Προς το περιεχόμενο

Nεα Τσεχα ξανθια! Bach PL-02 Flat TV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα παρελαβα το καινουριο μου παιχνιδι και μπορω μετα βεβαιοτητος να δηλωσω οτι ειναι η καλυτερη αγορα μου μεχρι τωρα. Η ξανθουλα ηρθε αψογα πακεταρισμενη και η πρωτη εκπληξη ηρθε οταν ανοιξα το κουτι, η κιθαρα δεν ειναι ιδια με αυτη που φαινεται στο site http://www.bachmusik.com/en/p101125/bach-pl-02-flat-tv/ αλλα μαλλον ανανεωμενο μοντελο, αισθητικα πιο πιστο στο αυθεντικο

274063.jpg

Δηλαδη η ταστιερα δεν εχει binding οντας βολικοτατη με καμπυλωμενες ακρες, το pickguard εχει το σωστο σχημα και υπαρχει και το κλασικο rhythm/treble γυρω απο τον 3-way. Το οργανο ειχε απο το κουτι οσο relief χρειαζεται, χαμηλο action, d'addario 10ρες (πριν λιγο την σεταρα με 11ρες που την περιμεναν απο προχθες), ηταν κουρδισμενη και intonαρισμενη. Την χαζεψα 2 λεπτα, την γρατζουνισα στα ορθια και την καρφωσα στον blackheart. Δεν ειχα ξανακουσει p90s και τελικα μου αρεσαν περισσοτερο απο οσο περιμενα, καταρχην φανταζομουν οτι θα εχει αρκετο θορυβο επειδη ειναι μονοι και μαλιστα φτηνοι. Στα καθαρα εχει πολυ λιγο hum, ενω και με drive δεν θα το ελεγα ενοχλητικο. Στρογγυλος και διαυγης ηχος λοιπον, και πριμα που δεν ξυριζουν με τερμα το tone οπως πχ στην epi lp μου. Σε σχεση με την epi ειναι ελαφρυτερη, εχει ενα κλικ λεπτοτερο μπρατσο με πιο ανετη ταστιερα λογω απουσιας binding, δεν τασταρει πουθενα με χαμηλο action και εχει neck heel στου διαολου τη μανα :D (αν μπορουσα να shredαρω θα μου φαινοταν χρησιμο). Μου 'ρχεται να πουλησω την epi και να παρω αλλη BaCH lp. Oι ρουφιανοι (Τσεχοι-Κινεζοι, who cares?) ξερουν να φτιαχνουν οργανα!

 

Το μονο που με χαλασε λιγο ηταν τα εξοδα αποστολης που περιλαμβανουν και κρατησεις της τραπεζας τους. Κατι ηξεραν ο evris και ο faltsoo που πηραν απο 2.

IMGP2542.thumb.jpg.1c213496749f8341c5a0abba5c776f87.jpg

IMGP2544.thumb.jpg.187c1b6e24b9f55b2904e03998fa66fe.jpg

IMGP2545.thumb.jpg.cafcac64b9bbbd40ed1a088a01d36321.jpg

IMGP2547.thumb.jpg.54cc0ea5fc43225583eebeec3fa11597.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ωχ, ποτε θα την πάρω την τσέχα?Απο φωτο παντως ειναι ενδιαφέρον το σχημα, το χρώμα δε θα λεγα.Τωρα απο ηχο θελω να δω κ γω φτηνιαροP90 εν δράση.

 

Καλοτάξιδεν

 

Η Επιφον σου παντως για καθαροτζαζιά ειναι ταμάμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδες. Με βλεπω απο Σεπτεμβριο και με κανα μπασακι απο κει.

ωχ, ποτε θα την πάρω την τσέχα?Απο φωτο παντως ειναι ενδιαφέρον το σχημα, το χρώμα δε θα λεγα.Τωρα απο ηχο θελω να δω κ γω φτηνιαροP90 εν δράση.

 

Καλοτάξιδεν

 

Η Επιφον σου παντως για καθαροτζαζιά ειναι ταμάμ.

Αν κρινω απ τα γουστα σου στα μπρατσα, θα σου αρεσει σιγουρα ;)

Για τον ηχο δεν ξερω...

 

Λετε να κερδισω λιγο σε hum αν μονωσω το cavity?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου