Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Lexicon Omega & Drivers


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και 3 μήνες έχω την Lexicon Omega. Εδώ και 2 ημέρες μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα. Κάθε φορά που ανοίγω τον υπολογιστή δεν βλέπει την κάρτα και αναγκάζομαι να κάνω ενημέρωση των Drivers μέσα από την Διαχείριση υλικού για να την δει. Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον αυτό το πρόβλημα με την συγκεκριμένη κάρτα? (Έχω XP). Υπάρχει περίπτωση να είναι πρόβλημα της κάρτας ή να έχω κολλήσει κάποιον ιό? Να προσθέσω η κάρτα δεν έχει power on/off και έχω βάλει φις/διακόπτη. Ρέυμα παίρνει κανονικά. Μέχρι πριν αυτές τις 2 ημέρες πάντως δεν είχα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ποσταρω και εγω μια φορα στο Recording & P.A  :).

 

Μηπως ανοιγεις τον υπολογιστη πριν την καρτα, ενω χρειαζεται να ειναι ανοιχτη ωστε να την αναγνωρισει

σαν υποσυστημα πριν φορτωσουν τα windows?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα άνοιγα την κάρτα μετά το pc και δεν είχε πρόβλημα. Δοκίμασα και το αντίθετο μήπως φταίει αυτό αλλά το ίδιο. Σαν να μην έχω μέσα το usb. Όταν όμως κάνω κατάργηση τους drivers καταλαβαίνει ότι υπάρχει νέο υλικό και τους ξαναεγκαθιστά λύνοντας το πρόβλημα προσωρινά. Ευχαριστώ πάντως..Καμία άλλη ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μήπως απο την ίδια θύρα usb μήπως εγκατέστησες και κανα ετυπωτή-φλασάκι κτλ?γιατί παίζει ένα θέμα με τα xp και τον αριθμό συσκευών που μπορεί να πάρει μια usb θύρα....

Τέλος σε ψιλοπαρόμοια φάση σε άλλη συσκευή διαβάζοντας το manual έπρεπε να εγκαταστήσω τους drivers αλλά στην επανεκίνηση έπρεπε να ΜΗΝ το έχω συνδεδεμένο στη usb θύρα γιατί επαναλαμβανόταν η διαδικασία εγκατάστασης....

Ά!τέλος μήπως η motherboard σου θέλει συγκεκριμένους drivers και έγινε κανα αυτόματο update των windows&μπήκαν οι drivers των τελευταίων?δεν μπορώ να σκεφτώ άλλη περίπτωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου