Προς το περιεχόμενο

Motif xs rack - Τι λέει;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω γι αλλη μια φορα τισ γνωσεις σας..δεν εχει τυχει ποτε ν ασχοληθω ποτε με rack και δεν ξερω τη λογικη τι ακριβωσ κανει??εχω ενα triton extreme...μπορω να συνδεσω πανω motif xs σε rack χωρισ χρηση pc??πχ σε Live με το extreme ki αυτο ειναι σαν να χω διαθεσιμους στο extreme τους ηχους του motif με μονο ενα καλωδιο?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως. Και τους ηχους του εξτριμ επισης :)

 

Τα συνδεεις μεταξύ τους με ενα midi καλωδιο απο το αουτ του εξτριμ στο ιν του μοτιφ και χειριζεσαι τους ηχους οποιου απο το δυο θελεις. Αυτο θα γινει θετωντας σε ποιο καναλι θα ακουει καθε συσκευη.

 

Εγω μικρος το εκανα κλεινοντας το volume του ενος :) Κι αυτο πιανει. Επισης μπορεις να κανεις και συνδιασμους των 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλωδιο απο το αουτ στο ιν και είσαι ετοιμος :) Αν στην απειροελαχιστη περιπτωση εχει καποιες ρυθμισεις λίγο διαφορετικά, μας ρωτας και λυνεται ευκολα.

 

Αλλα 99,99999% με το που το συνδεσεις θα αρχίσει να παιζει το μοτιφ (εμενα δε μου εχει τυχει αλλη περιπτωση ας πουμε τόσα χρόνια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά θα πρέπει και να μιξάρεις τις δυο audio εξόδους. Δεν ξέρω αν το extreme ή το motif έχει κάποια aux είσοδο, διαφορετικά θέλεις ένα μικρό μεικτάκι  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου