Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια! Το saddle μου γρατσουναει το χέρι.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά μη γελάτε  :-[

 

Πήρα μια κανουρια κιθάρα με Tonepro γέφυρα (τυπου Gibson φαντάζομαι) η οποια έχει saddles σε σχήμα ορθής γωνίας. Τα τρια πρωτα κοιτάνε από τη μια και τα άλλα τρία από την αλλη. Το προβλημα είναι ότι την ωρα που παίζω, η γωνία από το saddle της πάνω Μι χορδής μου γρατσουνάει τον καρπό και ειναι λίγο ενοχλητικό.

 

Πρός το παρόν έχω καλύψει την άκρη απο το saddle με μονωτική ταινία. Υπάρχει καμμια άλλη πατέντα (πχ λιμάρισμα);

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μη γελάτε  :-[

Πήρα μια κανουρια κιθάρα με Tonepro γέφυρα (τυπου Gibson φαντάζομαι) η οποια έχει saddles σε σχήμα ορθής γωνίας. Τα τρια πρωτα κοιτάνε από τη μια και τα άλλα τρία από την αλλη. Το προβλημα είναι ότι την ωρα που παίζω, η γωνία από το saddle της πάνω Μι χορδής μου γρατσουνάει τον καρπό και ειναι λίγο ενοχλητικό.

Πρός το παρόν έχω καλύψει την άκρη απο το saddle με μονωτική ταινία. Υπάρχει καμμια άλλη πατέντα (πχ λιμάρισμα);

Ευχαριστώ.

 

Στην θέση σου θα την πήγαινα στο κατάστημα που την αγόρασα για να της ρίξουν μια ματιά και να κάνουν ότι χρειαστεί.

Αν δεν τίθεται θέμα εγγύησης (την πήρες μέσω ΙΝΕΤ / μεταχειρισμένη κλπ) ΛΙΜΑΡΕ ΤΗΝ

Αυτάααα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε σιγα μωρέ λιμαρε το λίγο, ξέρω ΄γω...

 

+100

αν δεν μπορεις μονος σου και φοβασε μην κανεις καμια ζημια πηγενε την σε εναν τεχνικο να στην ''φαει'' λιμαρει αυτος οπου χρειαζετε...

δεν πιστευω να σου παει πολυ...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως είναι τίποτα επιχρυσο/επιχρωμιωμένο και του χαλασεις το χρώμα? (απλα στο λεω να το έχεις στο μυαλό σου, εμένα δε θα με πείραζε, θα τη λιμάριζα όπως και να'χει αν είναι τόσο ενοχλητικό)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως είναι τίποτα επιχρυσο/επιχρωμιωμένο και του χαλασεις το χρώμα? (απλα στο λεω να το έχεις στο μυαλό σου, εμένα δε θα με πείραζε, θα τη λιμάριζα όπως και να'χει αν είναι τόσο ενοχλητικό)

 

Ειναι νομίζω όντως επιχρωμιωμένο. Τώρα που το λες έχεις δικιο, μαλλον θα χαλάσει το χρώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου