Προς το περιεχόμενο

Aγορά καλωδίου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν μακριχέρη, για να μην μπερδεύεσαι. Θα πας σε ένα μαγαζί στην Κάννιγος (ξέρεις που είναι?), στην στοά Φεξή, ρώτα.. Θα πας σε ένα μαγαζί που λέγεται Κοσμάς, εκεί πέρα δουλεύουν παιδια που θα σε εξυπηρετήσουν. Το τι θεωρεί ο καθένας φτηνό καλώδιο είναι πολυ σχετικό, δεν μπορώ να  ξέρω τι έχεις εσύ στο μυαλό σου...

Εκεί έχουν απο καλώδια ηλεκτρολόγου μέχρι της παναγιας τα μάτια. (σιγουρα πάντως θα καλύπτουν τις δικές σου απαιτήσεις)Παρε αυτά που κάνουν 2-5 ευρω το μέτρο και καθάρησες. Απο ότι έχω καταλάβει δεν έχεις απαιτήσεις απο τον ήχο, αυτό που θες ειναι η ένταση. Ε αυτά θα σου κάνουν για την δουλειά που θες. Καλώδια τέτοια μπορείς να βρεις παντου φυσικά, και στην γειτονιά σου θα  έχει απλά εκει είναι πιο φτηνά (αν υπάρχουν και πιο φθηνά και δεν το ξέρω ας μιλήσει κάποιο άλλο μέλος ). Επίσης μην ξεχάσεις τον αντάπτορα που λέγαμε πριν (είμαι σίγουρη ότι το ξέχασες). Άντε καλό πάρτυ!!!!  :D

 

 

ps. Ρώτα στο μαγαζί γαι την συνδεσμολογία.

F(n+2) = F(n+1) + F(n) where F(1) = F(2) = 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μακρυχερη να μας πεις και μας ποια καλωδια πηρες και κανουν για psy-trance γιατι ψαχνω κι εγω καλωδιο να παιζει τετοιο ειδος μουσικης.

 

Α!και μην ξεχασω,

Ρωτησε τους σε παρακαλω,Για μεταλ κανουν...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μακρυχερη να μας πεις και μας ποια καλωδια πηρες και κανουν για psy-trance γιατι ψαχνω κι εγω καλωδιο να παιζει τετοιο ειδος μουσικης.

 

Α!και μην ξεχασω,

Ρωτησε τους σε παρακαλω,Για μεταλ κανουν...?

 

 

Καταρχάς σίγουρα δεν το έπαιξα ειδήμων των καλωδίων, από το πρώτο post που έκανα ρώτησα αν κάποιος άλλος μπορεί να βοηθήσει περισσότερο. Κατά δεύτερον το τι μουσική θέλει να ακούσει ήταν μια γενικεύση για να καταλάβω για τι χρήση το θέλει (γιατί αν τον ρωτούσα "Για τι χρηση το θες?" Δεν θα έβγαζα τόσο εύκολα άκρη) Το για το τι χρήση το θέλει έχει άμεση σχέση με το τι ήχο θέλει να έχει και το τι ήχο θέλει να έχει έχει επίσης άμεση σχέση με το τι καλώδια θα αγόραζε. Φυσικά το πρόβλημα λύθηκε όταν βρήκα αυτό http://www.noiz.gr/index.php?topic=169365.msg338860#msg338860 , οπότε έκανα και την σχετική αναφορά για το πάρτυ.  Και στο κάτω κάτω της γραφής την δουλειά του μάλλον θα την κάνει επειδή έγω του απάντησα, η δική σου συνεισφορα είναι μάλλον άχριστη... ;D

F(n+2) = F(n+1) + F(n) where F(1) = F(2) = 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα,δεν προσπαθησα καθολου να συνεισφερω και ειλικρινα απορω που ειδες κατι τετοιο!

 

Οσο για αυτο....

και το τι ήχο θέλει να έχει έχει επίσης άμεση σχέση με το τι καλώδια θα αγόραζε.

Αυτη η ατακα θα γραψει ιστορια!Be sure!

Αναρωτηθηκες μηπως γιατι εν τελει δεν βοηθησε κανεις αλλος...?

 

Περα ομως απ αυτα...τωρα που ξερεις "για τι χρηση το θελει" (γιατι εγω νομιζα πως ηθελε να συνδεσει τα ηχεια με το pc...) τι παραπανω εχεις να του πεις?

 

Τεσπα...αν κανει για μεταλ,εγω θα το παρω.

Καλο σου βραδυ.

 

 

 

Edit

Οσο για το αν θα κανει τη δουλεια του θα σε πληροφορησω πως αν αγορασει τον ανταπτορα που του εδειξες μαλλον θα του μεινει στο χερι να τον κοιταει...

Γιατι ε...?

Γιατι ο ανταπτορας βγαζει θηλυκο xlr και πες μου εσυ που θα το βαλει!οχι πες μου....

Τελικα μηπως η δικη σου συνεισφορα σου ηταν χειροτερη απο αχριστη?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα,δεν προσπαθησα καθολου να συνεισφερω και ειλικρινα απορω που ειδες κατι τετοιο!

Οσο για αυτο....Αυτη η ατακα θα γραψει ιστορια!Be sure!

 

 

Ας πει κάποιο άλλος την γνώμη του...

 

Αναρωτηθηκες μηπως γιατι εν τελει δεν βοηθησε κανεις αλλος...?

 

 

Οχι, εσυ που αναρωτηθηκες τι συμπρερασμα εβγαλες? ποιο κρίβονται πίσω απο όλα αυτα?οι Σιωνιστες ας πούμε?

Το θέμα δεν κλειδώθηκε επειδή εγώ απάντησα. Ηταν εδώ και είναι ακόμα αν κάποιος έχει να πει κάτι μπορεί να το κάνει.ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ. Υποστήριξα κάτι άλλο?

Περα ομως απ αυτα...τωρα που ξερεις "για τι χρηση το θελει" (γιατι εγω νομιζα πως ηθελε να συνδεσει τα ηχεια με το pc...) τι παραπανω εχεις να του πεις?

 

Αν η δική μου συλλογιστική πορεία ήταν άκυρη (γιατί δεν βλέπω κάποιο άλλο λόγο αν μου τα χώνεις) η δική σου είναι τουλάχιστον ρομποτική. Οταν κάποιος αναφέρει τον ενισχυτη γιατί να το κάνει? Μήπως να δεις λίγο έξω απο τη γυάλα? Το θέμα όταν άνοιξε ήταν όπως και να το κάνουμε "ελλειπτικο". Με το σκεπτίκο σου δεν θα είχε βοηθηθει καθόλου.

Έμαθα για το τι χρήση το θελει πριν το τελευταιο post. Aυτό που είχα να πώ το είπα. Αν θεωρούσα ότι έπρεπε να πω κάτι παραπάνω Θα το έκανα.

Τεσπα...αν κανει για μεταλ,εγω θα το παρω.

Καλο σου βραδυ.

Εσύ τι κάνεις? Ξεκατινιάζεσαι? Απλά? Μηπως?

 

καληνύχτα

 

 

 

F(n+2) = F(n+1) + F(n) where F(1) = F(2) = 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρεμήστε βρε παιδιά... η θεωρία ότι υπάρχουν καλώδια ειδικά για κάποιο στυλ μουσικής θεωρώ ότι είναι όντως αβάσιμη αλλά δεν είναι λόγος για να αρπάζεστε. Sound Crew αν έχεις να διορθώσεις, λίγο πιο φρόνιμα δεν θα έβλαπτε. Εγώ δεν έχω καταλάβει για ποιο ενισχυτή μιλάμε και για ποια ηχεία... Μακρυχέρη, πες ΑΚΡΙΒΩΣ τι μηχανήματα έχεις για να πάρεις τη σωστή βοήθεια.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω πει τι  μηχανήματα έχω αφτο το set  http://www.thomann.de/gr/jbl_jrx_125bundle.htm?sid=860b23c3d3cae696029d4c094b67f1f3 

 

απλα αν θελετε να με διεφκολινετε θελω να μου πιτε με τισ γνωσεισ σασ τι ακριβοσ να παρω για να παιζω μουσικη απο το pc και να ακουγετε στα ηχεια..ακουω πιο πλ trance house uplifting τετοια μουσικη πιο πολη..αν σασ ενδιαφερει κ ο χωροσ που θα τα τοποθετισω ειναι σαλονι γιρο στα 65-70τρετραγονικα για να μην μπερδεφτω σασ ξανα λεω οτι θελω να μου πιτε πχ πιγενε παρε αφτο και αφτο κ τελοσ

 

 

ευχαριστω πολη

κρατα κλειστα τα αφτια σου για να τα εχεις μετα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν, χρειάζεσαι:

 

1. ένα ελληνικό spell checker για τον browser σου, ΑΜΕΣΑ

 

2. ένα καλώδιο που από τη μία είναι stereo mini jack, και από την άλλη είναι αρσενικό XLR, σε μήκος από το πισί σου ως τον ενισχυτή σου

 

3. δύο καλώδια που και από τις δύο μεριές είναι SPEAKON αρσενικό, σε μήκος που να καλύπτει την απόσταση ενισχυτής-ηχεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου