Προς το περιεχόμενο

Αγορά πεταλιέρας έως 150 ευρώ!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τίποτα καλύτερο σε αυτά τα λεφτά απο το εξαιρετικό Boss ME50. Μερικά πολύ καλά εφέ, drive και δυνατότητα χρήσης της σαν να είναι πετάλια, δηλαδή χωρίς presets.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ για την Boss...

Αλλα σίγουρα είναι πιο ακριβή...

και το μεταχειριζμένο το "τζογάρεις" αν θα σου βγεί, οταν μιλάμε για ψηφιακά και αναλώσιμα...

Δεν ξέρω αν έχεις δοκιμάσει το "παιδάκι" της tonelab...???

Try it...νομίζω οτι ειναι value for money...

Τες πα...

Οπως ειπα και παραπανω στον φιλτατο p@no...

Καλο ήτανε να παει να τα δοκιμάσει και τα 2-3-4...+οο(άπειρο)...

και θα βρεί αυτό που θέλει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτα τα λεφτα πας για Korg AX3000G (ενταξει, ισως με λιγα παραπανω αλλα τα αξιζει, αρκει να τη βρεις πουθενα, εστω και μεταχειρισμενη). Προσωπικα και περισσοτερα λεφτα να ειχα σε αυτην θα πηγαινα παλι (εχοντας παλαιοτερα στην κατοχη μου και boss και line6 και zoom πεταλιερες). Πολυ καλα εφε, παρα πολυ ευκολη, φτιαχνεις πολυ καλο ηχο γρηγορα με ελαχιστες ρυθμισεις (και οχι τοσο ψηφιακο οπως με καποιες αλλες), καταλληλη για οποιαδηποτε μουσικη θελεις να παιξεις (εγω πχ τη χρησιμοποιω για μεταλιες με το gain στο 8 και πολυ το εχω)  :)

 

Να σκεφτεις πως αν κι εχω καλη λαμπατη κεφαλη την χρησιμοποιω ακομα εδω κι ενα χρονο κοντα για διαφορους λογους (ηχογραφησεις, προβες και live αν δε μπορω να παρω την κεφαλη κλπ). Και δεν ειναι καν δικια μου, ειναι του κολλητου μου που ειναι στο στρατο και δεν ξερω αν θα του τη δωσω μολις επιστρεψει, δεν θελω ::) :P

 

Επισης, αποψη μου ειναι, οσον αφορα τα μεταχειρισμενα, οτι δεν "τζογαρεις" καθολου εφοσον εχεις δοκιμασει κατι πρωτα. Την Korg την πηρα μεταχειρισμενη σε εξαιρετικη κατασταση για δωρο στον κολλητο μου απο συμφορουμιτη πριν 2 χρονια (φανταζομαι θα την ειχε κι αυτος αλλα τοσα) και παιζει καταπληκτικα, ουτε το παραμικρο προβλημα δεν εμφανισε. Και σχεδον το 80% του εξοπλισμου που περασε απο τα χερια μου ηταν μεταχειρισμενος και δε συναντησα ποτε κανενα προβλημα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και το μεταχειριζμένο το "τζογάρεις" αν θα σου βγεί, οταν μιλάμε για ψηφιακά

 

διαφωνω. Το ψηφιακο και ιδιαιτερα οι πεταλιερες ειτε θα παιζουν ειτε οχι, δεν εχει ενδιαμεσες καταστασεις ή καποιο προβλημα που δεν θα φανει με την 1η δοκιμη.

 

ΥΓ. Για το αρχικο ερωτημα, αυτη τη στιγμη στις αγγελιες υπαρχει μια Boss GT6 στα 160€. Aν το ανωτερο οριο στο budget σου ειναι αυτο, θα πηγαινα ασυζητητί.

 

(δεν εχω καμμια σχεση με τον ιδιοκτητη, ουτε καν θυμαμαι ποιος ειναι σαν nickname)

edit : τωρα ειδα οτι στο αρχικο ποστ αναφερεις οτι δεν θελεις πολλα εφέ. Μαλλον δεν ειναι τοσο καλη η προταση μου, αλλα και παλι εγώ αυτην θα επαιρνα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφωνω. Το ψηφιακο και ιδιαιτερα οι πεταλιερες ειτε θα παιζουν ειτε οχι, δεν εχει ενδιαμεσες καταστασεις ή καποιο προβλημα που δεν θα φανει με την 1η δοκιμη.

 

Ουτε εγω διαφωνώ με αυτό...

Εννοώ το χρόνο ζωής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εγω διαφωνώ με αυτό...

Εννοώ το χρόνο ζωής...

 

σου εχει χαλασει καποια ψηφιακη πεταλιερα ποτε?

Εγω ειχα τετοιες απο το 1997 και ολες τις πουλαγα (μετα απο 3-4 χρονια χρησης για την καθεμια) σε αριστη λειτουργικη κατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε συ blue...

αλλα ο καθίς μπορει να μην τη μεταχειρίζεται οπως εσυ ή εγώ...

μπορει να χει φάει βροχές...ποτά...και να δουλεύει ακόμα...

και να σου σκασει το πρόβλημα μετα...

Ποτε δεν ξερεις...chip ειναι...υγρασια κλπ κλπ

όλα στο παιχνίδι ειναι!

 

ΥΓ:+10 για την Boss στις αγγελίες σε αυτα τα χρήματα...

αλλα ο p@no νομιζω αναφέρει οτι δεν θέλει boss...

αν θυμάμαι καλα το ποστ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον φίλο frunobulax η Boss ME-50 σε συνδυασμό με κάποια έξτρα πεταλάκια είναι τρομερή και ειδικά για τα λεφτά που διαθέτεις...θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο!! ;D  ;D .Αν θές ρίξε μια ματιά στο e-bay για να την βρείς σε καλύτερη τιμή απλά να προσέξεις την κατάσταση στην οποία βρίσκεται μην παρασυρθείς μόνο απο την τιμή.  ;)

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ για την Boss...

Αλλα σίγουρα είναι πιο ακριβή...

και το μεταχειριζμένο το "τζογάρεις" αν θα σου βγεί, οταν μιλάμε για ψηφιακά και αναλώσιμα...

 

BOSS: δεν σπάει, δεν χαλάει  ;D ;D

οκ, υπερβολή αλλά πριν το αγοράσεις το τσεκάρεις. Και φυσικά μιλάμε για μεταχειρισμένο (σε αυτά και ίσως σε λίγο λιγότερα χρήματα).

Και φυσικά αφού δεν θέλει πολλά εφέ και μπερδεψοδουλειές είναι ακριβώς μέσα...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου