγνητες και οι 2 ...αρα την κανουν την δουλεια.....απο κει και περα ποια θα σου κατσει εσενα ειναι το θεμα....δεν χρειαζεται αλλο αναλυση πιστεψε με ...πας ακους .....εχεις λεφτα παιρνεις....δεν εχεις λεφτα (οπως εγω ;D) τα βαζεις σε καρτα και μετα μουτζωνεσαι για τις δοσεις οπως εγω.......life is soooooooooooooo simple :P

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω φίλε μου ότι οι μαγνήτες που έχουν ήδη οι κιθάρες αυτές (και οι '50s και οι '60s) είναι αξιοπρεπέστατοι...Διαβάζω κατα καιρούς διάφορους που λένε ότι η vintage σειρά γενικά είναι φοβερή αλλά με άλλους μαγνήτες.Εμένα αυτό δεν με βρίσκει σύμφωνο.Φυσικά αν θέλεις πιο επαγγελματικό και ψαγμένο και ποιοτικά καλό ήχο θα δώσεις 100 και 150 ευρώ να βάλεις τους Tex-Mex και τους Duncan αλλά η σειρά classic (είτε player είτε series) έχει πολύ καλή ποιότητα μαγνητών.Όπως φυσικά σου είπαν και τα παιδιά πιο πάνω αν έχεις την δυνατότητα να δοκιμάσεις κάποιο όργανο και μετά να προχωρήσεις σε αγορά, φυσικά και να το κάνεις.Θα καταλάβεις μόνος σου ποια είναι η κατάλληλη!Και όσο για τα blues που ρώτησες πιστεύω ότι η '50s (κατα τη γνώμη μου γιατί κι εγώ αυτήν έχω) είναι πιο κατάλληλη και μάλλον μιλάμε και για maple στην ταστιέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις διαφορές ανάμεσα στην classic player 50's και 60's να προσθέσω μία ακόμη -ίσως όχι και πολύ σημαντική-, το custom wiring της 50's, όπου η θέση 4 είναι neck και bridge μαζί. Δεν ξέρω αν η 60's έχει κάτι ανάλογο, πάντως για της 50's στο site της fender τα specs είναι λάθος.

επισυνάπτω τη σχετική εικόνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου